Izveidoti īpaši saldumu namiņi Gulbenē, novada pagastos strādā Ziemassvētku vecītis 11

 Arī šogad Gulbenes novada bērni saņem pašvaldības sarūpētās saldumu paciņas. Gandrīz kilograms saldā iepriecinājuma - šokolādes konfekšu un karameļu - šogad nokļūs pie 3162 dažāda vecuma bērniem. Lai viss noritētu atbilstoši valstī esošajiem drošības noteikumiem, saldumu paciņas tiks izsniegtas dažādos veidos.

Gan bērni, kuri apmeklē kādu no Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādēm, gan sākumskolas vecuma bērni (1.-4.klase), kuru mācību process notiek klātienē, paciņas svētku noskaņās saņems attiecīgajā iestādē.

Mazliet vairāk nekā 700 novada 5.-12.klašu skolēnu, kuri mācās attālināti, saldo dāvanu varēs saņemt Gulbenē kādā no trim Ziemassvētku namiņiem, kas uzstādīti Gulbīšu parkā, pilsētas centrālajā skvērā un Nākotnes ielā 2/9, vai arī savā pagastā. Skolēni saņemšanas vietu un laiku ir saskaņojuši ar izglītības iestādi, kurā mācās.

Kultūras pārvalde informē, ka īpašo namiņu darba laiks ir no pulksten 8.00 līdz 20.00 katru dienu un tie būs atvērti līdz 20.decembrim. Saldumu namiņi uzstādīti, pateicoties trīs vietējo uzņēmēju atsaucībai uz svētku laiku iedot kemperus, kurus Kultūras pārvaldes darbinieki izgreznoja un izgaismoja, lai tie pārtaptu par īstiem pasaku namiņiem.

“Mēs sākumā apzinājām, kurš mums var uz nedēļu iedot šādu namiņu, un tad izdomājām, kā izrotāt. Ļoti gribējās, lai tas izskatās kā pasaku namiņš. Iekšā visu laiku darbosies rūķi, kas izsniegs saldumu paciņas atnākušajiem bērniem,” atklāj Kultūras pārvaldes vadītāja Gundega Ķikuste.

Gulbenē deklarētie pirmsskolas vecuma bērni, kuri neapmeklē bērnudārzu, paciņas aicināti saņemt pilsētas centrālajā skvērā, bet pagastos bērni saņēmuši personīgu ielūgumu uz tikšanos ar Ziemassvētku vecīti. Katrā pagastā nozīmēta konkrēta diena, kad klātienē, ievērojot drošības nosacījumus, ar bērniem tiksies Ziemassvētku vecītis.

“Ziemassvētku vecītim ir uzticēts veikt šo uzdevumu visā novadā. Viņš izbraukās visus pagastus, apzinoties, ka nevar radīt pulcēšanās apstākļus, tāpēc tikšanās ar viņu būs katram bērnam pēc konkrēta grafika. Arī vecīša mašīna ir izrotāta. Cenšamies šogad uzturēt svētku sajūtu bērniem,” stāsta G.Ķikuste.

Ziemassvētku vecītis jau ticies ar bērniem Litenē, Beļavā, Staros, Tirzā, Strados, Kalnienā. 17.decembrī viņš dosies uz Ranku,  18.decembrī - uz Līgo, Jaungulbeni un Lizumu, 23.decembrī – uz Stāmerienu, 26.decembrī – uz Lejasciemu, 27.decembrī – uz Druvienu un Galgausku.

Saldumu paciņas piegādāja SIA “Mazkaipi Plus” no Stāmerienas par kopējo līgumcenu 12 648 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

gribu zināt

"Saldumu namiņi uzstādīti, pateicoties trīs vietējo uzņēmēju atsaucībai uz svētku laiku iedot kemperus": - kuri tad šie labvēļi ir nosauciet viņus vārdā?

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 10:30

Skolotāja 5.-12.

Un liels paldies domei par šīm Ziemassvētku paciņām, tomēr atkal kaut kāds dīvains rīkojums - liecības pie audzinātājas bērns var saņemt, bet to paciņu - nē! Kur loģika? Labāk, lai viņš izstaigā skolu, tad dodas pie vecīša, kur jau nez cik un kādi bērni priekšā bijuši, parakstās ar vienu pildspalvu par saņemšanu.... Nesaprotu.... ? Klasē audzīte vismaz zina, kādi bērni nāk, bet tanī barā, ārā, kādi vēl laika apstākļi... Nu toč neloģikas kalngals!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 18:42

nu ja

skolās ir atsevišķas ieejas, klases nedrīkst satikties, tad te izskatās, ka, labi gribot, var iznākt lāča pakalpojums. Un vecītis , lai cik brīnumaina būtne būtu, diez vai vīrusa poti jau saņēmis ...Lai nu viss beidzas labi, jo bērniem prieks ir vajadzīgs :)

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.16 20:35

bibi

Forši. Man patīk gan ideja, gan tas kā ir sataisīts. Tas ir labāk, nekā aiziet vienkārši pēc paciņas.Taisiet saviem bērniem super-puper kreatīvus un vienreizējus dāvanu saņemšanas pasākumus. Vai neejiet nemaz, tur lūk vecītis var būt bīstams. Veikalā katru dienu ejot gan nav nekas bītams.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 09:33

Paldies!

Sirsnīgs paldies!
Bērniem patīk!
Paldies jaukajam Rūķim Gulbīšu parkā, kurš pacienā ar končām arī mazos bērnudārzniekus, kas ziņkārīgi dodas aplūkot šo iepriekš parkā neredzēto namiņu!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 10:42

Anna

Ļoti interesanta ideja! Saldumu namiņi priecēs mazo bērnu sirsniņas. Paldies visiem māju vecākajiem, bet it īpaši Nākotnes ielas 2/7 mājas vecākajam Marekam Icakam par radīto Ziemassvētku noskaņu! Siltus, gaišus un labestības pilnus Ziemassvētkus!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 12:51

Prieks

Ļoti skaista ideja, kas vairo svētku sajūtu! Pilsēta mirdz un laistās! Paldies pilsētai un katram, kas izrotājis savu pagalmu, logu vai balkonu! Lai jauki svētki!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 13:22

0tto

Žēl,ka tik maz izgreznotu daudzstāvu māju,bet prieks par māju pilnvarotajiem,kas strādā.Piem.Līkā iela 25,28,Rīgas 58a u.c.Bet daudzas stāv kā bārenītes.TIE RŪĶU NAMIŅI IR SUPER!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.17 13:46

Provinciāle

Parki izgreznoti, namiņi sataisīti.. Cilvēki kā nu pratuši tā visu uzposuši. Labi kaut vai tā. Bez izdomas, pieticīgi. Vārd sakot province.. Man tūliņ teiks grezno ja tik gudra pati.. Nē. Nevaru greznot, jo neesmu speciāliste. Bet ir ļoti daudz jaunu un kreatīvu cilvēku. Vajag tad viņus arī iesaistīt ar padomu kaut vai. 21.gadsimts kā nekā. Nu neder vairs vecie rotājumi un no sūnām diletantu izgatavotie brieži. Vajag cilvēkus ar kaut ko pārsteigt! Tagad tik daudz iespēju. Tās ir tikai manas domas....

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.20 13:22

Gulbeniesi

Maniem bērniem nevajag no domes nekā lai disa iebāž tas paciņas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.21 08:13

Vietējās ziņas