Izvieto vakcīnas pret trakumsērgu

Lai turpinātu trakumsērgas apkarošanu, Pārtikas un veterinārais dienests, izmantojot mazās aviācijas lidmašīnas, turpina veikt trakumsērgas vakcīnu izvietošanu no gaisa visā Latvijas teritorijā. Šī ir devītā šāda veida vakcinācijas kampaņa. Kopš vakcinācijas uzsākšanas, trakumsērgas gadījumu skaits ir samazinājies četras reizes.

Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītājas vietniece Anna Jofe informē, ka vakcinācijai tiek izmantota dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusu saturoša vakcīna.

 

"Vakcīnas iestrādātas zivju miltu, tauku un parafīna maisījuma iekšpusē, tādēļ meža dzīvnieki - lapsas un jenoti, kuri ir galvenie trakumsērgas izplatītāji, ēsmu sajūt no liela attāluma," stāsta A.Joffe.

 

Uz vienu kvadrātkilometru tiek izvietotas 24 vakcīnas devas. Ja kāda vakcīna, kas izskatās kā brūngans kubiņš un ir nedaudz mazāks par sērkociņu kastīti, nokritusi māju tuvumā, tā jānogādā ārpus pagalma.

To nevar darīt ar kailām rokām, jo tad meža dzīvnieki sajutīs cilvēku smaržu un ēsmu neēdīs.

 

Vakcīna nav bīstama cilvēkiem un apkārtējai videi, tomēr, ja cilvēks nonācis tiešā saskarē ar vakcīnu, kas ēsmas iekšpusē ir šķidra, un tā nonākusi acīs vai brūcē, tad ieteicams vērsties pie ārsta.

 

Trakumsērga ir bīstama un neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību apdraudoša infekcijas slimība. Vienīgais efektīvais profilakses pasākums ir dzīvnieku vakcinācija pret šo slimību, kas jāveic reizi gadā. Ja vakcīnu, kas izstrādāta lapsām un jenotiem, apēd suns vai kaķis, tas nav bīstami.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas