Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglābj suni no nosalšanas 18

Gulbenes iedzīvotāji vakar ziņoja pilsētas pārvaldei par suni, kas jau trīs diennaktis guļ uz Dzirnavu dīķa ledus (netālu no Līkās ielas 4). Cilvēki stāstīja, ka suņuks nekust no vietas, atsakās no pārtikas, kuru viņam piedāvā tuvējās mājas iedzīvotāja, un pat izrāda agresivitāti.

Suns vakar pat tika nogādāts Alūksnes dzīvnieku patversmē, ir sveiks un vesels. Tagad lūgums pieteikties saimniekam vai tiem, kuriem ir informācija par šā dzīvnieka saimnieku. Dzīvnieks netiks iemidzināts! Pēc veterinārārsta vērtējuma viņam ir vajadzīgas tikai cilvēka rūpes, siltums, kvalitatīva pārtika un vitamīni.  

Sunim ap kakliņu ir brūna, samērā jauna kakla siksna. Dzīvnieks ir dzeltenīgā krāsā, gludu spalvu. Lai arī šis ir bezšķirnes suns, viņā jūtama vācu aitu un laikas šķirnes klātbūtne.

 

"Labi, ka paspējām sunim palīdzēt, viņš varēja arī nosalt un iet bojā," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka. Viņš sauca palīgā Gulbenes Dzīvnieku aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētāju Sergeju Molleru. Viņš "Dzirkstelei" saka, ka izdevies panākt, ka suns tomēr pieceļas kājās un lēnām aizčāpo līdz automašīnai. Tur dzīvnieciņš sasilis un, kad nonāca dzīvnieku patversmē, bija jau tīri žirgts.

 

"Suņuks ir vecs, tam varētu būt aptuveni 12 gadu. Nav saprotams, kā viņš tādā aukstumā tika palaists ārā, neizsekojot, kur viņš. Nav izslēgts, ka dzīvnieks vienkārši bija aizklaiņojis, bet vēlāk pietrūka spēka atgriezties mājās. Bet kāpēc suni nemeklēja? Saimnieku rīcība nav izskaidrojama," saka S.Mollers.

 

Viņš piebilst, ka nelaimē nonākušiem, pamestiem suņiem un kaķiem Gulbenē ir iespēja sniegt palīdzību, jo pilsētas pārvaldei ir sadarbības līgums ar Alūksnes dzīvnieku patversmi. "Arī pagastu pārvaldēm vajadzētu sadarboties ar Alūksnes dzīvnieku patversmi. Es saņemu zvanus no pagastiem ar lūgumu palīdzēt pamestiem dzīvniekiem. Taču, ja nav līguma ar patversmi, neko nevaram līdzēt," saka S.Mollers.

 

Pazināt šo suni? Zinat viņa saimnieku? Zvaniet pa tālruni 25955532!

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Ilva

Skumji! Ne jau kaķi un suņi ir vainīgi,ka klaiņo, bet gan cilvēki,kas tos pametuši. Un daudz ir tiešām cilvēku,kas pažēlo pamestos dzīvniekus.Cilvēki izved savus suņus pastaigāties un palaiž, lai skrien.Tas nekas ,ka suns trakā ātrumā dzenās pakaļ kaķiem un tos traumē. Tāda bezatbildīga sieviete Nākotnes ielā ir Ludmila Karpečina. Es uzskatu,ka tos cilvēkus,kas pamet savus kaķus un suņus vajadzētu sodīt,piemēram likt slaucīt ielas un kopt parkus bez atlīdzības. Lasot Dzirkstelē par Makša laukumu... Lucāna kungs redziet grib kaut ko delikātāku. Varbūt tādu pašu "skaistu" dabas skatu, kāds redzams starp Nākotnes ielas 8 dzīvojamo māju un pilsētas stadionu. Vasarā tauta iet uz stadionu ,piemēram kapu svētkos un brien līdz ausīm vecajā kūlā un nātrēs. Iebrauc cilvēki Gulbenē no Balvu puses apstājās stāvvietā pie veikala un atkal acu priekšā kārkli un vecā kūla un tā gads no gada.Es piekrītu Guntim Blūmam ,ka būtu gan ļoti skaisti tāds piemineklis Maksim. Varbūt govis,kā Ventspilī!

