Izglītības darbinieki protestē, strauju algu pieaugumu valdība nesola 50

Pārmetot valdībai pasīvu rīcību, risinot pedagogu atalgojumu, kā arī, paužot atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu, protesta gājienā caur Rīgas centru vakar devās ap 7000 cilvēku, kas bija ieradušies no visas Latvijas. Par to informē Nacionālā informācijas aģentūra "Leta".

Protesta gājienā piedalījās arī aptuveni 80 skolotāji no Gulbenes novada. Novada domes izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls, kurš pats gan skolotāju piketā nepiedalījās, "Dzirkstelei" norāda, ka katra skola individuāli bija nokārtojusi, lai mācību process šajā dienā neciestu. Piebilstams, ka Gulbenes novadā samaksa par vienu likmi pedagogiem ir no 384,18 eiro līdz 398,4 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Aktīvisti vispirms pulcējās iepretim Ministru kabinetam, pēc tam devās gājienā pa Brīvības bulvāri uz Vaļņu ielu, kur atrodas IZM. Gājiens turpinājās līdz Finanšu ministrijai un noslēdzās Doma laukumā. Dalībniekiem rokās bija plakāti, kas vēstīja - "Valstī nav saprātīgas un loģiskas izglītības politikas!", "Pieprasām lielāku finansējumu izglītībai", "Apmaksāt visus izglītības un zinātnes darbinieku darba pienākumus", "800 eiro kā Igaunijā" un daudzi citi.

Piketa noslēgumā izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Ingrīda Mikiško minēja, ka pedagogiem un izglītības darbiniekiem ir četras galvenās prasības - pirmkārt, uzlabot uz sadarbību balstītu efektīvu sociālo dialogu staro nozares ministriju un arodbiedrībām, otrkārt, palielināt izglītības nozares finansējumu par 10%, treškārt, samaksāt par reāli paveikto, godīgi nostrādāto darbu un visbeidzot, nodrošināt zinātniskā darba un likuma par augstskolu darbību izpildi.

Strauja algas palielinājuma pedagogiem, visticamāk, nebūs, šodien, iznākot pie pedagogu protesta akcijas dalībniekiem, sacīja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kura arī piedalījās piketā.

Pedagogu piketu noslēdza ministres uzruna, kurā viņa uzsvēra, ka neviens nav apmierināts ar esošo izglītības modeli "nauda seko skolēnam", un sacīja, ka IZM pašlaik strādā pie jauna modeļa. Viņa pastāstīja par paveikto finansējuma palielināšanā un aicināja pedagogus iesaistīties izglītības nozares uzlabošanā.

Straujumas uzrunas laikā klātesošie centās viņu izsvilpt un izkliedza saukļus par neuzticību valdībai, bet beigās vienojās par sadarbību. Tomēr pedagogi skaļi brīdināja, ka gadījumā, ja nekas netiks darīts, viņi atkal rīkos protestus vai streikos.

Pievieno komentāru

Komentāri 50

!!!

Sāciet strādāt nevis atsēdēt stundas skolā , tad varbūt arī kaut ko pieliks !!!

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 11:16

SKOLOTAJS

KAS TĀS PAR MISTISKAJĀM ALGĀM PAR VIENU LIKMI?

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 11:19

//////

Piekrītu,ka skolotāju algām jābūt lielākām. Visu cieņu skolotājiem,kas savu darbu dara ar vislielāko atdevi un gabaliņu no sirds. Bet tām ''učenēm'',kas šķiro bērnus klasē un izturas klaji necienīgi,novēlu atrast darbu citur!

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 11:38

mamma

pievienojos!

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 11:51

arī mamma

visām pielikt nevajag,stundas atsēž un vēl brēc kauna nav nemaz.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 12:22

???

Ja neapmierina samaksa meklējiet citu darbu,nav ko čīkstēt,tā jau divus mēnešus atpūšaties,,,,,

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 12:23

Velta

Vispār jau trīs mēnešus atpūšas. Tad vēl bērnu šķirošana, obligātie ziedojumi, noteikti vērtīgas dāvanas, utt. Klases priekšā nav vienkārši jānosēž, bet gan jāstrādā kopā ar skolniekiem, tad varēs prasīt algas pielikumus.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 12:34

Jaunā skolotāja

Kur ir trīs mēnešu atvaļinājums? Kurā skolā? Es arī labprāt tur strādātu! Bet vecāki laikam neredz, ka jūnijs ir aktīvs eksāmenu mēnesis un iespēja strādāt ar tiem, kas visu gadu nav strādājuši jeb vasaras darbi. Savukārt augusta vidū ir jābūt atpakaļ darbā, lai izstrādātus jaunus metodiskos materiālus, stundu plānus, u.c. Savukārt atvaļinājumā jāpaspēj apmeklēt dažādi bezjēdzīgi kursi, jo no skolotājiem tiek prasīti papīri. Vai tad kādu interesē zināšanas? Ka tik papīrs kabatā un esi tas, kas vēlies būt! Es labprāt pilnveidoju savas zināšanas pašmācības ceļā, bet par to nav papīra un tas neskaitās, bet kursu vadītājiem maksā par neko, jo jaunas zināšanas un prasmes līdz šim kursos neesmu ieguvusi.... Skumji...

