Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmaiņas darījumos ar kvotām

Ir izmaiņas darījumos ar piena kvotām. Tiek atjaunota piena kvotas noma, kā arī pagarināts darījumu veikšanas termiņš.

"Ja zemnieks Lauksaimniecības datu centrā būs reģistrējis savas piena kvotas, bet sešu mēnešu laikā nebūs uzsācis piena pārdošanu, viņam piešķirto piena kvotu ieskaitīs valsts rezervē," skaidro Austrumvidzemes lauku attīstības biroja lauku attīstības speciāliste Gulbenē Aija Supe.

Savukārt tiem ražotājiem, kuri piena kvotu kārtējā piena kvotas gadā nepildīja un tā tika ieskaitīta valsts rezervē, kvotas atjaunošana vairs nebūs iespējama, kā arī ražotājs nevarēs pārdot esošajā kvotas gadā no valsts rezerves saņemtās piena kvotas.

Ražotājam piena kvota tiks saglabāta tikai stihisku dabas katastrofu radītu zaudējumu gadījumā, kad saimniecībā piena ražošana 12 mēnešu periodā samazinājusies vismaz par 15 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo 12 mēnešu periodu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas