Jāpārvērtē gāzes balona atbilstība 1

Otrdien, 27.septembrī, Ministru kabinets apstiprināja, ka ar 2013.gada 1.janvāri no aprites tiks izņemti 50 litru gāzes baloni, kam nebūs veiktas atbilstošas pārbaudes, ko apliecinās marķējums uz gāzes balona.

Ekonomikas ministrijas speciāliste Elita Rubesa - Voravko informē, ka normatīvais regulējums, ko apstiprinājis Ministru kabinets, neparedz vispārēju aizliegumu šādu balonu apritei. Ja gāzes balonam ir tehniskā dokumentācija un tam ir veikta atbilstības pārvērtēšana vai arī tas ir atbilstoši direktīvas prasībām ražots gāzes balons, tad šādi 50 litru baloni saglabāsies apritē arī pēc 2013.gada 1.janvāra.

 

Šobrīd apritē esošo 50 litru tilpuma vairākkārtēji uzpildāmo balonu statuss tiek atzīts pat neatbilstošu Eiropas Savienības direktīvas prasībām, tāpēc šiem baloniem ir jāveic atbilstības pārvērtēšana. To diemžēl nav iespējams veikt, jo baloniem nav saglabājusies ražotāja tehniskā dokumentācija.

 

"Ekonomikas ministrija turpinās konsultācijas ar komersantiem jautājumā par iedzīvotājiem labvēlīgiem nosacījumiem prasībām neatbilstošu gāzes balonu nomaiņai. Savukārt komersanti apsver iespēju ļaut mājsaimniecībām gāzes balonus iznomāt, nevis likt tos iegādāties," skaidro E.Rubesa - Voravko.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

Ak, vai tik tālu esam atpalikuši, ka vairs mūsdienās tehniski nav iespējams pārbaudīt balonus, lai turpmāk tos varētu ekspluatēt, atkal akli pildam Eiropas regulas. Lobēsim balonu ražotājus.

pirms 9 gadiem, 2011.09.29 23:07

Vietējās ziņas