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 19:35

Latvijas iedzīvotājs!

Visiem jāiet prasīt lielāku minimālo darba algu!Valdība novedusi cilvēkus nabadzība!

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 13:26

Jānis

Katram jāskatās savā naudas makā. Gribētu redzēt, ko nozīmē atsēdēt,to var teikt,kas ir tālu no skolas dzīves.Kurā darba vietā darba režīms tiek regulēts ar zvanu? Dažiem komentētājiem ar darba režīmu vienas dienas ietvaros skolā būtu par daudz. Droši, ka daudzi vēl var apgūt skolotāja profesiju un droši atsēdot viegli varēs saņemt nepelnītu atalgojumu.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 14:05

māte

visiem noteikti nevajag pielikt gulbenes2 viduskolā būtu jāpieliek skolotājam Voldemāram mezītim. Viņš ir skolotājs ar lielo burtu. Man liekās ja klasē ir daudz nesekmīgo ta jādomā vai skolotāja māk paskaidrot.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 14:23

Klau, māte,

ja skolotājs ar lielo burtu, tad vismaz uzvārdu ar lielo burtu varēji saņemties uzrakstīt. Zinātāja atradusies, kam pielikt un kam nē.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 20:31

!!!!!!!

un Tev jau skauž!

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 10:46

liksy

Jūs mīļie vecāki ne vella nesaprotat cik skolotājs darba iegulda bērnos....un arī dažu labu vecāku attieksmie ir tāda kāda ir.Piemēram ,pirmsskolā gatavojoties pasākumiem notiek tā kad labākajā gadījumā bērnus vai nu neatved uz b\d vai nu izņem pirms pasākuma.Pirmsskolā ļoti daudz pedagogi iegulda arī savu brīvo laiku ...

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 15:22

māte

mēs te apspriežam par skolas bērniem un skolotājiem.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 15:44

māte.

un kātas ir neatved. man pašai bērns bieži slimoja. un arī dārziņā audzinātājai ir jābūt tiešā savā vietā .maz tādu.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 15:54

Velta

Saprot tikai skolotāji...tikai jautājums, kurš tos vecākus mācīja, kuri bija tie skolotāji, vai tikai ne tie, kuri tagad prasa lielākas algas...vai gaterī, šūšanas cehā, vai veikalos n-tās stundas uz kājām ir viegli, tikai tie cilvēki nedrīkst kliegt, jo atlaidīs no darba, nepatīk, būs kam patiks...no šo cilvēku nodokļiem tiek maksātas algas skolotājiem...tāpēc mūsu valsts ir tur kur ir, vienam ir, citam diemžēl...

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 08:38

jhg

Labi ka vismaz valdība neko nesola,nepatīk strādāt skolā ej citur,kaunējušies būtu no vecākiem.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 16:23

gulbeniete

Skatos bildē -stāv Inese Svece ,vai tad viņa ir "skolotāja" un ja ir tad nesaprotu ,ko viņa bērniem var iemācīt "ārprāts"

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 16:37

Neskolotā

Lai strādātu par skolotāju bērni ir jāmīl.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 17:10

Jaunā skolotāja

Esmu jaunā skolotāja. Mācu matemātiku un gribu teikt tikai vienu - ja sāksiet algu maksāt pēc sasniegumiem, tad es labāk iešu vizuālo mākslu vai mūziku mācīt, jo mana alga nekad nesasniegs šo priekšmetu skolotāju algu. Un dārgie vecāki - vai jūs paši sekojat līdzi skolēnu mājas darbu izpildei? Bet tad, ja 3 dienu laikā nav pārbaudes darbs izlabots, tad gan ir bļaušana. Vai jūs maz zināt, cik ilgu laiku kā jaunais pedagogs pavadu mājās, gatavojoties stundām? Cik laika tas atņem ģimenei? Varbūt skolotājs, kurš strādā n-to gadu iet klasē negatavojies, bet es cenšos stundas padarīt interesantākas un ar jauno tehnoloģiju palīdzību piekļūt tuvāk skolēnam un dot zināšanas, kas viņiem tiešām būs nepieciešamas. Ja man tas nepatiktu un es strādātu tik, cik man maksā, tad jau sen būtu no skolas prom...

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 17:38

jasmīne

nu, nu..... man jau arī liekas , ka lielai daļai skolotāju jau šīs algas ir par lielām. Sanāk, ka tikai šīs profesijas pārstāvji ir mācījušies un vajadzīgi... viņiem visu laiku ir maz...., ja algas būtu mazas, tad nebraukātu ceļojumos utt.....

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 19:37

ex.skolniece

Ja nebūsiet nervoza un nebļausiet,tad tiksiet ar visu galā un būs labi,bērni ar Jums būs apmierināti,atnākot mājās Jūs slavēs.

