Izvērtēs, kā apsaimniekot Gulbenes novada pašvaldības mežus 7

Pēc Jaungulbenes “Sila” pārdošanas pagājušajā gadā Gulbenes novada pašvaldība nav izdarījusi attiecīgus secinājumus un pašvaldības 2020.gada budžetā paredzējusi jauna amata – pašvaldības mežu apsaimniekošanas speciālista – štata vietu.
Vilšanos par to nesen publiski izteica vietējā deputāte Lāsma Gabdulļina. “Ļoti aizdomīgi, ņemot vērā visu to cilvēku viedokli, kas pagājušajā gadā arī tika pateikts,” viņa teica.
Administrācijas atbilde bija, ka pašlaik ir uzdots izstrādāt plānu, kā turpmāk rīkoties ar pašvaldības šo nekustamā īpašuma daļu. Tad arī tikšot izvērtēta šāda speciālista nepieciešamība pašvaldībā vai arī priekšroka tiks dota pakalpojuma pirkšanai. Rīkoties šajā sakarā ir uzdots pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļai.
L.Gabdulļina pauda, ka par pašvaldības mežu nozīmi ilgtermiņā var spriest tikai attiecīgie speciālisti. Viņa apšaubīja, vai pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļā ir atbilstoši kadri. Viņasprāt, novadam ir izdevīgi saglabāt pašvaldības mežus, kārtīgi apsaimniekojot un necenšoties pārdot visu pēc kārtas ātras peļņas iegūšanai un naudas notērēšanai.
Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis sacīja, ka kādreiz ir izskanējusi varbūtība pašvaldības mežus nodot apsaimniekošanā akciju sabiedrībai “Latvijas valsts meži”. Tāds piedāvājums bijis, par ko A.Caunītis informējis deputātus. Rīcība nav sekojusi, un neesot informācijas, ka jelkāda pašvaldība Latvijā būtu izmantojusi šādu pakalpojumu. Rīgas pašvaldībā un citās ar lieliem mežu īpašumiem esot sava prakse. Tur tiekot veidotas meža nozares iestādes, paši organizējot mežu apsaimniekošanu. Taču tādā gadījumā arī pašvaldībai jāatbild par visām iespējamajām nelikumībām, ko kāds var pieļaut.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Zutis

Ko tur vērtēt, pārdot visu kas ir un galva nesāpēs

pirms gada, 2020.02.06 18:48

Viis

Nav ko murmuļoties pārdodam to spārītes parku tam pašam vīram un nebūs jāčakarējas ar tām indīgajam sēnēm nogriezīs pliku tā kā kūša placi un domnieki varēs izbraukāties pa ārzemēm tā ka vemt gribēsies. Ilzīte varēs ar tūrismu laist un ieraudzīt kaut ko jaunu un mēs dzimtcilvēki arī būsim priecīgi jo mums prieks kungs priecīgs.

pirms gada, 2020.02.06 20:15

Dei

Spārītes parku gan uz dačām varētu paretināt Tu Tik daudz ir vecu un salauztu koku???

pirms gada, 2020.02.07 09:47

Bez(d)bušlats

Drīz jau pačurāt nebūs kur ieiet, par ogošanu, sēņošanu un eglīšu ciršanu nerunājot.

pirms gada, 2020.02.08 02:36

Acs

Darat,lūdzu, kaut ko ar Spārītes parku gar ceļu uz “Megarem”. Tur veci, neizretināti koki ir tā noēnojuši zemi, ka saulstars nespēj ielauzties gadiem ilgi un cilvēka kājai tajā pusdzīvo koku kapsētā nav vietas. Arī Gulbīšu parka egļu daļu sāk pārņemt drēgnums un mitrums.

pirms gada, 2020.02.08 12:39

Vietējās ziņas