Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāārstējas, nevis jāguļ slimnīcā 5

Izstrādā priekšlikumus finanšu taupīšanai
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību arī turpmāk plānots saglabāt tajā pašā - lokālās slimnīcas - statusā. "Slimnīcas statuss nekādā veidā netiek pazemināts vai noņemts," "Dzirkstelei" apgalvo Veselības ministrijas preses sekretārs Oskars Šneiders, komentējot ministrijas veidotās darba grupas sagatavoto ziņojumu pēc Balvu un Gulbenes slimnīcas apvienības un vēl 10 citu Latvijas lokālo slimnīcu apsekošanas.

Šodien Rīgā šī darba grupa sanāksmē sniegs analīzi situācijai, akcentējot pašvaldības lomu primārajā veselības aprūpē. Piedalīsies Saeimas deputāti, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības pārstāvji.   

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka ekspertu redzējums un ieteikums ir lokālajā slimnīcās palielināt pacientu ambulatoro veselības aprūpi, mājas aprūpi un samazināt slimnīcā gulēšanas laiku. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā vidējais pacienta atrašanās laiks stacionārajā ārstēšanā ir nedaudz ilgāk par piecām dienām. Ieteikts šo laiku vēl samazināt.

 

"Veselības ministrijas nostādne ir tāda, ka ģimenes ārstiem vairāk jāstrādā slimību profilaksē. Jāstimulē pacientu ambulatorā aprūpe, bet, ja nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, tomēr jācenšas pēc iespējas ātrāk pacientu izrakstīt, lai viņš varētu turpināt ārstēties mājās. Pacientam mājās pakalpojumus var sniegt feldšeri vai ģimenes ārstu palīgi, kā arī slimnīcas mediķi," saka S.Daudziņa.

 

Slimnīcu apvienībai arī turpmāk strādās augu diennakti, taču, jāizvēlas noteiktu profilu, vadoties no pakalpojumu apjoma. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā pamata virziens visdrīzāk varētu būt terapeitiskie pakalpojumi. Slimnīcu apvienībā salīdzinājumā ar citām Latvijas lokālajām slimnīcām pērn bijis vismazākais operāciju skaits uz 100 hospitalizētajiem - 4,3.

 

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība, salīdzinot ar pārējām 10 Latvijas lokālajām slimnīcām, pērn tērēja vismazāk valsts naudas vidēji uz vienu pacientu - 156,83 latus. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā pērn bija otrajā vietā starp citām slimnīcām, panākot iemaksu kompensāciju par pacientiem ar zemiem ienākumiem 134 954 latu apmērā. Vēl lielākas šīs kompensācijas bija vienīgi Madonas slimnīcā.

 

Veselības ministrija uzskata, ka, vēl vairāk taupot finanses slimnīcās, ietaupījumi jānovirza, pirmkārt, pacientu līdzmaksājumu samazināšanai, kā arī zāļu kompensācijas sistēmas attīstībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vērotāja.

nē tikai no laukiem, kur ceļš ir neizbraucams ziemā un šobrīd arī vēl neizbraucams un slimā māte nu nekādi nespēj saņemt mājās, jo sniedzēji vienkārši to fiziski nespēj nodrošināt. varbūt jums tur pilsētā māsiņa var divreiz dienā ar špricīti pieskriet un vēl stundu, divas sēdēt kamēr sistēma satek. Un mana māte tāda nav vienīgā.....

pirms 9 gadiem, 2011.04.14 15:05

vērotāja

"pacientam pakalpojumus mājās var sniegt...... " labs teksts, Daudziņas kundze, bet kādi ir ceļi, kādi ir lauki, kādi ir apstākļi.......Kad vienreiz domāsi ko runā tautai. Cik ilgi mēs cietīsim?

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 16:53

pičs

Labākais variants tomēr būtu slimnīcu slēgt, jo kāda jēga tās pastāvēšanai. Tikai Lai būtu kādam darba vieta, par tām trijām vai piecām slimnīcā pavadītām dienām ,kuru slimnieku var izāsrtēt. nu protams raksta mājās -lai mirst nost. Slimnīcai galvenais vajadzīga kolekcija statistikai -atskaitei,cik nu redz viņi ir snieguši palīdzību.
Tā dabīgā atlase tik un tā būs.Ģimenes ārsti -pamēģiniet pie viņiem tikt tanī laikā ,kad tas slimniekam ir vis vairāk vajadzīgs. Pierakstieties rindā un kamēr gaidīsi savu rindu ,tikmēr galus atdosi. Uz māju izsaukt ari ir ļooti problemātiski. Sestdien -svētdien vispār labāk netraucēt.Tik un tā nebrauks ,ar atrunām -iedzer antibiotikas ,bet pasakiet kurā aptiekā var tās ņemt ,ja nav recepte. Tad jau lai ved uz Jēkabpili ......-vai kādu citu tuvāko vai tālāko vietu ,-izturēs ceļu tad zini dzīvosi ,nē tad tā ari jābūt, DAKTERIS DISGNOZI JEB KURĀ LAIKĀ ATRADĪS ,VECUMS -SIRDS MAZSPĒJA VAI VĒL KAS ,iemeslu jau vajag lai nomirtu ,bet kāda palīdzība sniegta, lai rūpētos par cilvēku ,kā personību uz šodienu vairs nav.

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 15:49

Nu gan baigie kritizētāji. Ja teiktu , ka slēgs, tad gan atkal bļautu mums atņem, mums atņem. Tā jau ir protam tikai nopelt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 14:47

Tante

Ko tad te domāt,tad ir jāpārtaisa Gulbenes slimnīca par starprajonu morgu,bet arī tad būtu vēl daudz daudz jāiegulda :) vai ne???

pirms 9 gadiem, 2011.04.13 14:26

Vietējās ziņas