Jānis Naglis: vārnas pilsētā patiešām ir problēma 7

Pavisam nesen lasītājs portālā “www.dzirkstele.lv”  sakarā ar mūziku, kas skanēja pilsētas centrā, retoriski vaicāja: vai vārnas netraucē?


Pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Naglis skaidro, ka mūzika beidza skanēt Zvaigznes dienā, tas ir, 6.janvārī, taču neneoliedz, ka vārnas pilsētā patiešām ir problēma. Tās bariem salido kokos pie novada domes ēkas.

“Tā ir liela problēma. Viņas ir apcēlušas šo vietu, jo te laikam ir siltāks un vakaros vārnas salido nakšņot. Bet ko tur var izdarīt? Kā nāk pulksten 16.30, vārnas atlido. Prasīju ornitologam, kāpēc tas tā ir, viņš skaidroja, ka te starp mājām noteikti ir siltākas gaisa masas, ir koki, tas viņām patīk, līdz ar to putni te uzturas,” saka J.Naglis.

Ornitologs Elvijs Kantāns “Dzirkstelei” stāsta, ka ziemā vārnas pulcējas baros un turas tuvumā tur, kur ir barība un koki, un pilsētā barību viņām ir vieglāk atrast.

“Var jau lūgt talkā medniekus, bet pilsētā šaut nedrīkst. Senos laikos vietās, kur vārnas nakšņoja, kāra kokos speciāli izgatavotus spridzekļus, kurus naktī spridzināja, tā aizbaidot putnus, bet tas tagad ir aizliegts. Vēl jau var izzāģēt kokus, kā arī mēģināt ar skaļruņa palīdzību putnus no konkrētas vietas aizbaidīt. Šis būtu ekoloģiski saudzīgs variants – skaļrunī palaikam atskaņo, piemēram, dzīvnieku balsis, no kurām vārnām bail, bet vai atkal iedzīvotājiem tas patiks,” saka E.Kantāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mario

Reālaikais variants būtu pārcelt domi ar visām lupatām uz tādu vietu,kur vārnu nav...

pirms 7 gadiem, 2014.01.09 18:18

sdgfhj

Gaisa doma.domes dikdieni padomajiet par so variantu!

pirms 7 gadiem, 2014.01.09 18:42

vārna

Oponēšu pārvaldniekam. Uzskatu, ka cilvēki (daži) pilsētā ir problēma.

pirms 7 gadiem, 2014.01.09 19:23

Erika

Arī Lazdu ielā pāra numuru pusē vārnas apsēdušas privātmājas; izēdot putnu ligzdas, vasaras rītos ar savu ķērkšanu pierauj kājās pirms laika. S. Mollers iesaka izkarināt kokos spoguļu lauskas vai citus gaismu atstarojošus materiālus.
Vārnas Gulbenē ir baru bariem, bet kur ir baloži? baloži nedzīvo tur, kur cilvēki tiem dara pāri. Varbūt paši veidojam savu vidi ar savu attieksmi?

pirms 7 gadiem, 2014.01.10 00:37

com moon...

http://credobaltic.lv/lv/katalogs/45-putnu-atbaidisanas-lidzekli

pirms 7 gadiem, 2014.01.10 10:23

:)

Nāks sals - aizlidos uz ģimnāzijas eglēm. Daba nav muļķe - zin ko dara.

pirms 7 gadiem, 2014.01.14 13:05

Vietējās ziņas