Jāizvēlas, ielas, vai ģimnāzijas piebūve? 15

Ko vairāk vajag policentriskajai novada attīstībai?
Kā lietderīgāk izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda piešķirto naudu Gulbenes novada policentriskajai attīstībai, kas vēl ir palikusi pāri? Par to tuvākajā laikā jālemj deputātiem.

24.februāra domes sēdē pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns aktualizēja šo jautājumu. Izvēle ir tāda - vai nu pašvaldība pilnībā realizē iecerēto pilsētas ielu seguma rekonstrukcijas 3.kārtu, vai arī šo naudu novirza novada valsts ģimnāzijas iesāktās piebūves pabeigšanai.  

Tomēr 24.februāra domes sēdē vairākums deputātu nobalsoja par ielu projektu, kura kopējās plānotās izmaksas ir 1,5 miljoni latu, no tiem 85 procentus apmaksās Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 15 procentus - pašvaldība. Balsojumā atturējās vienīgi Ilze Mezīte, kura debatēs pauda viedokli, ka šo naudu labāk būtu izmantot ģimnāzijas piebūvei. Sēdē domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa uzsvēra, ka deputāti šo projektu var nevirzīt tālāk, ja kādā no nākamajām sēdēm lems par labu ģimnāzijas piebūves pabeigšanai.

 

Piebūves pabeigšanai citas iespējas neredz

Pēc domes sēdes deputāti vēl uzkavējās, lai pārrunātu dilemmu, kā labāk izmantot policentriskās attīstības naudu. S.Daudziņa pēc tam informēja "Dzirksteli", ka pagaidām deputāti pie vienota viedokļa vēl nav nonākuši. Domas daloties. Tomēr vilcināties ilgi nedrīkstot. Pēc visas nepieciešamās informācijas precizēšanas pie jautājuma izlemšanas būs jāatgriežas. Pagaidām viss liecinot, ka nav citas iespējas pabeigt ģimnāzijas piebūves būvniecību, kā vien vēlreiz pārdalīt policentriskās attīstības finansējumu, kas vēl neizmantots ir palicis pāri.

 

"Cita redzējuma pagaidām nav. Papildus vāksim informāciju, līdz kādai minimālajai summai var dalīt finansējumu un kādas ir patiesās ielu rekonstrukcijas 3.kārtas izmaksas," saka S.Daudziņa.

 

Deputāts Valtis Krauklis "Dzirkstelei" teica, ka pilsētai vajag gan pabeigtu ielu rekonstrukciju, gan uzbūvētu ģimnāzijas piebūvi. Taču, sākot darīt policentriskās attīstības finanšu pārpalikumu, pēc V.Kraukļa domām, iznākums nav prognozējams: "Var iesāks abus projektus un abus sačakarē." Tāpēc viņš uzskata, ka par policentriskās attīstības finansējumu pilsētā ir jāpabeidz ielu rekonstrukcija. Savukārt ģimnāzijas piebūves pabeigšanai nauda jāmeklē "cits variants".

 

Iedzīvotāji gaida solīto ielu rekonstrukciju

S.Daudziņa uzsvēra, ka ielu rekonstrukcija Gulbenē šā projekta gaitā ir plānota sen, vēl tad, kad pastāvēja pilsētas dome. Projekts ir gatavs. "Iedzīvotāji zina, kuras ielas ir solīts rekonstruēt, viņi to gaida. Viņi vēlas, lai uz ielām pie viņu mājām būtu jauns asfaltsegums," saka novada domes priekšsēdētāja. Pilsētas ielu sakārtošanu nedrīkst pārtraukt - tā uzskatot vairākums deputātu. "Daudzi domā, ka ir jāiet uz priekšu, ka jānoasfaltē pēc iespējas vairāk ielu," saka S.Daudziņa.

 

Viņa piebilda, ka drīzumā beigsies iepirkums Gulbenes ielu seguma rekonstrukcijas 2.kārtas 2.apakškārtai. "Tad redzēsim, kādas pašlaik ir patiesās izmaksas ielu darbiem. Tad arī domāsim, kā būt," klāsta domes vadītāja. Par šo situāciju deputāti turpināšot diskutēt tautsaimniecības komitejas sēdē 16.martā.

 

Jau rakstījām, ka 3.kārtas darbos Gulbenē plānots rekonstruēt pilnībā vai atsevišķos posmos Miera, Vidus, Ozolu, Litenes, Naglenes, Zvaigžņu, Raiņa, Dzeguzes, Stacijas, Ausekļa, Alkšņu, Robežu, Draudzesskolas, Lauku, Tilta un Dzirnavu ielu.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Skolens

protams ka Gulbene ir jaskarto ielas, ta piebuve pie gimnazijas ir iespejami atri janojauc

pirms 9 gadiem, 2011.03.02 13:59

teo

Gulbenieši ir par ielu sakārtošnu,bet kas tad šajā domē uzklausa cilvēku viedokli...

pirms 9 gadiem, 2011.03.02 13:33

Protams jādomā ,par ielām,jo ģimnāzijā tāpat jau tagad trūkst skolēnu.,nu nav tai skolai cieņas ,jo uzņem visus kas pagadās.Pirmajos pastāvēšānas gados vismaz bija konkurss.Nevajag mums tās gaisa pilis-labāk normālas ielas.!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.02 09:59

hmmm!!??

Labāk, lai sakārto pilsētas infrastruktūru, nevis šķiest naudu kur pagadās. Ko vēl būvēs? Megaprojektus?

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 22:03

es

Tūlīt nebūs, kas tajā ģimnāzijā mācās. Vidusskola arī nebūs piepildīta. Tā, ka telpas paliks brīvas, un šī piebūve nebūs vajadzīga. Jau tagad ģimnāzija nevar nokomplektēties, paņem visus ar knapām atzīmēm.
Un Stāmerienas halli būvēt nav jāuzsāk.

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 21:48

kas gan pa tām ielām brauks? :) Vēl ņemot vērā darba kvalitāti..... varbūt tomēr ģimnāzijas starpbūve stāvēs ilgāk?. Jau tak testēšanas laiku ir izturējusi :)

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 21:32

...

Stāmerienas sporta halles vietā un Kalnienas estrādes vietā varēja pabeigt iesākto ģimnāzijas un vidusskolas starpbūvi, tieši iesākto solīja pabeigt pirmsvēlēšanu kampaņās.

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 13:28

333

Ar domaju ka ielas jasakarto. Tomer patikamak kad beidznt vasara varesu logu atvert un putekli nelien ieksa. Zel ka kastani nozages, smuki zied. Bet nu nevar visu veleties un juru un lidz celgaliem...

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 12:47

kaupēns

protams ielas,drīz to piebūvi nevajadzēs,iedzīvotāju skaits novadā strauji samazinās,bet pa ielām tomēr būs jābrauc.

pirms 9 gadiem, 2011.03.01 10:58

Vietējās ziņas