Izīrē dzīvokļus sociālajā mājā “Blomītē” (papildināts) 5

Ar Gulbenes novada domes 23.janvāra sēdes lēmumu izīrēti divi dzīvokļi sociālajā mājā “Blomīte”, kas izveidota Beļavas pagastā slēgtās Ozolkalna pamatskolas vietā.

Tiks izīrēti 14,8 un 18,8 kvadrātmetrus lieli dzīvokļi. Īres līgumi būs spēkā līdz 30.jūnijam. Pirmie iemītnieki šajā mājā ir kāda māte ar bērnu un sieviete ar invaliditāti. Abos gadījumos šie iedzīvotāji bija uzņemti pašvaldības sociālo dzīvokļu rindā, jo atbilst statusam, kādā var pretendēt uz šādu novada domes palīdzību.


“Saņemts iesniegums arī no kāda studējošā jaunieša, kurš palicis bez vecāku gādības un vēlētos dzīvot šajā mājā. Par šo iesniegumu lēmums vēl nav pieņemts,” “Dzirksteli” informē Gulbenes novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne.


Novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs “Dzirkstelei” stāsta, ka “Blomītē” remonts skolas telpu pārveidē par dzīvokļiem pagaidām ir veikts vēl tikai daļā ēkas. Šobrīd dzīvošanai sakārtoti tikai daži dzīvokļi.


Gulbenes novada pašvaldības mājaslapa informē, ka ēkai ir malkas apkure. Pirmajā stāvā ir divi apdzīvojami silti un gaiši dzīvokļi, kā arī koplietošanas telpas - virtuve un sanitārais mezgls ar vannu. Ēkas otrajā stāvā ir trīs dzīvokļi, virtuve un sanitārais mezgls ar duškabīni. Ūdens boileris 1.stāvā ir apsildāms gan ar malku, gan ar elektrību, bet 2.stāvā – tikai ar elektrību. Mājā ir arī veļasmašīna. 

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica informē, ka tiesības īrēt dzīvokli „Blomītē” iegūst persona (ģimene), par kuru ir pieņemts attiecīgs Gulbenes novada domes lēmums. Īres līgums tiek slēgts uz laika periodu ne ilgāku par 6 mēnešiem. Līgums var tikt pagarināts uz nākamo periodu, ja pēc līguma termiņa izbeigšanās īrnieks nav zaudējis tiesības īrēt dzīvokli. Šim nolūkam Gulbenes novada domē jāiesniedz visi nepieciešamie dokumenti, kas apliecina tiesības uz dzīvokļa īres tiesībām.

Uzturēšanās maksa mēnesī, kurā ietilpst īre, apkure, ūdens, kanalizācija, atkritumu savākšana, elektroenerģija, apsaimniekošana, ir 0.72 eiro (bez PVN) par m2.

Jāņem vērā, ka laikā no 23:00 līdz 7:00 jāievēro klusums, lai netiktu traucēts pārējo mājas iemītnieku miers. Mājas iemītniekiem turēt mājdzīvniekus ir aizliegts. Pie īrniekiem drīkstēs ierasties arī ciemiņi.

Sociālās mājas „Blomīte” pārvaldniece ir Karina Rakstiņa. Sociālās dzīvojamās mājas „Blomīte” pārveidošana tiek veikta par pašvaldības finansējumu.

Sociālā dzīvojamā māja „Blomīte”, kas iekārtota bijušās Ozolkalna pamatskolas ēkā un atrodas Gulbenes novada Beļavas pagasta Ozolkalnā, durvis vērs šodien, 27.janvārī.


 
 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

!!!

Tāda nu ir Latvijas nākotne - pārvērst visas skolas par nabagmājām !!!

pirms 7 gadiem, 2014.01.27 11:11

121

Nu labaak lai skolas tukshas staav, un bezjeedziigi maksaat par apkuri un citiem komunaalajiem maksajumiem??? nu ipashi attapiigi tas nav.

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 11:35

Diāna Odumiņa

Pašvaldības investīcuju plāns 2014.līdz 2015.gadam: "Blomītes" rekonstrukcija par 28,4 tūkstošiem eiro, skolu pārveidojot par sociālo dzīvojamo māju. Minēts, ka saimnieciskā kārtā jau veikti remontdarbi par 18,9 tūkstošiem eiro, pabeigšanai vajag vēl 7 tūkstošus eiro.

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 15:15

Vietējās ziņas