Izrauga firmu ekoloģiskās situācijas stabilizēšanai Litenes poligonā 3

Par 41 999 eiro bez PVN infiltrāta apjomu poligonā “Kaudzītes” Litenes pagastā samazināt ir apņēmusies SIA “Geo Consultants” - liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Līguma izpildes termiņš ir 12 mēneši.

Infiltrāts ir visi nokrišņi, kas izsūcas cauri noglabāto atkritumu slānim. Infiltrāta apjoma samazināšanas tehnoloģiskajai sistēmai jābūt automātiskai, pielāgojamai un droši funkcionējošai dažādos klimatiskajos apstākļos. Jāizslēdz iespējamība nodarīt kaitējumu poligonam “Kaudzītes” un tajā nodarbināto veselības stāvoklim.

Saskaņā ar publiskoto nolikumu šajā iepirkumā pasūtītāja ir Gulbenes novada pašvaldība, bet līgumslēdzēja un maksātāja būs SIA “AP Kaudzītes”. Uzņēmums atrodas pašvaldības izpilddirektores Lienītes Reinsones kompetencē.

Šāda veida publisko iepirkumu pašvaldība ir izsludinājusi jau otro reizi. Iepriekš tas notika pagājušā gada rudenī, taču toreiz iepirkuma procedūra tika pārtraukta, jo tika konstatētas nepilnības tehniskajā specifikācijā, nebija precīzi norādīts infiltrāta daudzums, – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Pašvaldība šajās aktivitātēs iesaistās tāpēc, ka tai pieder SIA “AP Kaudzītes” kapitāldaļas un pašvaldība ir šā uzņēmuma līdzīpašniece.

Poligons “Kaudzītes” Litenes pagastā tika nodots ekspluatācijā 2008.gada sākumā. Tas tapa pēc piecu pašvaldību – Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Cesvaines un Lubānas – pasūtījuma. Sākotnēji bija paredzēts, ka krātuve poligonā tiks izmantota 20 gadus.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

!

Izlasot kā kompetencē ir uzņēmums, vairāk jautājumu nav!

pirms 4 mēnešiem, 2021.05.19 19:41

Strazds

Cik loģiski ir ieguldīt tādu naudu poligonā, kurš drīz vērsies ciet?

pirms 4 mēnešiem, 2021.05.20 10:37

Vietējās ziņas