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 21:59

nu gan

Nu nezinu gan, uz kuras ielas Gulbenē ir čupa pie čupas? Arī uz ietvēm čupa būs vēl jāpameklē, daudz vairāk ieraudzīsiet nomestas cigaretes, pudeles, čipsu pakas utt. Suns nav tas dzīvnieks, kas tupsies kakāt, kur pagadās. Tad aizbrauciet uz Rīgu paskatīties, kā izskatās, kad čupas ir pie čupas. Un nevajag pavasarī sākt bļaut, ka zālīte piekakāta. izaugs zālīte un kakas pazudīs un vēl dos mēslojumu zālājam. nevajag visu uztvert ar tādu naidu. Ja kādam slikti, jāpalīdz, bet citas problēmas vienkārši ir jārisina.

pirms 8 gadiem, 2012.02.03 12:20

agrita

suņi dzīvo cilvēkam Tādi viņi radīti,tie nav savvaļas dzīvnieki un attiecībās ar viņiem atspoguļojas cilvēka daba Viņiem,atšķirī'bā no cilvēka nav nekādu iespēju mainīt savu likteni.
Viss cilvēka ziņā.Neaizmirstiet par suņa uzticību tam kas pat nedaudz draudzības tam parādījis.Un atceraties to,ka suns grib būt draugs un pat dziedina...

pirms 8 gadiem, 2012.02.02 10:32

Buffer Vetārsts

Nē, Tu kļūdies! Slimi un agresīvi drīzāk ir tie cilvēki, kuri pamet viņus nelaimē. Tikai nevajag man te pārmest kaut ko! Tāda ir cilvēka daba - paspēlēties un izmest suni kaut kur. Ja vairs nevajag, tad vajag atdot citās rokās (labās), nevis rīkoties ciniski. Tomēr jābūt kaut kripatiņas līdzjūtības par mūsu mazākajiem brāļiem - dzīvniekiem!

pirms 8 gadiem, 2012.02.02 07:34

Vetārsts

Klaiņojoši dzīvnieki ir jāiemidzina - tie apdraud bērnus un citus cilvēkus,tie var būt slimi un agresīvi.

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 20:06

Jautājums

Bet kurš tad to dzīvnieciņu pamet-tie paši labie cilvēki,kuriem dzīvnieks apnīk un sāk traucēt.Vai tas nav lielāks ļaunums.pieradināt un pēc tam izmest.Pamests un nelaimē nonācis dzīvnieks ir cilvēku roku darbs=tur jau tie pamestie arī rodas.

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 19:46

"Kāpēc nedomā par tiem cilvēkiem,kuri nosalst aukstumā un badā,bez pajumtes un darba."
TĀPĒC, KA CILVĒKS VAR PARŪPĒTIES PAR SEVI, ja vien viņš nav bezpalīdzīgs zīdainis. Nebūsim naivi, pārsvarā nosalst dzērāji, kuriem darba gan nav, bet dzirai vienmēr atrodas. Bet par dzīvniekiem un arī par bezpalīdzīgiem bērniņiem ir jārūpējas. Nožēlojami ir visi jāņi, naglas un pārējie, kuri to nesaprot, un bāž vienā maisā suņu kakas ar nelaimē nonākušiem pamestiem dzīvniekiem. To sauc par ļaunumu.

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 18:20

Es

100 % piekrītu Naglai un Jānim!Katram saimniekam jāgādā par savu suni vai citu dzīvnieku, lai neradītu neērtības kaimiņiem,kuri dzīvo blakus (bieži atstātais suns vienatnē gaudo un rej)Uz ielas nav patīkami ,ja tev priekšā " čupa" pie "cupas".Vainojami tikai paši saimnieki.

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 15:49

Suņu mīlei Ievai

Kāpēc nedomā par tiem cilvēkiem,kuri nosalst aukstumā un badā,bez pajumtes un darba.Par kādu iejūtību var būt runa.Par daudz gan" dzirkstele" raksta par tiem suņiem un kaķiem,būtu vairāk pacīnījušies ar tiem indivīdiem,kuri nesavāc savu mīluļu sūdus.Starp citu-slimnīcas telpas ir brīvas,varbūt tur var ierīkot dzīvnieku patversmi.Tā būtu īsta cilvēcība pret sunīšiem un kaķīšiem.Vairāk vajadzētu domāt par klaiņojošo dzīvnieku vairošanos tos sterilizējot.Pagrabos un kāpņu telpās tāda smirdoņa

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 15:33

Ieva

Paldies, "Dzirkstelīt", kas stāti par to, kā mēs, cilvēki, palīdzam mūsu mazākajiem brāļiem, jo tā apliecinām savu atbildību, cilvēcību un to, ka sabiedrība kopumā nav bez sirds. Ja nu tikai atsevišķi indivīdi. Dzīvnieki māca cilvēku būt iejūtīgam.

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 15:06

Jānis

Nagla 01.02.2012. 10:50:42
Velns parāvis! cik tai " Dzirkstelē" var rakstīt par tiem suņiem un kaķiem.Pat iedzīvotāju problēmas paliek nerisinātas- suņi un kaķi ir pirmā vietā. Neesmu dzīvnieku nicinātājs,bet tomēr tiem ir sava vieta un cilvēkam sava.Tagad jāveido dzīvnieku kapsēta- vesela problēma,varbūt orķestri jānodibina ar ko izvadīt.Agrākos laikos sunim bija noteikta sava vieta un katrs saimnieks zināja kur suni aprakt.Tik daudz saradies to suņu mīļu ,ka ārā nezini,kur kāju spert,visur priekša rēgojas" čupa".Zaļā zona un skvēri tiek piecūkoti - par to var pateikties tikai šiem suņu mīļiem.Kāpēc par to " Dzirkstelē" neraksta?


un piedevām cik bērnu netiek sakosti

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 14:36

Nagla

Velns parāvis! cik tai " Dzirkstelē" var rakstīt par tiem suņiem un kaķiem.Pat iedzīvotāju problēmas paliek nerisinātas- suņi un kaķi ir pirmā vietā. Neesmu dzīvnieku nicinātājs,bet tomēr tiem ir sava vieta un cilvēkam sava.Tagad jāveido dzīvnieku kapsēta- vesela problēma,varbūt orķestri jānodibina ar ko izvadīt.Agrākos laikos sunim bija noteikta sava vieta un katrs saimnieks zināja kur suni aprakt.Tik daudz saradies to suņu mīļu ,ka ārā nezini,kur kāju spert,visur priekša rēgojas" čupa".Zaļā zona un skvēri tiek piecūkoti - par to var pateikties tikai šiem suņu mīļiem.Kāpēc par to " Dzirkstelē" neraksta?

pirms 8 gadiem, 2012.02.01 10:50

Aizveries ar tiem domes lēmumiem, dimdinss, jo nekas šajā salā nevar būt svarīgāks par kādu dzīvību, kam jāpalīdz. Ja pats esi siltumā, tad aizsteberē līdz domei un apvaicājies, kas jauns. Interesents atradies.


atradies veggetaarietis
ka suns nosalst tad katastrofa bet kad nokauja vai nossauj dzivniekus tad laime -svaiga galla

pirms 8 gadiem, 2012.01.31 23:11

Aizveries ar tiem domes lēmumiem, dimdinss, jo nekas šajā salā nevar būt svarīgāks par kādu dzīvību, kam jāpalīdz. Ja pats esi siltumā, tad aizsteberē līdz domei un apvaicājies, kas jauns. Interesents atradies.

pirms 8 gadiem, 2012.01.31 21:45

dimdinss

dzirkstele tik pa sunniem zin rakstiit
cik zinu tad ssodien bija domes seede, bet uzraksta tik vieenu zzinnu ka slegs ozolkalna pamatskolu .........
vai tad tika piennemts tik viens leemums

pirms 8 gadiem, 2012.01.31 19:45

aina

ja nemaldos,šis sunītis visu vasaru klaiņo kā bomzītis.žēl.

pirms 8 gadiem, 2012.01.31 19:43

Vietējās ziņas