Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja atkārtoti un apzināti neievēro pašizolācijas noteikumus, sods - 350 eiro 14

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka laika posmā no 20. līdz 23.martam policija Vidzemē veikusi 87 preventīvas pārbaudes par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu, konstatēti 5 pārkāpumi.

Valsts policija informē, ka, saņemot informāciju par personām, kuras, atgriežoties no ārzemēm, neievēro pašizolāciju, policija uz to attiecīgi reaģē un pārbauda. Katrs gadījums ir vērtējams individuāli, un policijas primārais mērķis nav sodīt, tiek veikts arī skaidrojošais darbs. Tomēr ir arī gadījumi, kad policija ir saņēmusi informāciju par personām, kuras atkārtoti un apzināti neievēro pašizolācijas noteikumus. Un šādos gadījumos, ja iedzīvotāji turpinās bezatbildīgi attiekties pret ierobežojumiem, būs sods. Ja pārkāpums tiek konstatēts atkārtoti, Valsts policija var uzsākt administratīvo lietvedību. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants nosaka, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var tik piemērots naudas sods līdz 350 eiro.

Valsts policija atgādina - ja esi atgriezies no ārzemēm, ir jāievēro pašizolācija! Esi atbildīgs un #paliecmājās. Šajā laikā uzturies savā dzīvesvietā, nedodies uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. Bet, ja ir neatliekama nepieciešamība doties, piemēram, uz veikalu, ievēro visas drošības prasības. Ir jāsaprot, ka šie pašizolācijas noteikumi ir mūsu visu veselības un drošības interesēs - sociāla distancēšanās būtiski palīdz samazināt slimības izplatību.

Ja kāds neievēro šos noteikumus, par to var droši ziņot policijai, zvanot 110! Ja ziņo par pārkāpumu, esi konkrēts un nosauc pēc iespējās precīzāku informāciju!

Pievieno komentāru

Komentāri 14

X

Tie, kas neievēro pašizolācija, nekādus simptomus nejūt un sirdsapziņas pārmetumus jau nu ne tik. Bet vietējās beibes ar šiem jauniešiem mīļu prātiņu arī tusē, neskatoties uz to, ka pašām mājās bērni. Kāda morāle? Uz mani tas neattiecas. Tie citi, tie gan nelieši. Demokrātija! Manuprāt, laiks iesaistīt militāristu un sākt baudīt personu apliecinošus dokumentus. Kamēr vēl nav par vēlu! NEVIENS NEDZIRD! Aū! Varenie! Atsaucieties!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 12:23

Y

Cilvēki masveidā neievēro arī 2m distanci (konkrēti Rimi veikalā 23.04.). Ja Valsts policija kontrolētu situāciju šajā un citos veikalos, situācija strauji uzlabotos. BET - tā neesot VP funkcija un vispār - šauras specializācijas dēļ - nevienas iestādes kompetence! Tad ko palīdz likumi, ja tos ignorē? Kamēr cilvēki nebeigs kārstīties cits citam pār plecu un veikalus izmantot kā pļāpātavas vietas, mazā, ar neapbruņotu aci neredzamā radība agrāk vai vēlāk inficēs veikala darbinieku un veikals tiks slēgts.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 12:45

Liva

Loģiski,ka tā nav VP funkcija.
Kas notiks novadā,ja policija(tik cik tā nu te vispār ir),vnk dežūrēs pa veikaliem un mērīs distances! Avārijas pašas formēsies? Un pārējās nelaimes pagaidīs?
Priekš tam visos veikalos ir apsargi.Instruējiet,lai strādā! Mazāk degunus urbinās.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 16:15

Sanita

23.04????????????

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 21:01

Y

Šodien atklāju, ka mūsu valsts ir unikāla tādā ziņā, ka vairāk turas uz labas gribas (jur. nespējīgas) principa vairāk, nekā uz juridiski visaptrveroši sakārtotiem likumiem un - noteicoši svarīgi - un to konttoles mehānismu. Īsāk - labi apslēpta haosa valsts...

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 13:02

Arnis

Pierē vajaj zīmi iededzinăt,kă kądreiz darīja.Piemēram,zaglis.Un vispăr iejot veikală visiem vajag nomazgąt zăbakus ar hloru.Un găzmasku uz sejas.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 14:48

Arnim

Sen jau kā atgriezies Latvijā, mazais šņaucēj?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 17:09

?

Umpurēns?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.24 08:23

Zigis

Cik labi,ka slēgs veikalu,apēdīsim vecos pagraba krăjumus.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.23 14:50

Az

Ko darit ja sieva atbrauca no arzemem bet virs nedija arzemes sieva sež majas a virs strada vai ta nav visiem gimanes locikliem jasež majas divas nedeljas?

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.24 00:53

Janka

Ja sieva sēž pagrabā un neuzmācas vīram, tad viss ir labi!

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.24 08:22

Xxx

Kāpēc jāgaida lai sodus liek uz reiz ,nevis ko gaida. Tad kāds sāks domāt nu jau gandrīz nav kontrolējams . Atbraucēji kur grib tur iet.

pirms 5 mēnešiem, 2020.03.24 21:12

Pārdomas

Cilvēks ir vienīgā dzīvnieku suga, kam nestrādā pašsaglabāšanās instinkts. Vienīgā, kurai raksta likumu likumus (tīši / netīši atstājot caurumus). Tā kā to izpildi kontrolē slikti vai nemaz, tad ir iegājies, ka var tos nepildīt. Rezultātā homo sapiens bauda sekas, kuras tam nepatīk. Aplis ir noslēdzies - likumi palīdz maz, ja pašsaglabāšanās instinkts ir zudis...

pirms 4 mēnešiem, 2020.03.25 15:52

Vietējās ziņas