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 20:20

Jaunā skolotāja

Redziet, kaut arī mācu matemātiku, skolēni ir apmierināti ar manu darbu. Viņi nāk ar prieku uz stundām un no vecākiem vienmēr dzirdu tikai pozitīvas atsauksmes. Pirmo gadu uzņēmos skolā attīstīt matemātiku un gatavoju skolēnus olimpiādēm - ir arī rezultāti - 2 atzinības un trešā vieta novadā. Jautājums - vai kāds par to maksā? Ha! Protams, nauda nav dzīvē svarīgākais - smeļos pozitīvās emocijas, kuru skolā netrūkst, bet izdzīvot arī vajag.
Kāpēc skolās nenāk strādāt jaunie skolotāji? Jo pirmajā gadā alga ir tik zema, cik vien tas iespējams - jo tu taču jauns un vispār neko nejēdz... Kvalifikācijas pakāpes arī nav... Vai tā es kā jaunais pedagogs tieku atbalstīta?

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 19:25

LV

TAUTA ! Ko uzbrūkat skolotājiem par viņu uzdrīkstēšanos prasīt no valsts to, kas viņiem pienākas!?! Ejiet taču jūs arī un prasiet - gan pārdevēji, gan gateru strādnieki, u.c. - nerejiet uz tiem, kas kautko dara! Te liet "šļuru" protams ir vieglāk nekā saorganizēties piketam....... Tāpēc padomājiet, vai tomēr tie skolotāji nav spējīgāki par jums?

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 22:04

alvils

Pareizi visai tautai jaiet pieprasit lielas algas,visa tauta ir pelnijusi lielas algas. Sākot ar sētnieku beidzot ar ministru!

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 23:44

sia

Un uz kurieni tad uzņēmēji lai skrien algas prasīt?

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 09:55

VIA

Tieši skolotāji, kā izglītotākie , varēja izpētīt un LV pateikt : kas ar mums notiek, kāpēc atpaliekam...

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 11:18

Neskolotāja

1) Taisnība, ka daļai skolotāju nav vietas skolā. Tāpat taisnība, ka profesionāla skolotāja darba apmaksa ir smieklīga.
2) Arī taisnība, ka daļu vecāku grūti nosaukt par vecākiem. Vēl kāda daļa vienkārši aplam audzina bērnus, jo dzīves pamatā ir degradētās vērtības.
3) Ai, cik grūti uz sevi objektīvi paskatīties! Cik daudz " - " tagad saņemšu!

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 08:09

hdr

Jādomā par darbu un tikai par darbu,bet jūs tikai par to naudu,par darbu domājiet,nedomājiet par naudu un viss būs labi.

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 10:13

haaa

šitas bija labais! :)))))))

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 11:09

Bijusī

Nostrādāju skolā pāris gadu un sapratu, ka nav vērts bojāt savu veselību un atņemt tik dārgo laiku savai ģimenei, pretī saņemot to niecīgo samaksu, kur par vienu likmi lauku skolā pat komunālos nevar nosegt....... kā jums kauna nav riet. Skolotāji atsēž????? Man kaut kā ir sanācis redzēt, ka viņi reti kad laikus mājā tiek, jo skola ir gan pagastu, gan pilsētas centrālā dzīvīguma nesēja un tas ir pateicoties šiem pašaizliedzīgajiem skolotājiem..... domāju, ka rindā gan uz šo amatu neviens nesēž..... tā ka ļautiņi padomājiet un reāli apskatieties, kas notiek skolās pirms izliekat visas šitās rupeklības. Novērtējiet un cieniet savu bērnu skolotājus un varbūt beidzot to māciet arī saviem bērniem...... skumīgi, ka viņiem jāiet ielās........ :( Lai veicas skolotāji, jo man bērns ar iet skolā!

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 11:17

kurp

Ir skolotāji, kuri tiešām ir pelnījuši atzinību un pateicību, bet, diemžēl, tāpat kā citu profesiju pārstāvji, arī starp skolotājiem ir indivīdi, kuriem nav vietas skolā. Par bērniem šoreiz nav runa, šo bērnu vecāki arī ir šo pašu skolotāju produkts.

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 13:06

Beidziet reiz

"...bērnu vecāki arī ir šo pašu skolotāju produkts." Pietiek taču reiz savu neveiksmju sekas uzkraut skolotājiem. Slikti mācījāties (daudziem ir "grūta galva"), nepaveicās ģimenē (daudziem negadās satik "īsto un vienīgo"), valstī valda korupcija...u.t.t. - par to visu nevar atbildēt skolotājs, kurš palīdz bērniem augt un veidoties, bet nevar atrisināt visas jūsu un valsts problēmas.

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 13:25

Māte

Paldies Dievam,ka Tu tur vairs nestrādā!

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 14:32

to kurp

Bērns ir ĢIMENES produkts, daļēji - skolas un apkārtējās vides. To nu reiz vajadzētu saprast.

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 15:25

Vietējās ziņas