Izsludina konkursu

Latvijas Ārlietu ministrija un Latvijas Transatlantiskā organizācija izsludina konkursu Latvijas studentiem un aktīviem jauniešiem „NATO 60 gadu pieredze - quo vadis?".

Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas students un jaunietis vecumā no 18 līdz 26 gadiem, veidojot divu cilvēku komandu ar draugu, studiju biedru vai kolēģi. Komandai ir jāizstrādā un līdz 9.marta pulksten 16.00 uz abām e-pasta adresēm - „liga@lato.lv" un „zane.stavause@mfa.gov.lv" - jānosūta analītiska eseja par tēmu „NATO 60 gadu pieredze - quo vadis?", apskatot jautājumu no politiskā un militārā aspektā, kā arī atspoguļojot Latvijas dalības NATO piecu gadu pieredzes novērtējumu.


Nedēļas laikā esejas tiks izvērtētas un paziņotas 28 labākās komandas, kuras 27.martā tiks aicinātas piedalīties NATO samita simulācijas spēlē, kas norisināsies Ārlietu ministrijā. Komandu darbu, aktivitāti, argumentāciju un uzvedību vērtēs ekspertu komisija, kas pēc simulācijas spēles beigām paziņos sešas labākās komandas, kuras iegūs dažādas balvas: pirmo trīs vietu ieguvēji iespēju doties uz Beļģiju, ceturtās, piektās, sestās vietas ieguvēji - "Valters un Rapa" dāvanu kartes.


Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu zināšanas un interesi par NATO un starptautiskās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem, tādējādi sekmējot jaunās paaudzes politisko iesaistīšanos, neatkarīgu izpētes darbu, analīzes un erudīcijas spēju uzlabošanos, kā arī NATO politisko un militāro lēmumu pieņemšanas procesa izpratni.


Plašāka informācija mājas lapā „www.lato.lv" un Ārlietu ministrijas mājas lapā „www.mfa.gov.lv".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas