Jau 42. reizi jaunieši un mācībspēki pulcēsies nometnē „Alfa”

No 28.jūnija līdz 18.jūlijam Jēkabpils rajona Zasas vidusskolā notiks mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju un skolēnu zinātniskās konferences laureātu nometne „Alfa". Nometnē piedalīsies skolēni no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Baldones, Valmieras, Jelgavas, Liepājas, Cēsīm, Madonas, Vecumniekiem, Gulbenes, Krāslavas, Smiltenes, Bēnes, Bauskas, Saldus.

Mācību darbs nometnē tiks organizēts lekciju un praktisko nodarbību veidā četrās sekcijās - fizikas, matemātikas un informātikas, ķīmijas un bioloģijas un sociālo zinātņu sekcijā. Nodarbības vadīs LU, RTU mācību spēki, kā arī zinātniski pētniecisko institūtu darbinieki.

"Lektoru vidū arī bijušie nometnes dalībnieki - šodien augstskolu mācību spēki, zinātnieki kā LU rektors Mārcis Auziņš, docents Ģirts Karnītis, Cietvielu fizikas institūta vadošie pētnieki Andris Muižnieks un Vismants Zauls. Nometnē kā ik gadu nodarbību vadīs arī bijušais nometnes dalībnieks, patreizējais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Bijušais nometnes dalībnieks , šobrīd SIA „Nordic Training International" ģenerāldirektors Uģis Strauss vadīs simulācijas spēli „Valsts"," informē VJIC pārvaldes vecākā referente Daina Grimze.

 

Trīs nedēļu garumā nometnē „Alfa" tiks novadītas vairāk kā 200 nodarbības.


D.Grimze stāsta, ka nometnē skolēni veiks pētījumus fizikā un ķīmijā. Rezultāti tiks prezentēti konferencē nometnes noslēgumā.


"Līdzās mācību darbam skolēni iepazīs novada kultūrvēsturiskās vietas. Ievērojama vieta nometnes dzīvē tiks atvēlēta sportam un mākslinieciskajai pašdarbībai," norāda D.Grimze.


Pasākumu organizē Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar jaunatnes fondu „Vertikāle" un Latvijas Universitāti.

 

Pasākuma mērķis ir padziļināt skolēnu zināšanas izvēlētajā zinātnes nozarē, iepazīstināt skolēnus ar jaunākajiem sasniegumiem zinātnē, kā arī veidot skolēnos ievierzi turpmākās profesijas izvēlē.

 

Nometnē skolēni iegūst profesionālu ievirzi, kas sekmē nākamās profesijas izvēli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas