Izstādes muzejā

1. Gulbenes vēsture - pastāvīgā ekspozīcija.

Gulbenes pilsētas vēsture no pirmsākumiem līdz mūsdienām, akcentējot 19.gs. 2.pusi un 20.gadsimta nozīmīgākos notikumus. Ekspozīcijā aplūkojamas muzeja krājuma fotogrāfijas, fotoplates, kā arī daudzi citi priekšmeti.

2. Fotosalons - 20.gs. sākuma stilizēts fotoateljē.


3. "Ak, pavasar, tu visas sirdis dullas dar'... visos laikos."

 

Pastkartes no muzeja krājuma. Izstādē apkopotas pastkartes par pavasara svētkiem dažādos laika posmos - Lieldienām, Padomju Armijas un Jūras kara flotes dienu, 8.Martu, 1.Maiju, 9.Maija Uzvaras svētkiem. Kā papildinājums pastkartēm, ir dažādu pasākumu afišas un ielūgumi. Izstāde apskatāma no 15.marta - 5.maijam.

 

4. VĒSMA KOKLE - LĪVIŅA - grafisko zīmējumu izstāde „Ziedu fantāzija".

Darbi veidoti smalkā „mežģīņu" rakstā. Vēsma Kokle - Līviņa ir cilvēks ar māksliniecisku dvēseli. Viņai ir talants dziedāt, komponēt, sacerēt dzejas, zīmēt, mācīt dejas. Izstāde apskatāma no 18.marta - 12.aprīlim.

 

Mākslas dienas (atklāšanas pasākums 6.maijā pulksten 15:00)

 

Vija Stupāne un Vēsma Ušpele „Ceļa_vējš Gulbenē".

Izstādes nosaukums ir saistīts ar mākslinieču vārdiem: Via - ceļš + Vēsma - vējš = ceļa_vējš. Abas mākslinieces strādā eļļas tehnikā. Vija izpaužas ziedos, brīvajās kompozīcijās. Pustoņi, vieglums, gaisīgums un sievišķīgums, kas viņu raksturo, padara īpašu. Vēsmas darbi turpretī ir smagnējāki. Cilvēku, koku, ziedu un ainavas risinājums košās krāsās. Gleznas pamatne - audekls, durvis no veca koka. Izstāde būs aplūkojama no 6.maija līdz 8.jūlijam.

 

Papildus būs apskatāmas izstādes:

Radošā apvienība „Piektā Māja" sadarbībā ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju. Izstāde „Par prieku sev un varbūt arī Tev". Cik daudz visādu prieku mēs piedzīvojam - ir esības prieks, radīšanas prieks, kustības prieks, dalīšanās prieks, satikšanās prieks, došanas prieks, gūšanas prieks, dzīvesprieks un vaļasprieks. Šoreiz mēs gribam parādīt, cik daudz skaistu un praktisku lietu vaļasbrīžos rodas tepat pie mums, Gulbenē. Izstādes atklāšana 15.aprīlī pulksten 16:00. Izstāde skatāma līdz 11. maijam.

 

Agnese Bule „Latvieši līgo". Māksliniece savos darbos runā par latviešiem un latviešu esamību. Līgo saule, līgo zeme, līgo visa radībiņa. Pašā vasaras viducī latviešiem ir lielais līgošanās laiks. Viņi nelīgojas vieni, līgojas debesis, līgojas zeme, un starp zemi un debesīm līgojas ar latviešiem pilnie koki. Izstāde skatāma no 14.maija - 30.septembrim.

 

Muzeju nakts (14.maijā)

Pasākuma nosaukums: Kaimiņi - vārīsim ziepes!

 

Informācija par pasākuma norisi:

19:00- 01:00 Atklātajā krājuma glabātavā- klētī ( Brīvības ielā 9) - ziepju vārīšana, sārma pagatavošana, traipu tīrīšana...

 

19:00- 01:00 muzeja izstāžu zālēs (Brīvības ielā 10) - izstādes: 1. V. Ušpele, V. Stupāne " Ceļa vējš Gulbenē", gleznas; 2. " Latvieši Līgo", A. Bule.

 

19:00- 01:00 - dzied un spēlē ielu muzikanti.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas