Jāievēro ceļu satiksmes noteikumi 2

Gunārs Pusts iesaka gan autovadītājiem, gan gājējiem atkārtot ceļu satiksmes noteikumus un būt uzmanīgiem
Pēdējās dienās, laika apstākļiem kļūstot īpaši ziemīgiem, ceļi ir kļuvuši slideni un ir pasliktinājušies braukšanas apstākļi. Slidenais ceļš un autovadītāju neapdomīga rīcība nereti kļūst arī par satiksmes negadījumu iemeslu.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts norāda, ka mūsu pusē, par laimi, nopietni negadījumi šajās dienās nav notikuši, bijušas vien nelielas sadursmes. Piemēram, otrdien  

notika divas sadursmes, par laimi, šajos negadījumos cietušo nebija, tika bojāti tikai transportlīdzekļi.

"Viena sadursme notika pie luksoforiem, tas bija pirmais satiksmes negadījums pie luksoforiem," stāsta vecākais inspektors.

Der uzmanīties pie luksoforiem

Runājot par luksoforiem, G.Pusts informē, ka līdz šim pie tiem negadījumi nebija notikuši, tomēr viņš visiem atgādina būt uzmanīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

"Gan autovadītājiem, gan arī gājējiem vajadzētu vēlreiz atkārtot noteikumus, jo uz pieci tos zina tikai Dievs, uz četri - pasniedzēji, un visi pārējie - uz trīs. Īpaši vajadzētu pievērst uzmanību noteikumiem par regulējamiem krustojumiem. Esmu ievērojis, ka tad, kad luksofori tiek pārslēgti uz dzelteno mirgojošo signālu, sākas domstarpības. Ir redzēts, ka mašīna apstājas pie pārejas, bet arī gājēji stāv, gaida un neiet, domādami, ka viņi nedrīkst šķērsot ielu, bet šoferi nesaprot, ko gājēji darīs. Jāatceras, ka tad, kad darbojas mirgojošais dzeltenais signāls, priekšroka ir gājējiem. Autovadītājiem ir jāapstājas pie gājēju pārejas un jāpalaiž gājēji. Negribētos, lai gājēji ciestu, līdz šim, par laimi, šādu negadījumu nav bijis," saka G.Pusts. Viņaprāt, luksoforiem nevajadzētu darboties visu diennakti.

"Arī Rīgā naktīs deg dzeltenais mirgojošais signāls, taču, iespējams, uz dzelteno mirgojošo signālu tos varētu pārslēgt vēlāk, jo pulksten 18.00 pilsētā vēl ir ļoti daudz cilvēku."

Vecākais inspektors arī iesaka, ka nedaudz būtu jāveic izmaiņas luksoforu, kas atrodas Ābeļu un Rīgas ielas krustojumā, darbība, citādi autovadītāji sūdzas, ka, braucot augšup pa Ābeļu ielu, zaļais signāls luksoforā deg pavisam īsu mirkli, tādējādi var paspēt izbraukt tikai divas trīs automašīnas.

Strādās pastiprinātā režīmā

G.Pusts piebilst, ka svētku laikā ceļu policija strādās pastiprinātā režīmā. Reidi tiks veikti ne tikai novada centrā, bet arī lauku pagastos. Reidu laikā ceļu policijas inspektori pārbaudīs, vai autovadītāji pie stūres nav sēdušies apreibinošu vielu iespaidā, kā arī kontrolēs citu noteikumu ievērošanu.

"Pabraucot pa pagastiem, tiek aizturēts diezgan daudz iereibušu autovadītāju un arī velosipēdistu," secina G.Pusts.

Viņš arī vēlreiz visiem atgādina būt piesardzīgiem un braukt atbilstoši ceļa un laika apstākļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

driver

Gunar,nevajag te rakstit dzeju,bet dzen ielas savus padotos.Ir loti daudz tadu kuri neskatas ne zimes ne luksoforus(gan gajeji gan brauceji).Kas attiecas uz satiksmes noteikumu citesanu,tad nevajag izraut vardus no teksta.Ja gajejam uz parejas ir prieksroka,bet vinam ir japarliecinas vai tuvojosais transporta lidzeklis spes apstaties.Pasreiz izskatas,ka Gulbene labakais ka pazimeties ir iet pari ielai pie sarkana.

pirms 10 gadiem, 2009.12.25 08:35

Vietējās ziņas