Izvērtē zemessargu apgūtās kaujas iemaņas 5

Galgauskas poligonā šajās brīvdienās notika 2.zemessardzes novada vingrinājumi, kuros tika izvērtēts, kā zemessargi gada laikā apguvuši noteiktas kaujas iemaņas. Vingrinājumos tika izvērtēti Zemessardzes 25. un 32.kājnieku bataljona zemessargi.

Kopumā vingrinājumā piedalījās apmēram 300 zemessargi. 35. kājnieku bataljons nodrošināja mācību dalībnieku ēdināšanu, savukārt 31. aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem un 34. artilērijas bataljona zemessargi sniedza medicīnas atbalstu.


Vingrinājumā zemessargiem bija jāveic teritorijas aizsardzību ar kontroles caurlaides posteņiem, patruļu un stacionāro pozīciju palīdzību, kā arī jāplāno un jāveic uzbrukumu rotas sastāvā. Nosacītais pretinieks - izlūkvads - veica teritorijas izlūkošanu, organizējot izlūkpatruļas, ātros uzbrukumus pozīciju un ugunspunktu atklāšanai, kā arī imitēja snaiperu darbību.


Šodien apmeklēt mācības bija iespēja arī žurnālistiem. Novērtēt mācību norisi bija ieradies arī Zemessardzes komandieris pulkvedis Juris Zeibārts. Viņš atzina, ka redzējis daudz ko labu un piefiksējis arī to, kas ir jāuzlabo.

 

„Vienmēr visu var paveikt labāk un vajag to arī mēģināt darīt. Šīs mācības tiek rīkotas galvenokārt tāpēc, lai pārliecinātos par to, ko varam, un atklātu kļūdas. Profesionālā dienesta karavīru skaits visās zemessargu vienībās ir diezgan ierobežots, tāpēc liela loma ir pašiem brīvprātīgajiem zemessargiem, kas veic savus dienesta pienākumus no darba brīvajā laikā. Prieks redzēt, ka ar katru gadu viņi prot darboties arvien prasmīgāk. Arī tas, kas neizdodas, ir pozitīvi, tūlīt ir redzams, pie kā ir jāstrādā tālāk, kam ir jāpievērš uzmanība. Jebkuras šādas mācības ir informācijas un pieredzes uzkrāšana," atzīst J.Zeibārts.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

D

Tie, kas neko nezin un negrib zināt, labāk lai šeit neizsakās. Tas tikai vien parāda, kāds katram izglītības līmenis. Runa ir par patriotismu. Lielai daļai jauniešu tā trūkst, tāpēc arī šeit komentē negatīvu par visu un visiem neiedziļinoties lietas būtībā. Pats personīgi zemessargu mācībās piedalījos un varu teikt, ka tās bija izdevušās. Ir teiciens: "Grūti mācībās, viegli kaujā".

pirms 12 gadiem, 2008.10.13 17:47

GURU

Esmu paarliecinaats ,ka juku laikos ssaada brunnota struktuura bija vajadziiga,bet tagad jau daudzus gadus valsts vinnus uztur ,bet vinni neko nedara kaa tikai trenneejas un teeree valsts naudu. Mums ir profesionaala armija un zemessardze te ir pilniigi lieka,jo vairaak ,ka sseit dienee vieni veci vecci kuri pat paskriet nevar.un viena dalla ir nodzeerussies liidz baltajaam peliiteem,protams ne visi bet dazzi...palabojiet mani, ja klluudos...

pirms 12 gadiem, 2008.10.13 12:12

ha

nē, tu gan gribēji, lai viņas iet "karot" īsās kleitās, ar frizūru, meikapu, un augstpapēžu kurpēs :)))))

pirms 12 gadiem, 2008.10.13 10:28

keivins

pieversiet uzmanību- kadas musu zemessargiem sievietes..šausmigas!!nevienas,kuru varetu saukt pat par glītu..ka orangutani

pirms 12 gadiem, 2008.10.12 19:52

Vietējās ziņas