Jau divi tautpartejieši pamet deputāta krēslu 3

Politiskās spēles vai personīgu apsvērumu vadīta atteikšanās? Kurš būs trešais?
Gulbenes novada domē deputāta mandātu nolikuši jau divi Tautas partijas pārstāvji - Aldis Strads un Voldemārs Mezītis. Vai tautas ievēlētam pārstāvim deputāta pienākums nav jāpilda līdz galam, tādējādi esot atbildīgam vēlētāju priekšā?

No mandāta nedomā atteikties Aldis Strads deputāta mandātu pirms deputāta pilnvaru izbeigšanās nolika pagājušā gada septembrī. Viņa vietā 2009.gada 22.oktobrī stājās Voldemārs Mezītis. Abi šie deputāti vadīja arī Gulbenes novada domes izglītības, kultūras un sporta komiteju. "Dzirkstele" jau informēja, ka V.Mezīša vietā atbilstoši Tautas partijas sarakstam stājās Raitis Apalups. Viņam uzticēta arī minētās komitejas vadība.

"Nebūt nedomāju pēc kāda laika atteikties no deputāta un komitejas vadītāja pienākumiem. Centīšos, cik vien spēšu. Protams, ar visu pārējo kolēģu atbalstu. Nedomāju, ka V.Mezītis aizgāja tāpēc, ka negribētu vadīt komiteju, bet viņam radās lielāka darba slodze. Arī A.Strads ar deputāta atalgojumu iztikt nevarēja. Arī viņa aiziešana bija objektīva. Tā nu ir sanācis. Neko nevar padarīt. Atklājot komitejas sēdi, arī par to runājām," saka R.Apalups.

It kā varēju paredzēt

"No deputāta pienākumiem Gulbenes novada domē atteicos tikai tāpēc, ka šo pienākumu nebija iespējams savienot ar darbu, jo šajā mācību gadā strādāju divas skolās. Divas pilnas dienas vienā, divas - otrā skolā. Piektā diena paliek treniņiem sporta skolā. Es jau pagājušajā mācību gadā reizēm kavēju darbu deputāta pienākumu dēļ," saka V.Mezītis.

Viņš nenoliedz, ka ir domājis arī par savu nākotni, paredzot, kas varētu notikt tad, ja, piemēram, slēgtu Ozolkalna pamatskolu.

"Ja palikšu bez darba, tad ar deputāta atalgojumu izdzīvot nav iespējams. Man ir jāpalīdz arī meitai, kura uzsāka mācības augstskolā. Kas manā vietā to darīs? Pēc tam vēl teiks, ka, būdams deputāts, neko daudz neesmu panācis, tikai pats palicis bez darba. Protams, it kā jau es to varēju paredzēt tad, kad pieteicos kandidēt no Tautas partijas saraksta," atzīst V.Mezītis.

Darbu izglītības, kultūras un sporta komitejā viņš raksturo kā ļoti radošu un demokrātisku.

"Tika uzklausīts katra komitejas locekļa viedoklis. Neizjutu arī nekādu iepriekšēju savstarpēju vienošanos. Ja šķita, ka kaut kas nav izdiskutēts līdz galam, jautājumu atlikām, lai pie tā atgrieztos atkārtoti. Lielajās domes sēdēs dažkārt bija vērojama mazliet citādāka darbība," secina V.Mezītis.

R.Apalups piebilst, ka pat īsti nezinot, cik saņem novada domes deputāts, bet tā noteikti esot tikai sīknauda, tāpēc deputāti arī vadoties pēc personīgiem apsvērumiem.

Te nav runa par politiku

Tautas partijas valdes loceklis Nikolajs Stepanovs uzskata, ka mandāta nolikšana pirms termiņa beigām ir katra deputāta personīga izvēle.

"Aldim bija izdevīgāk citur strādāt. Voldemārs papildu darba slodzes dēļ vienkārši nevar visu paspēt. To, ka skolas direktors pēc mēneša iedos papildu stundas, Voldemārs nevarēja paredzēt. Es par sevi arī citkārt domāju. Bieži pat divas nedēļas esmu komandējumā. Nupat atgriezos no Gruzijas un atkal braucu uz Strasbūru. Netieku uz komitejas sēdēm. Tas nav patīkami, bet arī man primārais ir cits darbs. Ne vienmēr dzīvē viss sakrīt tā, kā gribētos," saka N.Stepanovs.

Tautpartietis Valtis Krauklis uzskata, ka šodien nauda izšķir ļoti daudz ko.

"To, ka deputāti no Tautas partijas noliek mandātu, neuzskatu par staigāšanu. Tāda ir dzīve. Politiku te nav ko piesaukt. Nav jau svarīgi, vai tā ir Tautas partija vai kas cits. Cilvēki šodien dara to, ko spēj," saka V.Krauklis.

Tautas partijas Gulbenes biroja vadītāja Antra Sprudzāne šobrīd atrodas Antverpenē, tāpēc viņas viedokli šajā jautājumā neizdevās uzzināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kuģis

Vai nu grimst vai negrimst kuģis, bet pastāv dzīves realitāte,ar kuru gribi vai negribi - jārēķinās.

GRIBU PAVAICĀT IKVIENAM, KO IZVĒLĒSIETIES - PABAROT SEVI UN ĢIMENI VAI TURĒTIES PIE DEPUTĀTA MANDĀTA? TAS PATS - DARĪT KĀRTĪGI DARBU UN SAŅEMT NORMĀLU ALGU VAI TURĒTIES PIE DEPUTĀTA MANDĀTA.

Mēdzam meklēt politiku tur, kur tās nemaz nav. Ko tad darīs žurnālisti,viņiem arī sava maizīte jānopelna. Ja pareizi atceros, tad Mezītis nekad nav bijis TP biedrs, bet Strads tāds ir joprojām.

pirms 10 gadiem, 2010.10.27 14:08

Vietējās ziņas