Izveido interesantas aploksnes

Gulbenes bērnu bibliotēkā 13.oktobra pēcpusdienā notika vizuālās dzejas izstādes - konkursa "Krāsaini vārdi tik viegli" atklāšana. Tajā aplūkojami apmēram 250 bērnu darbi. Izstāde - konkurss ir starp Dzejas nedēļas, ka sasaucas ar dzejnieka Jāņa Poruka dzimšanas dienu, pasākumiem.

Šoreiz konkursā tika veidotas aploksnes, veltītas dažādām tēmām. Katras aploksnes darinātājs bija padomājis par aploksnes ārējo veidolu, lai tā atbilstu uz tās uzrakstīto dzejas rindu saturam. Ir ļoti daudz pārsteigumu, kurus iespējams apskatīt izstādē.

 

Izstāde Dzejas dienu laikā tapusi, bibliotēkai sadarbojoties ar Gulbenes bērnu mākslas skolu un rajona vispārizglītojošajām skolām.

 

"Mākslas skola šajā konkursā ir devusi ļoti lielu ieguldījumu, jo audzēkņi strādāja vairākās grupās skolotāju Līgas Saveļjevas un Sandras Dikmanes vadībā," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa. S.Dikmane ir arī šāgada vizuālās dzejas konkursa idejas autore.

 

Aploksnes veidojuši ne tikai mākslas skolas audzēkņi, aktīvi bijuši arī Gulbenes vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Gulbīšu vidusskolas, Druvienas, Tirzas, Rēveļu, Bērzu pamatskolas, Galgauskas pamatskolas mākslas klases, Stāķu pamatskolas skolēni.

 

"Mazie bērni uz savām aploksnēm galvenokārt zīmēja markas un veidoja standarta aploksnes, vecākie mākslas skolas audzēkņi vairāk domāja par to, kā interesantāk aploksni salocīt un noformēt, lai aploksnei un uz tās uzrakstītajām dzejas rindām būtu vienots stils," stāsta L.Saveļjeva. Izstādes darbi liecina, ka aploksnes var izveidot ārkārtīgi dažādas un netradicionālas.

 

Pateicībā par sadarbību bibliotēka mākslas skolai dāvināja divas grāmatas, bet vizuālās dzejas konkursa dalībnieki cienājās ar konfektēm.

 

Izstāde vēl kādu laiku būs apskatāma Gulbenes bērnu bibliotēkā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas