Izstādē dominē papīrs, diegi un pērlītes

Mākslinieces Antras Augustinovičas darbi būs apskatāmi līdz Ziemassvētkiem
"Man ļoti patīk strādāt ar papīru, tāpēc arī izstādē vairāki darbi ir veidoti no rullēta un krāsota papīra. Man patīk gleznot arī uz zīda. Gleznošanai izmantoju tvaicējamās krāsas, kas zīda audumu nepadara stīvu. Mani mākslas objekti stāsta emocionālus stāstus un izceļ dabu kā spēcīgāko manas daiļrades iedvesmas avotu. Mani reti interesē ātri gūstams rezultāts. Mūsdienu ātro tehnoloģiju laikmetā vēlos uzsvērt darba unikalitāti. Laikietilpīgās autortehnikas specifikas dēļ darbi top lēni un pats process bieži ir kā meditācija. Man patīk knibināties," saka māksliniece Antra Augustinoviča. Vairāk foto šeit.

Par to liecina no rullētā papīra veidots darbs, kas līdzinās lielai cepurei. Par izjūtām, ko radījusi pastaiga naktī, stāsta liela apjoma darbs no auduma gabaliņiem, kura zilo toni kā mazas jāņtārpiņu ugunis papildina pērlītes. Savukārt Somijā tapis darbs, kas ar savu baltumu mums atgādina par tuvojošos ziemu.  

Izstādi iekārtojusi muzeja darbiniece Valentīna Brūniņa, kura pauda apbrīnu mākslinieces veikumam. "Šie darbi nav velkami mugurā un sedzami, bet tajos ir apbrīnojami daudz emociju," viņa saka.

 

Starptautiskās izstādēs

A.Augustinoviča ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera nodaļu un ieguvusi maģistra grādu mākslā. Viņas darbs lielākoties ir saistīts ar telpu iekārtošanu un noformēšanu, piemēram, viņa piedalījusies vairāku izstāžu iekārtošanā un telpiskās vides veidošanā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā. Nozīmīgu vietu mākslinieces dzīvē ieņem noturīgā interese par tekstila un šķiedras mākslu.

 

Ar saviem autortehnikā veidotajiem darbiem viņa regulāri piedalās vietējās un starptautiskās izstādēs. Šogad A.Augustinovičas darbi bijuši skatāmi izstādē Francijā, par tiem iepriekšējos gados priecājušies ļaudis arī Zviedrijā, Polijā Lietuvā, Krievijā un Čehijā. Ir bijušas arī vairākas personālizstādes ne tikai Rīgā, bet arī Dānijā un Igaunijā. Mākslinieces darbi atrodas arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Austrālijā, ASV, Kanādā, Dānijā, Francijā un citur.

 

Mācījusies Gulbenē

"Gulbenes 1.vidusskolā mācījos no 4. līdz 8.klasei. Mana pirmā zīmēšanas skolotāja bija Lilita Hofmane. Pēc tam mācījos Rīgā vidusskolā, kam sekoja mācības Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratīvās noformēšanas nodaļā," stāsta māksliniece.

 

A.Augustinoviča uzskata, ka ir vajadzīgi vairāki nosacījumi, lai taptu interesantie mākslas darbi, bet galvenais ir vēlēšanās darīt.

 

"Darbi top dažādi. Dažkārt ir jāpiedalās izstādē, kam dota noteikta tēma, piemēram, "Globālā intriga", un tad es par to domāju, un top darbs," saka brīvmāksliniece Antra Augustinoviča.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas