Izmaiņas iespējamas četrās skolās 12

Finansējuma apjoms novadā neatbilst Ministru kabineta noteikumos iestrādātajām normām
31.jūlijā novada domes sēdē deputāti lems par Rankas un Rēveļu pamatskolas apvienošanu, kā arī Siltāju pamatskolas kā Gulbīša vidusskolas filiāles izveidi. Citās skolās izmaiņas pagaidām netiek plānotas. To laikrakstam apstiprina novada domes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska.

Šādi lēmumprojekti skatīšanai domes sēdē tiek virzīti, izanalizējot pašreizējo situāciju un apspriežoties ar skolām. Pietrūkst finansējuma

Valdība šonedēļ pieņēma jaunos pedagogu darba samaksas noteikumus, kas paredz ar septembri pedagogu mēneša darba algas likmi samazināt no 345 latiem līdz 250 latiem pirms nodokļu nomaksas. Tādējādi pedagogu darba samaksa vispārējās izglītības un interešu izglītības, kā arī profesionālās izglītības iestādēs tiks samazināta par 30 procentiem.


Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone "Dzirkstelei" skaidro, ka par starpību samaksā skolu pedagogi tika informēti jau agrāk.

 

„Diemžēl Ministru kabineta noteikumos iestrādātās normas neatbilst nepieciešamajam novada pedagogu finansējuma apjomam. Pēdējiem četriem gada mēnešiem piešķirtie līdzekļi Gulbenes novada vispārizglītojošām skolām ir krietni mazāki, un mums nav iespējams izpildīt visus tos punktus, kas ir ierakstīti noteikumos," secina L.Jansone.

 

"Pedagogiem ir tiesības gaidīt, lai viņiem darba samaksu veiktu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, bet, pat veicot izmaiņas vienā vai divās skolās, mēs nevarēsim skolotājiem nodrošināt paredzēto samaksu. Ir meklēti dažādi risinājumi, ir notikušas sarunas ar atsevišķām skolām. Septembra sākumā būs zināms precīzs skolēnu skaits, un, pamatojoties uz to, tiks noteikts darba samaksas apjoms katram skolotājam. Iespējams, ka tad novada domei būs jāvienojas ar pedagogiem par tādu darba samaksu, kas būs iespējama mūsu novadā."


Ministrija uzstāda prasības
L.Jansone stāsta, ka arī Pašvaldību savienības Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē tika diskutēts par šiem jautājumiem.

 

"Jau tad Izglītības un zinātnes ministrijai teicām, ka nebūs iespējams nodrošināt pedagogiem plānoto samaksu, tomēr ministrija uzstāda prasības, ka ir jāizveido tāds skolu tīkls, kas ļautu skolotājiem šādu darba samaksu saņemt. Mūsu novadā tas nozīmē krasu darba vietu samazināšanu un bērniem tālu braukāšanu uz skolām - protams, abi šie jautājumi ir ļoti sāpīgi," atzīst L.Jansone.

 

Viņa gan piebilst, ka saprot arī novada domes vadību, jo pieņemt lēmumus par izmaiņām skolu tīklā ir ļoti sarežģīti, jo īpaši, ja tie ir vieni no pirmajiem lēmumiem, kas jāpieņem jaunajai valdībai.

 

„Tomēr risinājums būs jārod, jo Izglītības un zinātnes ministrija paredz tuvāko divu gadu laikā panākt skolēnu skaita un skolotāju likmju attiecību 10 pret 1 (šogad - 8 pret 1)", saka L.Jansone.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Fui

Kur tad tagad skatās darba inspekcija,kā vispar` var piespriest iet bezalgas atvaļinājumā,kur tad nu ir viss kā likumā,kur tad gudrā rajona padomes juriste.Kā tad pietiek naudas ko maksāt jaunajiem štatiem un skolmeistariem aptrūkās.Ai,ai,ai.

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 17:50

A nafig to skolu, slēdzam visas ciet un audzināmies paši! Mums nevajag šo profesiju "skolotājs/pedagogs". Būs TĀADS ietaupījums i naudā, i garīgajā slodzē! Domāt, ka netiksmi galā???

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 00:07

mūsu skolā daļai skolotāju pat likme nesanāks. un tādu, kam ir 1,5 likmes ir tikai kādi pāris.

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 17:44

prēmijas

kāpēc nekur nerunā par izšķērdēto naudu direktoru prēmijām (lielām) un ārzemju ceļojumiem, par kuriem skolotājiem tagad jāsēz bezalgas atvaļinājumā??? Citos rajonos nekas tāds nav. Vai par to kāds atbildēs?

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 17:43

to skolotaaja

pasaki, cik skolotāju ir skolās, kas strādā tikai vienu likmi?

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 17:18

Nauda tika notrallināta pagājušo gadu, līdz ar to skolotājiem jāsēž bezalgas atvaļinājumā augustā.Atbildīgajām amatpersonām ar Skolu valdes vadītāju Jansoni priekšgalā arī būtu jāsēž bezalgas atvaļinājumā, kā saka kopā ar tautu, taču jviņi oprojām noteikti saņem brangu naudu un neparko neuztraucas un arī atbildību nenes.Skumji....

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 18:42

Par līdzekļu izšķērdēšanu atbildīgajām amatpersonām arī vajadzētu izmantot bezalgas atvaļinājumus, tāpat kā skolotājiem.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 12:51

skolotaaja

... diemzeel muusu novadaa kaarteejo reizi nav kaa visiem...

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 12:44

Kā tad...

Izmaiņas vajag tieši tik, lai VISIEM, kas strādā skolās, NEBŪTU MAZĀK par valstī noteikto naudu uz likmi. Nav ko čīkstēt, tāda nauda ir jānodrošina.
Protams, normālākās pašvaldības meklēs iespēju vēl piemaksāt, bet Gulbenē nekad nekas tāds nav novērots.

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 11:33

skolotaaja

nu interesanti gan - visu augustu seezam bezalgas atvaljinaajumaa, samazina algas un veel jaavienojas ar novada padomi par jau taa 30% samazinaato algu samazinaasanu, kad citas novada domes no 1.septembra veel piemaksaas 50 Ls par likmi..... nu kaa tad mees esam dzivojusi un veel joprojaam dzivojam??????????????????

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 10:20

teen

tik ļoti sirsniņa sāp par Rēveļu skolas aizslēgšanu....
es ceru, ka politiķiem, kas ir panākuši šo skolu aizslēgšanu nāksies samaksāt par sekām...
un par kādu apvienošanu var lemt 31.jūlijā, ja skola jau sen aizslēgta...

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 22:14

....

ko, tad tagad sanāk, ka piem., Gulbītim būs divas pirmās klases? smieklīgi, bērnu skaits ne tur, ne tur- filiāle...

pirms 11 gadiem, 2009.07.30 18:23

Vietējās ziņas