Izstādē uzbur pasaku

Vakar Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā atklāja gulbenietes Evitas Zālītes šūto rotaļlietu izstādi "Ziemassvētkus gaidot". Izstādes apmeklētājus pārsteidza leļļu meistares izdomas un fantāzijas plašums, kā arī ziemīgais noskaņojums, kuru rada izstādes noformējums.

Izstādes atklāšanas brīdī lielo pulku klātesošo uzrunāja muzeja izstāžu dekoratore Valentīna Brūniņa.

 

"Liels prieks, ka gan mazi, gan lieli ir atnākuši uz šo izstādi. Evita ir īpaša, viņa laikam ir vienīgā Gulbenē, kura šuj tik skaistas lelles. Māksliniece spēj būt maza, un tā ir liela vērtība būt pieaugušam, bet skatīties ar bērna acīm," saka V.Brūniņa.

 

Rīkojot izstādi, leļļu meistare uzsver, ka galvenais ir radīt sajūtu apkārtējos par atgriešanos bērnībā.

 

Draugi par E. Zālīti saka, ka viņas darbi top bez īpaša pasūtījuma. Tie rodas brīvā improvizācijā un standartizētajā pasaulē ieiet kā nestandartizētas rotaļlietas. Kontrasti starp formu un materiālu, krāsu un faktūru nepārvēršas problēmās, bet skaidri iezīmē Evitas daiļrades virzību latviešu lietišķajā mākslā.

 

Pēc izstādes atklāšanas E. Zālīte aicināja gan bērnus, gan pieaugušos darboties meistarklasē. Bērni ar prieku uzņēma šo ziņu, un kopā ar leļļu meistari katrs sev izgatavoja rūķi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas