Jau gatavojas Muzeju naktij

Druvienas vecajā skolā būs mācību stundas visu paaudžu cilvēkiem
Druvienas vecajā skolā - muzejā arī šogad 16.maijā notiks tradicionālā Muzeju nakts, kas jau vairākus gadus pulcē apmeklētājus ne tikai no Gulbenes rajona, bet no visas Latvijas. Šobrīd notiek darbs pie jauna bukleta izveides par Muzeju nakts pasākumiem Latvijā, kurā būs informācija arī par Druvienas veco skolu - muzeju.

"Lai gan valstī runā par krīzi, tomēr es uzskatu, ka cilvēkiem ir jārod arī kāds prieka brīdis. Kāpēc, lai tā nebūtu Muzeju nakts? Ir sašūti priekšauti un nopirktas matu lentas, sarūpēti gandrīz simts spalvaskāti, ar kādiem savulaik skolēni rakstīja. Tintei un petrolejai naudas pietiks," saka Druvienas vecās skolas - muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne.

 

Jaunas mācību stundas

Šogad Muzeju naktij L.Zvaigznekalne izvēlējusies nosaukumu "Un atkal pērles meklēt kāds ies". Pasākums iecerēts kā ceļojums laikā. Arī šogad tie būs trīsdesmitie gadi.

 

"Iepriekšējos pasākumos pārliecinājos, ka cilvēkiem par šo laiku ir ārkārtīgi liela interese, tāpēc nolēmu arī šogad neko nemainīt," stāsta L.Zvaigznekalne.

 

Muzeju nakts sāksies pulksten 20.00. Ir pared zētas vairākas mācību stundas, kas notiks klasē un pārējās muzeja telpās petrolejas lampas gaismā. Šogad pirmā būs anatomijas stunda, kas notiks vecās skolas klasē. Katedrā stāvēs un šo stundu vadīs druvēniete daktere Sandra Smala.

 

"Pērn darbmācības stunda bija meitenēm, tāpēc šogad zvans uz šo stundu aicinās zēnus. Pieredze liecina, ka par darbmācību pagājušajā gadā bija liela interese, tāpēc vienā laikā divās muzeja telpās notiks divas darbmācības stundas. Tās vadīs Latvijas Amatniecības kameras meistars koka virpošanā Viktors Černoglazovs un daiļamatnieks kokapstrādē Viesturs Kļaviņš," stāsta muzeja vadītāja.

 

Pulksten 21.00 visiem Muzeju nakts apmeklētājiem notiks kopīga nodarbība - koris. Dziedāt mācīs mūzikas skolotāja Inga Zomerovska. Koncertmeistare būs mūzikas skolotāja Līga Kļaviņa. "Pēc visām mācību stundām, kā arī tad, kad būs izdziedātas visas dziesmas, skolas ēdamtelpā visi laipni aicināti uz vakariņām, " piebilst L.Zvaigznekalne.

 

Varēs apskatīt arī ekspozīciju

Pērn Muzeju naktij tika dots nosaukums "Te atviz skaists viss latviskais". Notika piecas mācību stundas - rēķināšana, rokdarbi, dabas mācība, zīmēšana un vingrošana. Pasākuma dalībniekiem bija iespējams ne tikai piedalīties mācību stundās, bet arī iepazīties ar muzeja ekspozīciju. Tāda iespēja būs arī šogad. Ikviens varēs uzkavēties dzejnieka Jāņa Poruka piemiņas istabā, aplūkot senos amata rīkus, starp kuriem lielākā daļa ir savākti Druvienas pagastā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas