Jāseko kvotas izpildei

Katram piena ražotājam ir jāseko līdzi piena kvotas izpildei. Lai novērtu piena kvotas pārsniegšanu vai tās neizpildīšanu, ir jāveic kvotas izpildes uzskaite un plānošana savā saimniecībā, jo kvotas lielumam jābūt samērojamam ar saimniecības ražošanas jaudu.

"Informācija par valsts piena kvotas izpildi ir apskatāma valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs" interneta mājas lapā," atgādina "Lauksaimniecības datu centra" Ziemeļaustrumu reģiona vadošā speciāliste Nora Klūga.

 

Centra apkopotā informācija liecina, ka ikmēneša piegādātā piena apjoms, salīdzinot ar iepriekšējā kvotas gada attiecīgo periodu, pieaug vidēji par 10 procentiem. Tas norāda, ka kvotas tiek pildītas intensīvi.

 

Lai novērtu piena kvotas pārsniegšanu vai tās neizpildi, nepieciešamības gadījumā var rats iespēju savu kvotu samazināt vai attiecīgi palielināt, kā arī pārveidot savu piena kvotu no tiešās tirdzniecības kvotas piegādes kvota vai otrādi.

 

"Ja ir pārtraukta piena ražošana, tad var atteikties no piena kvotas, par to informējot datu centru, kas šo daudzumu ieskaistīs valsts rezervē," atgādina N.Klūga.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas