Izlīguma nedēļā skaidros konfliktu atrisināšanas iespējas

Valsts probācijas dienests no šodienas, 11.aprīļa, līdz 15.aprīlim rīko izlīguma nedēļu. Tās laikā notiks informatīvi pasākumi, diskusijas speciālistiem, jauniešiem, skolēniem un citiem interesentiem, kuros tiks runāts par iespējām konfliktus atrisināt izlīguma ceļā.

"Izlīgums ir brīvprātīgs sarunu process, kurā piedalās cietušais un likumpārkāpējs. Šīs pieejas mērķis ir sniegt iesaistītajām pusēm iespēju pārrunāt noziedzīgā nodarījuma radītās sekas, lai mazinātu to ietekmi uz viņu dzīvi turpmāk. Sarunu vada neitrāla persona - starpnieks, kurš palīdz iesaistītajām pusēm vienoties par savstarpēji pieņemamu risinājumu," stāsta Valsts probācijas dienesta Gulbenes teritoriālās struktūrvienības vadītājs Jānis Svikša.

 

Atkarībā no noziedzīgā nodarījuma smaguma izlīgums var būt par pamatu atbrīvošanai no kriminālatbildības vai arī tiesa to var ņemt vērā, nosakot sodu.

 

Lai izglītotu sabiedrību par izlīgumu kā nozīmīgu taisnīguma atjaunošanas pieeju, arī Gulbenes teritoriālā struktūrvienība izlīguma nedēļas laikā organizē vairākus pasākumus. Jau 11.aprīlī informatīvs seminārs notiks Rankas arodvidusskolā. 12.aprīlī līdzīgs seminārs notiks Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolā, kā arī jauniešu centrā "Bāze". 18.aprīlī interesenti aicināti uz semināru Jaungulbenes arodvidusskolā.

 

"Pagājušajā gadā mēs izvēlējāmies Lizuma vidusskolu un Gulbenes 2.vidusskolu, bet šogad semināru norisei arodvidusskolas un vakarskolu izraudzījāmies tāpēc, ka šajās izglītības iestādēs tomēr ir jaunieši, kam piemīt nosliece uz likumpārkāpšanu, lai gan mūsu novadā šādu gadījumu ir salīdzinoši maz," saka J.Svikša.

 

14.aprīlī no pulksten 10.00 līdz 14.00 Gulbenes teritoriālās struktūrvienības telpās notiks atvērto durvju diena.

 

"Atvērto durvju dienā stāstīsim pa savu darbu, cilvēki varēs uzdot interesējošus jautājumus, kā arī iesaistīties diskusijās," piebilst J.Svikša.

 

Savukārt 15.aprīlī pulksten 15.00 plānota diskusija ar Gulbenes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektoriem un Gulbenes novada prokuratūras prokuroriem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas