Izmaksās trīsreiz dārgāk, nekā cerēts 5

Gatavojot tehniski ekonomisko pamatojumu sociālās aprūpes centra izveidei Līgo pagastā, rekonstruējot bijušo Siltāju pamatskolu, konstatēts, ka izmaksas būs trīsreiz dārgākas, salīdzinot ar sākotnējām aplēsēm, un sasniegs līdz pat 300 tūkstošiem latu. Par to Gulbenes novada domes deputātus tautsaimniecības komitejas sēdē, kas notika 14.novembrī, informēja domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne.

Viņa arī uzsvēra, ka novadā šobrīd pieprasījums pēc iestādes veco cilvēku aprūpei pārsniedz reālās iespējas. Pašvaldība spiesta izmantot līdzīgu iestāžu pakalpojumus citos novados. Tāpēc S.Krišāne aicināja deputātus atbalstīt sadārdzinājušos projektu un piekrist iepirkuma procedūrai, lai rezultātā veiksmīgi varētu notikt Jaungulbenes sociālā centra pārcelšana uz ēku Līgo pagastā. Jau rakstījām, ka pašreizējā sociālā centra ēkā Jaungulbenē iemītniekiem ir kļuvis par šauru.  

Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Guntis Blūms izteicās, ka pie reizes vajadzētu vēl panākt, lai tiktu noasfaltēts ceļš no Jaungulbenes līdz topošajam sociālās aprūpes centram Līgo pagastā. Bez asfalta esot tikai daži kilometri ceļa.

 

Jau vēstīts, ka pēc bijušās Siltāju pamatskolas rekonstrukcijas tās pirmajos divos stāvos varētu izveidot sociālās aprūpes centru, bet trešajā - krīžu centru. Šī ēka atrodas aptuveni 25 kilometru attālumā no Gulbenes, tā ir parka ieskauta, atrodas nostāk no lielceļa.

 

Jau rakstījām, ka Veselības inspekcija veikusi pārbaudi Jaungulbenes Sociālajā centrā un norādījusi uz telpu neatbilstību prasībām un draudējusi centru slēgt. Centrs atrodas divstāvu ēkā ar šaurām kāpnēm, tur nav lifta, pie ēkas nav uzbūvēta uzbrauktuve cilvēkiem ratiņkrēslos. Tie ir nepiemēroti apstākļi klientiem, kuri pārsvarā ir guļoši cilvēki un 1.grupas invalīdi. Normatīvie akti paredz, ka šādā iestādē uz vienu guļošo cilvēku jānodrošina 6 kvadrātmetru platība, bet pārējiem - 4 kvadrātmetri katram. Tādā gadījumā centra pašreizējās telpas piemērotas tikai 8 cilvēku uzņemšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

А никто и не спорит. Что там хуже, Яунгулбене действительно мало места. Здание большое, местность не плохая. Жаль, что школы там больше никогда не будет. В Яунгулбене стоит рядом пустое здание, какой-то реабилитационный центр для уголовников, вроде как был. Почему его под пансионат не использовать? Рядом же совсем.

pirms 8 gadiem, 2012.11.22 16:00

tomēr labi

Ja jūs būtu ciemojušies Jaungulbenes soc.centrā,tad saprastu.Tā šaurība un bezgaiss bija nepanesami pat desmit minūtes ienākot.Kā tur cienīgi var pavadīt mēnešus ,gadus?
Siltāji būs labs variants.Gan dabas,gan telpu plašuma ziņā.
Un arī patiesam ciemos gribētājam iespējas atradīsies vienmēr.
Atbalstu.

pirms 8 gadiem, 2012.11.22 11:54

ne urbis

Lai vismaz vecumdienās cilvēki būtu tālāk no tādiem rējējiem kā tu!

pirms 8 gadiem, 2012.11.21 23:01

Урбим

А кто их навещать будет? Если они там, то либо родственников нет, либо не нужны никому.

pirms 8 gadiem, 2012.11.21 21:00

urbis

Nav saprotams, kādēļ soc. aprūpes centrus (lasi-pansionātus) par visām varītēm cenšas aizbīdīt tālāk no pilsētas? Jau Jaungulbene bija ne tuvu, bet tagad vēl tālāk! Vai tādēļ, lai no acīm nost?

pirms 8 gadiem, 2012.11.21 19:32

Vietējās ziņas