Izstāde sniedz estētisku baudījumu

Dažādas formas, bet dominējošā krāsa sarkana. Tāda šoreiz ir keramiķes bijušās gulbenietes Ingrīdas Cepītes darbu izstāde, kuru var apskatīt Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā.

Atklājot izstādi, klātesošos uzrunāja muzeja izstāžu dekoratore Valentīna Brūniņa, norādot, ka katru gadu keramiķes darbi ir savādāki.

"Šoreiz tie ir spilgtāki un krāsaināki. Skatoties uz tiem, kļūst priecīgāk un gribas smaidīt," saka V.Brūniņa. Dekoratore novēlēja I.Cepītei, lai arī turpmāk nepietrūkst ideju jauniem darbiem.

I.Cepīte par saviem darbiem, kuri ir atceļojuši uz Gulbeni, saka, ka šoreiz viņai gribējās parādīt nevis to, ko māk, bet gan radīt īpašo Ziemassvētku noskaņu. Košā izstāde domāta kā uzmundrinājums visiem šajā laikā.

"Man ir prieks, ka varu jums kaut ko dot. Lai jums šajā laikā radītu gaišas domas - svečturi ir izgaismoti un tajos deg uguntiņa, kā arī manis veidotajiem traukiem dominējošā krāsā ir Ziemassvētku krāsa - sarkanā," saka I.Cepīte.

Keramiķi priecē, ka viņas darbi apkārtējiem patīk, jo tas dod stimulu un spēku radīt arvien kaut ko jaunu.

Viņa pateicās arī muzeja darbiniecēm par skaisto izstādes noformējumu.

Izstādē ir aplūkojami dažādu formu svečturi, vāzes, podi - lampas, kurus ir iespējams iegādāties, tā radot īpašo Ziemassvētku noskaņu arī savās mājās.

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka interese par keramiku Ingrīdai radusies jau bērnībā, kad viņa redzējusi, kā ar mālu darbojas viņas tēvs. Viņa mācījusies mākslas skolā, tad arī devusies strādāt uz keramikas cehu Valmieras rajona Vaidavas pagastā. Tur nostrādājusi 23 gadus.

Kad Ingrīda aizgāja prom no keramikas ceha, gadu strādājusi Duntē mākslinieka Arņa Preisa privātdarbnīcā, bet pēc tam sākusi strādāt savā darbnīcā, kas iekārtota vecāku mājās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas