Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iznomā notekūdeņu attīrīšanas staciju Rankā 1

Gulbenes novada domes sēdē deputāti nolēma slēgt nomas līgumu ar akciju sabiedrību “Rankas piens” par ūdenssaimniecības pakalpojumu – notekūdeņu attīrīšanu un novadīšanu.

Pamatojoties uz pašvaldības lēmumu, attīrīšanas iekārtas un kanalizācijas trases tiek nodotas nomā un piešķirtas tiesības sniegt pakalpojumu iedzīvotājiem.

“Lai nodrošinātu ūdenssaimniecības pakalpojumu notekūdeņu attīrīšanā un novadīšanā Rankas ciema teritorijā, akciju sabiedrībai “Rankas piens” nodos nomā pašvaldības pamatlīdzekļus gandrīz 2000 eiro vērtībā, kas izmantojami pakalpojuma nodrošināšanai, kā arī pilnvaro sniegt pakalpojumu iedzīvotājiem. Nomas maksa noteikta 113,64 eiro bez PVN gadā,” informē pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Zintis Skopāns.

Jau kopš 2004.gada Rankas pagasta notekūdeņu attīrīšanas un novadīšanas iekārtas apsaimnieko a/s “Rankas piens”, jo apmēram trīs ceturtdaļas notekūdeņu veido sabiedrība un tikai vienu ceturtdaļu – pagasta iedzīvotāji. Tas nozīmē, ka piena produktu ražotājs var vairāk piesārņot vidi nekā iedzīvotāji.

“Lai gan “Rankas piens” apsaimniekoja šīs iekārtas, līdz šim atbildība par vides piesārņošanu tika prasīta no pašvaldības. Tagad arī atbildība tiek nodota sabiedrībai, bet pašvaldība nodrošinās maksu par pakalpojumu iedzīvotājiem. “Rankas pienam” ir iespējas uzreiz reaģēt, ja notiek notekūdeņu noplūde vidē, novirzot tos uz citiem rezervuāriem, nevis uz attīrīšanas iekārtām,” pamato Z.Skopāns.

Pašvaldība nomas līgumu ar a/s “Rankas piens” slēgs līdz 2018.gada 1.septembrim. Ja nevienai no pusēm nebūs iebildumu, tad līgums tiks pagarināts vēl uz gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eks

vai tad beidzot Gauja lejpus Rankai vairs nesmirdēs un Rankas piens beigs mēslot aļģes upē?

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.05 13:56

Vietējās ziņas