Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvērtēts krīzes vadības komandas darbs Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā 10

Gulbenes, Balvu, Rugāju, Viļakas un Baltinavas novadu pašvaldības dalībnieku sapulcē 8.decembrī izvērtēja krīzes vadības komandas darbu Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, kā arī pieņēma lēmumu līdz 2012. gada beigām saglabāt valdi pašreizējā sastāvā.

Kopš šā gada septembra, kad darbu sāka krīzes vadības komanda, izstrādāta un realizēta Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības restrukturizācija ar mērķi izslēgt abu slimnīcu darbā dublējošās funkcijas un optimizēt slimnīcu darbu, saglabājot medicīniskās aprūpes pieejamību reģionu iedzīvotājiem.

 

Izveidotais jaunais darbības modelis saskaņots ar LR Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.


Kopš šā gada 1.novembra Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība strādā atbilstoši jaunajam darbības modelim, saglabājot abās slimnīcās ambulatoro medicīnas pakalpojumu sniegšanu, Balvos - neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu ar uzņemšanas nodaļas darbu 24 stundas diennaktī, bet Gulbenē - dienas stacionāru, plānveida operāciju nodrošināšanu un steidzamās medicīniskās palīdzības sniegšanas punktu ar darba laiku 24 stundas diennaktī.


„Trīs mēnešu laikā esam veikuši radikālu izmaksu samazinājumu, realizējuši optimizācijas pasākumus, saglabājot reģiona iedzīvotājiem medicīnisko pakalpojumu pieejamību gan Gulbenē, gan Balvos. Pēc restrukturizācijas slimnīcu apvienībā strādā 250 darbinieki, optimizācijas rezultātā samazinātas 80 darba vietas", norādīja Alīda Vāne, kura šajā laikā vada krīzes vadības komandu.


Atskaitoties par paveikto, tika norādīti riski, kas joprojām apdraud sekmīga darba attīstīšanu pēc restrukturizācijas. Kopš 2010. gada sākuma, kad tika izveidota slimnīcu apvienība, uzkrājušies nodokļu parādi un parādi piegādātājiem, kas kopsummā pārsniedz vienu miljonu latu. Otrs būtisks risks - darbaspēku resursu programmas neesamības dēļ nav iespējams atrisināt kvalificētu medicīnas speciālistu piesaisti. Slimnīcu apvienībai jau tuvākajā laikā nepieciešams ginekologs, pediatrs un anesteziologs.

Gulbenes, Balvu, Rugāju, Viļakas un Baltinavas novadu pašvaldību dalībnieku sapulce pieņēma lēmumu saglabāt valdi pašreizējā sastāvā, par darbības galvenajiem mērķiem nosakot risku novēršanu un jaunā slimnīcu apvienības darbības modeļa nodrošināšanu praksē.


Darbības laiks ir noteikts līdz 2012. gada 31. decembrim. Krīzes vadības komandā strādā Aizkraukles slimnīcas valdes priekšsēdētāja  Alīda Vāne, Balvu novada domes deputāte Ināra Ņikuļina, Gulbenes novada domes deputāts Guntis Blūms un Veselības aprūpes fonda valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Jauka

Par kādam planveidam operacijam Gulbenes slimnīcā iet runa? Ha-ha, bet neviens nepasaka, ka anesteziologu nav. Kurš tad dos narkozi?

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 20:53

sāpe

Tā nu arī visi bija uzpūtīgi un nelietojami. Varbūt pašos vaina. Man, piemēram, nav nācies saskarties ar tādu attieksmi no ārstu puses.
Speciāli Jānim--jau forumā ierakstīju, ka izteiktie minējumi ir kļūdaini- esmu no slimnīcas visai tālu stāvoša persona. Man žēl.

pirms 8 gadiem, 2011.12.11 19:06

ZIGA

Mūsu pašu ginekoloģes atteicās strādāt dzemdību un ginekoloģijas nodaļā Balvos. Jo redz dežūrēt uz vietas slimnīcā viņas netaisās. Un pieprasīja pat šo nodaļu slēgt! cerams, ka Vānes kundzei izdosies nolikt mūsus uzpūtīgos ārstus pie vietas, bet droši vien, ka tas nav viegli, jo arstu Latvijā patiesi trūkst, un tūlīt trūks arī māsiņas, jo ārzemju vervētāji ir bieži viesi slimnīcā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.11 10:47

Jānis sāpei

Kāda attieksme tev sāpe pašai bija , tu jau arī tur vadībā atradies.

pirms 8 gadiem, 2011.12.11 10:08

...

vānes k-dze ir ļoti pretīmnākoša ja ir kāda problēma var zvanīt un visu noskaidrot , vēl vajadzetu liepiņas k-dzi atlaist no darba viņa ir ļoti neprofesionāla savā darbā, gluži kā kādreiz Kukainis dakters ja naudu iedosi tad bija cita atieksme, Liepiņas k-dze ari it tāda attieksme pret pacientiem.

pirms 8 gadiem, 2011.12.11 09:08

Patiešām,lai iebrauc un paskatās kā strādā Madonā.Attieksme pret pacientiem nesalīdzināmi labāka,un tik nevajag te runāt par naudu,tās visiem trūkst,smaids un laipna attieksme naudu nemaksā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.10 20:11

sāpe

Šodienas avīzes numurā lasāms, cik pārcilvēcīgu darbu , pašas vārdiem runājot, veikusi Vānes kundze. Kā viņa mūsu labā nopūlējusies. Un nu uzņēmuma vērtība ir nulle kā viņa pati atzīst. Tad jau sanāk, ka viņa ir tā, kas šo iznākumu veicinājusi.
Palasiet starp rindiņām. Tur tiek skaidri pateikt, ka šobrīd nav slimnīcas pakalpojumu un turpmāk nebūs arī poliklīnikas. Viss būs noslaucīts no zemes virsas. Viņa tikai vēl mazliet pārcilvēciski papūlēsies un tad ļausies dusai uz lauriem.
Ir jauki, ka cilvēks var strādāt vairākās vietās vienlaicīgi, saņemt par to ne mazu algu un vēl tērēt galoniem benzīna un naudas absolūti neekonomiskām reformām, kas nevienam nav labumu nesušas.Tajā pašā laikā citu algām gan nepietiek.
Attieksme no slimnīcā palikušā personāla, jūs sakiet....Nu ko - kāda vadība, tāds personāls laikam.
Latvju tautai ir teiciens- zivs pūst no galvas.

pirms 8 gadiem, 2011.12.10 18:41

333

To ka Vanes k-dze brauka no Aizkraukles ir loti labi. Pa celam var iebraukt Madonas slimnica un apskatiit ka tur strada un paprasit kadu labu padomu. Jo musu slimnica pat blakus nestav, biju tur pats pie Audza... Par musu Liepinu pat dzirdet negribas vairs. Uz tik cilvecisku attieksmi pat necereju un neviens neskandinaja, ka man bleka naudu nedodiet... Musu slimnicaa laikam labu personalu sameklet gruti.

pirms 8 gadiem, 2011.12.10 17:41

pesimists

Optimizē 80 darba vietas un tajā pašā laikā trūkst anesteziologa, ginekologa un pediatra, vai līdz šim šo darbinieku nebija. Otimizētās darba vietas gulst uz sociālā budžeta. ĻOTI RACIONĀLI VĀNEI BRAUKĀT UZ DARBU NO AIZKRAUKLES UZ BALVIEM UN GULBENI, TUR NAUDAS LĪDZEKĻI NETIEK TAUPĪTI. Šai optimizācijai būs līdzīgs liktenis kā Latvijas pastam ar automašīnām, tagad pastnieki brauc ar savām privātajām mašīnām t.i. izdevīgi pastam ne pastniekiem.

pirms 8 gadiem, 2011.12.10 17:17

urbis

Skaidrs, ka nekas nav skaidrs, kas gaida mūs pēc gada diviem. Vēl tomēr gribētos uzzināt, kas tas par zvēru- Veselības aprūpes fonds, ar ko tas nodarbojas, cik ilgi darbojas, vai tas iŗ valsts vai privāts pasākums, cik tādā veidojumā ir darbinieku, kādi līdzšinējie veikumi, citādi- nosaukums smuks, bet, kas lācītim vēderā, zina tikai viņš pats. Un vēl- kāda saistība šim fondam ar Gulbenes un Balvu medicīnas problēmām vai arī, kas ir uzlūdzis šo fondu uz Gulbeni- Balviem?

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 15:54

Vietējās ziņas