Jāinformē, ka apkures parādus maksās vasarā 1

"Nespēju šoziem pilnībā nomaksāt rēķinus par centrālapkuri. Plānoju parādus nokārtot vasarā, taču kaimiņiene teica, ka parādu dēļ varu saņemt tiesas pavēsti. Ko man darīt?" "Dzirkstelei" savu problēmu klāsta un pēc padoma vaicā kāda gulbeniete.

Ir vajadzīga vienošanās SIA "Vidzemes enerģija" juriste Evisa Uškāne "Dzirkstelei" saka, ka parādniekiem obligāti ir jānāk uz SIA "Vidzemes enerģija" kantorēku Gulbenē, Nākotnes ielā 7, un jāinformē par nodomu parādus nokārtot vasarā. "Neviens nav gaišreģis un nevar uzminēt, ko domā darīt cilvēks, kurš nemaksā rēķinus! Ir jānāk un jārunā par to. Nav jāklusē! Es esmu tā, kura uzņēmumā "Vidzemes enerģija" darbojas ar parādniekiem. Pat ja manis nav uz vietas Gulbenē, iedzīvotāji ir aicināti ienākt mūsu kantorī, tur noteikti ar katru cilvēku parunās, notiks apmaiņa ar informāciju un būs skaidrs problēmas risinājums," saka E.Uškāne. Viņa piebilst, ka pagaidām no uzņēmuma "Vidzemes enerģija" īpašniekiem nav saņēmusi norādes par soda procentu aprēķināšanu klientiem, kuri laikus nav nokārtojuši rēķinus par saņemto siltumu.

 

SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka "Dzirkstelei" saka, ka faktiski nekas nav mainījies, vecā kārtība ar parādu kārtošanu vasarā paliek spēkā, taču parādniekiem par to ir laikus jāvienojas ar uzņēmumu "Vidzemes enerģija".

 

Tā ir pretimnākšana iedzīvotājiem

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" saka, ka vasarā ne tikai Gulbenē, bet arī vairākos Gulbenes novada pagastos turpināsies vecā prakse - ziemas apkures parādu kārtošana. "Zinu, ka noteikti tas tā ir Lizumā. Būtiski ir, lai rēķini vispār tiktu nomaksāti," uzskata A.Pētersons.

 

Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars "Dzirkstelei" stāsta, ka jau kuru gadu Lizumā iedzīvotāji par ziemā izmantoto centrālapkuri var pabeigt norēķināties vasarā. Tas saucas avansa maksājums. "Lizumā šajā ziņā ir ne labāk, ne sliktāk kā citur novadā un Latvijā. Visur ir cilvēki, kuriem ir finanšu problēmas un tāpēc uzkrājas nenomaksāti rēķini par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem," saka viņš. U.Aigars neslēpj, ka tā saucamais atliktais maksājums par ziemas siltumu faktiski ir pretimnākšana iedzīvotājiem, pašvaldībai veicot sociālo funkciju. Viņš droši tā var sacīt, jo Lizumā centrālapkuri nodrošina pagasta pārvalde.

 

Kavējuma naudu neaprēķina

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis "Dzirkstelei" stāsta, ka apkures rēķinus parādniekiem vasarā nepiesūta un nekādas kavējuma naudas arī netiek aprēķinātas.

 

"Iedzīvotāji var norēķināties saskaņā ar iepriekš jau saņemtajiem apkures rēķiniem. Aprīlī, kā zināms, cilvēki saņem pēdējo rēķinu. Par ziemā saņemto siltumu ir iespēja maksāt visu vasaru līdz nākamajai apkures sezonai," klāsta J.Duļbinskis.

 

Viņš atklāj, ka kopumā, salīdzinot ar pagājušo vai aizpagājušo gadu, apkures parādi Stradu pagastā nav palielinājušies. J.Duļbinskis uzsver, ka aizvadīto divu gadu laikā, nododot mājas pārvaldīšanā dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām, kārtējo rēķinu maksāšana esot krietni uzlabojusies.

 

A.Pētersons stāsta, ka Gulbenes novadā kopējais parādu apjoms nav īpaši palielinājies, bet Stradu pagasta Stāķos - pat samazinājies.

 

Jau rakstījām, ka uz apkures sezonas sākumu Gulbenes novadā iedzīvotāju parāds par siltumu bija vairāk nekā 123 tūkstoši latu, Gulbenē vien - vairāk nekā 61,6 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ideāli parāda nau vispār a rēķins jūlijā par jūniju. intresanti vai man jāmaksā citu parādi?

pirms 8 gadiem, 2012.07.07 16:06

Vietējās ziņas