Izsludina konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumiem rajonā

SIA "Gulbenes autobusam", kas šobrīd veic pasažieru pārvadājumus vietējās un pilsētas nozīmes maršrutos, līgums ar rajona padomi beidzas 30.jūnijā. Lai turpinātu pasažieru pārvadājumus vietējās nozīmes maršrutos, ir nepieciešams jauns līgums.

Gulbenes rajona padome jau februāra sēdē lēma par konkursa organizēšanu, lai nerastos problēmas ar sabiedrisko transportu pašvaldību reformas laikā un iedzīvotājiem nebūtu autobusu satiksmes pārrāvumu.

 

Pašvaldības un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja stāsta, ka konkursa nepieciešamību diktē sabiedriskā transporta pakalpojumu likums.

 

"Laiks, kad līgumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu veikšanu varēja pagarināt bez konkursa, bija tikai pārejas periods. Konkursam bija jānotiek jau agrāk, bet šobrīd, kamēr sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas funkcijas veic rajona padome, vēlamies visu sakārtot, jo 2010.gadā tās pārņems plānošanas reģions," stāsta M.Mikolaja.

 

Piedāvājumu konkursam var iesniegt Gulbenes rajona padomē darba dienās līdz 21.aprīļa pulksten 11.00.

 

Konkursā tiks vērtēts ekonomiski visizdevīgākais piedāvājums, pamatojoties uz kritērijiem, kas noteikti konkursa nolikumā un darba uzdevumā. Tāpat tiks vērtēts tas, vai pieteikuma iesniedzējam ir pasažieru pārvadājumu veicēja licence. Paredzēts, ka līgums ar konkursa uzvarētāju tiks slēgts uz astoņiem gadiem.

 

"Tas vairs nebūs pagaidu līgums, kā tas bija līdz šim, bet ilgtermiņa. Tas nozīmē, ka uzņēmums, kurš konkursā uzvarēs un veiks sabiedriskā transporta pakalpojumus rajonā, drošāk varēs plānot uzņēmuma turpmāko attīstību," piebilst M.Mikolaja.

 

Arī citu rajonu pašvaldības organizē līdzīgus konkursus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas