Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmantos saules baterijas 2

Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiālei “Litene” Rīgas firma šobrīd izstrādā projektu, lai varētu izmantot saules enerģiju. Projekts tiks virzīts Eiropas fondu finansējuma saņemšanai. Projekta kopēja summa, lai uzstādītu saules baterijas, ir plānota 200 000 eiro.

“Saules baterijas plānots izvietot uz abām klientu dzīvojamajām ēkām. Tās būs ievērojams atspaids mūsu katlumājai siltā ūdens sagatavošanā, lai tas sasniegtu 60 grādu temperatūru, jo mums ir liels ūdens patēriņš. Ceram, ka projekts tiks atbalstīts un darbi varētu sākties otrajā pusgadā,” stāsta valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles “Litene” vadītājs Jānis Kļaviņš.

Sadarbībā ar pašvaldībām turpināsies darbs arī pie aprūpes centra pirmā un otrā līmeņa klientu integrēšanas sabiedrībā. “Masveidā integrēšana nenotiks. Tas varētu notikt pa vienam, diviem klientiem. Šajā jomā tiek sperti vēl tikai pirmie soļi. Integrēšanas process būs ilgs, jo cilvēkam ir vajadzīgs, kur dzīvot, jārod, kur strādāt,” saka J.Kļaviņš.

Šobrīd filiālē ”Litene” izmitināti aptuveni 260 klienti no visas Latvijas. Viņiem tiek nodrošināta nepieciešamā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija. Par to rūpējas dažādi speciālisti. Lai nodrošinātu atbilstošu veselības aprūpi, klientiem pieejami dažādi medicīnas aprūpes darbinieki, piemēram, ārsts psihiatrs, ģimenes ārsts, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeits, fizikālās terapijas māsa, masieris un citi speciālisti, atkarībā no personas individuālajām vajadzībām.

Kopumā par filiāles klientiem gādā 136 darbinieki. Lielākā daļa darbinieku uz darbu “Litenē” brauc no Gulbenes. Ir cilvēki arī no Balviem un Alūksnes.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

xren

Saules baterijas, vai saules kolektori??? Ūdeni parasti silda ar kolektoriem.

pirms 4 gadiem, 2016.02.08 20:48

faz

pieci kw izmaksa septinus tukstosus.interesanti kada elektro stacija sanak pa 200000 tukstosiem.vai tik daudz jumta lai tikdaudz sakrautu saulesbateriju........

pirms 4 gadiem, 2016.02.10 14:12

Vietējās ziņas