Izveido savu apavu darbnīcu

Gulbenieša Edgara Nagļa apavu darbnīca ir viens no tiem uzņēmumiem, kuram tika izsniegts kredīts valsts atbalsta programmā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

“Altum” atbalsta programmā E.Nagli pamudināja startēt cilvēki, kas paši ir izgājuši tam cauri un pašlaik veiksmīgi darbojas savos uzņēmumos.
“Tas bija mans sapnis - atvērt savu apavu darbnīcu. Es jau esmu strādājis šajā nozarē, bet kā strādnieks, un jau tad sapratu, ka nav nekas neiespējams atvērt pašam savu apavu remontdarbnīcu.


Sākumā domāju, ka būs grūti, jo bija bail ņemt kredītu. Ceļš, kas bija jāiziet, līdz tiku pie savas remontdarbnīcas, bija grūts. Vajadzēja iziet cauri dažādiem testiem, aizpildīt dažādus dokumentus. Savukārt, kad piešķīra aizdevumu, nodomāju, kur nu esmu iebraucis... Bet nekas nav neiespējams. Ļoti liela pretimnākšana un arī finansiāls atbalsts bija no manu vecāku puses, jo nepietika ar to naudu, ko iedeva banka, vajadzēja vēl papildus ieguldīt arī savus līdzekļus. Arī tagad pie dokumentu un atskaišu rakstīšanas man palīdz vecāki,” stāsta E.Naglis.


Biznesa uzsākšanai banka E.Naglim piešķīra 800 latus. Par tiem viņš iegādājās darbnīcai nepieciešamo inventāru. Par 200 latiem ir iegādāta arī atslēgu pievīlēšanas mašīna. “Noderētu jau vairāk, bet bija bail no lielāka aizņēmuma. Uz rokas skaidra nauda netika dota, viss tika iegādāts ar pārskaitījumiem. Kredīts ir uz 5 gadiem, bet domāju, ka to atdošu agrāk. No šiem 800 latiem Eiropa pusi atgriež man vēl atpakaļ.”


E.Naglim problēmas sagādāja arī telpu īre, jo piemērotas telpas atrast pilsētā esot bijis sarežģīti. Sākumā atrastās telpas bijušas pārāk lielas un dārgas, bet citu nebijis. “Tajā mirklī jau gribēju mest plinti krūmos,” atceras apavu meistars. Bet tad uzzinājis par telpām Ozolu ielā 3a. Tās šķita piemērotas un arī īres maksa pieņemama. “Domāju, ka arī vieta ir laba. Protams, drošību rada tas, ka man jau ir savi klienti, jo šajā lietā neesmu iesācējs,” saka E.Naglis.

 

Viņš ir pārliecināts, ka šāda atbalsta programma, kurā ir iespēja startēt, ir vajadzīga, jo pats uz savas ādas izjutis, ka darbu atrast ir pat neiespējami, bet šādi paveras iespēja uzsākt savu biznesu. “Uz mums, invalīdiem, darba devēji skatās skeptiski un attieksme ir noraidoša. Gribēju strādāt par sargu. Tur man norādīja - ko tad es, invalīds ar vienu roku, varēšu izdarīt, bet es atbildēju, ka daudz ko varu izdarīt arī ar vienu roku. Noraidošu attieksmi saņēmu arī no citiem darba devējiem,” atceras E.Naglis.


Pilsētā ir vēl divas apavu remontdarbnīcas, bet konkurence E.Nagli nebaida.


“Dzirkstele” jau rakstīja, ka uz “Altum” Starta programmu var pretendēt iedzīvotāji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, ieskaitot bezdarbniekus, kuri ir izteikuši vēlmi uzsākt komercdarbību vai pašnodarbinātību, kā arī jaundibinātie komersanti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas