Izveido tūrisma objektu topu

Tūrisma informācijas centri visā Latvijā ik gadu veido tūrisma objektu topu. Gulbenes rajona topā šoreiz ir iekļauti gan vērienīgākie pasākumi, gan arī biežāk apmeklētie objekti.

Gulbenes pašvaldību un tūrisma informācijas centra vadītāja Inga Barinska stāsta, ka saraksts ir veidots ne tikai balstoties uz pārdoto biļešu skaitu, bet arī, piemēram, pēc pasākumu nozīmīguma rajona tūrisma biznesā un cilvēku ieinteresētības tajos.

 

Bānītis - vispopulārākais
 
Populārākais tūrisma objekts mūsu rajonā jau vairākus gadus ir Gulbenes - Alūksnes bānītis. Pērn tajā tika pārdotas 26 011 biļetes, tiesa, šeit nav ieskaitīti komercreisi, kuru arī bijis diezgan daudz. Topa 2.vietā ir ierindojušies Gulbenes pilsētas svētki, kurus apmeklēja ļoti daudz rajona iedzīvotāju, kā arī viesu no citām Latvijas vietām. Lielu ieinteresētību tūristi ir izrādījuši arī par Gulbenes Vēstures un mākslas muzeju, Kāzu muzeju Lizuma pagastā un Vecgulbenes muižu.

 

 

Gulbenes Vēstures un mākslas muzeju pērn ir apmeklējuši 9950 apmeklētāji, Kāzu muzejā viesojušies 6052 cilvēki, savukārt Vecgulbenes muiža piesaistījusi apmēram 5000 cilvēku uzmanību. Tālāk tūrisma topā ir izvietojusies Stāmerienas Svētā Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīca, Stāmerienas pils un Velēnas evaņģēliski luteriskā baznīca. Arī šajos objektos pagājušajā gadā viesojies diezgan daudz tūristu. Savukārt gada populārāko rajona tūrisma objektu desmitnieku šoreiz noslēdz Druvienas vecā skola - muzejs un Silmaču muzejs.

Piesaistīs ar interesantiem piedāvājumiem
 
"Veidojot šo sarakstu, tika secināts, ka pērn interese tiešām ir bijusi lielāka nekā iepriekšējā gadā. Apmeklētību vairākiem tūrisma objektiem palielinājusi arī piedalīšanās Gulbenes rajona ceļojumu maratonā," stāsta I.Barinska.


 
Arī Kāzu muzeja īpašniece Vivita Pozņaka norāda, ka pērn apmeklētāju skaits ir palielinājies.

 

 

"Par šo gadu gan pagaidām ir grūti izteikt kaut kādas prognozes. Pašreiz cilvēkiem ir neliels apjukums, taču visiem ir jābūt spējīgiem ātri reaģēt, ir jābūt gataviem uz pārmaiņām. Varbūt tagad apceļot Latviju dosies tie, kas pirms tam brauca uz ārzemēm. Mums, tūrisma uzņēmējiem, ir jāmēģina piesaistīt apmeklētāji ar dažādiem pasākumiem, interesantiem piedāvājumiem un akcijām," vērtē V.Pozņaka.
 
"Silmaču" muzeja vadītāja Sandra Āre atzīst, ka pērn palielinājies tieši Latvijas tūristu skaits, daudz interesentu esot bijis no kaimiņu rajoniem. Lielu atsaucību guvis arī ceļojumu maratons.

 

 

"Arī šogad centīsimies piesaistīt apmeklētājus ar dažādiem pasākumiem. Otro gadu piedalīsimies Muzeju nakts pasākumā. Cilvēkiem tas ļoti patika. Viņi labprāt paši jauca mīklu un cepa pankūkas vecajā vācu laika pankūku pannā. Šogad apmeklētājus varēšu iepriecināt arī ar plašāku tērpu kolekciju, muzeja viesi varēs iejusties lugas personāžu tēlos," stāsta S.Āre.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas