Jāmaksā par bilances apskati

Daļa banku nosaka komisijas maksu par darījumiem


Ar šā gada 20.augustu par iepazīšanos ar sava konta bilanci “Swedbank” bankomātos šīs bankas klientiem būs jāmaksā 7 santīmi jeb 0,10 eiro, lasāms bankas interneta mājas lapā. Līdz šim bilances apskate bija par brīvu.

Par brīvu - internetbankā


Par pēdējo piecu darījumu izdruku “Swedbank” bankomātos klientiem būs jāšķiras no 10 santīmiem jeb 0,14 eiro. Līdz šim izmaksas banka dotēja, bet tagad nolēmusi ieviest izmaksām adekvātu pakalpojuma maksu. Šo informāciju par brīvu joprojām varēs uzzināt, lietojot “Swedbank” internetbanku vai telefonbanku.


Bez maksas tikai savējiem


“SEB” bankas Gulbenes filiāles pārvaldnieks Andris Apinītis skaidro, ka “SEB” bankas klientiem par konta bilances apskati bankas automātā nav jāmaksā. “Ja mūsu bankas klients savu konta bilanci vēlas uzzināt, izmantojot kādas citas bankas bankomātu, tad komisijas maksa par šo pakalpojumu ir 10 santīmi,” piebilst A.Apinītis.


Akciju sabiedrības “Latvijas Krājbanka” Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadītāja Ilze Nogobode stāsta, ka bankas klientiem nav noteikta komisijas maksa, lai bankomātā iepazītos ar sava konta bilanci, bet citu banku klientiem tie ir 10 santīmi. “Norēķinu kartes darījuma limits mūsu bankas automātos un posterminālos diennaktī ir 1000 lati, bet klasiskajām kredītkartēm – 1500 lati,” stāsta I.Nogobode.


“Hipotēku bankas” Gulbenes filiālē “Dzirkstele” noskaidroja, ka par konta bilances apskati bankomātā nav jāmaksā. Ir samazinājusies gada maksa pensionāriem par bankas kartes izmantošanu - 25 santīmi mēnesī.


Valūtas maiņas operācija – 25 santīmi


“Parex” bankas bankomātos bilances apskate tāpat kā līdz šim ir par brīvu, izmantojot “VISA”, “VISA Electron”, “Maestro”, “Matercard” un “Amerikan Express” karti. ”Šobrīd netiek plānots ieviest šādu komisijas maksu. Toties kopš 1.augusta par vienu valūtas maiņas operāciju bankā ir jāmaksā 25 santīmi. Pirms tam mums atšķirībā no citām bankām šādas komisijas naudas par valūtas maiņu nebija,” informē “Parex” bankas Gulbenes filiāles vecākā klientu apkalpošanas speciāliste Iveta Bērziņa. Palielināsies izmaksas darījumiem no norēķinu kontiem, izmantojot kartes skaidras naudas izņemšanai bankā. Katrai kartei šī izmaksa būs atšķirīga. .


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas