Izsaukumu skaits krasi nav palielinājies

Paaugstinātas temperatūras gadījumā iesaka sazināties ar savu ģimenes ārstu
Kopš vakardienas Gulbenes neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu mediķi paši vairs nepieņem izsaukumus, kā to darīja līdz šim. Tagad, izsaucot ātro palīdzību, zvans vispirms nonāks Valmierā, no kurienes tālāk informācija tiks novadīta konkrētai neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei. Kopš septembra arī abas Gulbenes ātrās palīdzības brigādes ir iekļāvušās vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Gulbenes neatliekamās medicīniskās palīdzības feldšere Anna Būmane saka, ka pēc izsaukuma saņemšanas pie pacientiem dodas tās pašas brigādes un mediķi, kuri pārzina savu teritoriju, kas to darīja līdz šim.  

Skaita pieaugumu nejūt

Lai gan, sākoties rudens vīrusu saslimšanas sezonai un pieaugot sabiedrības satraukumam par gripas izplatību, dažviet strauji pieaug neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaits, A.Būmane stāsta, ka to izsaukumu skaits, kad jādodas pie pacientiem, kuriem ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, pagaidām esot maz.

 

"Vairāk izsaukumu ir saistīti ar sirdsdarbības traucējumiem un citām saslimšanām. Ir gadījumi, kad cilvēkam ir ļoti augsta ķermeņa temperatūra, bet šādi izsaukumi nav masveidā. Ir atsevišķi gadījumi, kad ar augstu temperatūru, kas nekrītas trīs četras dienas, esam stacionējuši bērnus. Masveidā, kā tas visur tiek norādīts, izsaukumu nav," saka A.Būmane. Viņas pagājušās dežūras laikā, piemēram, bijuši 13 izsaukumi, kas saņemti gan no pilsētas, gan no laukiem.

 

Sazinās ar ģimenes ārstu

"Paaugstināta temperatūra pati par sevi nav neatliekamās palīdzības izsaukums, it sevišķi vīrusu infekcijas izplatības laikā, bet situācijās, ja pacienta labsajūta turpina pasliktināties un papildus temperatūrai parādās vēl kādas citas akūtas veselības problēmas, turklāt arī ģimenes ārsta darba laiks ir beidzies, ir jāzvana ātrajai palīdzībai," skaidro Neatliekamās palīdzības dienesta komunikāciju vadītāja Ilze Bukša.

 

Dienesta mediķi skubina ikvienu iedzīvotāju ar savu ģimenes ārstu jau iepriekš pārrunāt, ko darīt situācijā, ja pēkšņi parādās paaugstināta temperatūra, ja ir bažas par iespējamo saslimšanu ar sezonālo gripu.

 

Fakti

Ātro palīdzību bez maksas var izsaukt pa tālruni 03, no mobilā tālruņa - 112.
Pa tālruni 64233116, zvanot no fiksētajiem un mobilajiem tālruņiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas