Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jau šonedēļ līgosim "Silmačos"! 11

Līgotāji no visas Latvijas tiek aicināti 23.jūnijā doties uz Gulbenes novada Druvienas pagasta Silmačiem, kur norisināsies pasākums “Latvija līgo Druvienas Silmačos”. Pasākums kopā aicina visu paaudžu ļaudis, kas šajā dienā jau no pulksten 15.00 varēs darboties Vislatvijas amatnieku, meistaru, mājražotāju Līgotirgus un latviskās Zāļu dienas radošajās darbnīcās, vijot Līgu un Jāņu vainagus, sienot sieru, izgatavojot rotas no dabas materiāliem, apgūstot Jāņu dziesmas un dančus. Pasākuma kulminācija būs vakarā pulksten 19.00, kad visi tiek aicināti pulcēties un dzīvot līdzi neaizmirstamajām Rūdolfa Blaumaņa “Skroderdienām Silmačos” Latvijas Nacionālā teātra iestudējumā. Šogad aprit 30 gadi, kopš 1986.gadā Druvienā notika Latvijas Nacionālā teātra pirmā brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”, kura pirmsatmodas gados izvērsās par visas tautas nacionālās pašapziņas un vienotības svētkiem desmitiem tūkstošu skatītāju. Daudzu cilvēku sapnis ir beidzot piepildījies – izrāde atkal atgriežas Silmačos.

Nacionālā teātra aktieri Točupītes gravā atkal izdzīvos Jāņu gaidīšanas stāstu. “Silmaču” mājās atkal ieradīsies Dūdars, viņam pa pēdām žīdu ģimenīte – pauninieks Ābrams ar dēlu Joski un šneideriene Zāra, bet priekšā jau gaidīs Bebene, Tomuļmāte un Pindacīša, un skroderdienas ies vaļā - uzbruks bites, sprāgs krāsns, pazudīs zaļā krūze un lūzīs sirdis. Izrādes režisore ir Indra Roga, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis. Izrādē piedalīsies Nacionālā teātra visu paaudžu aktieri. Dūdara lomas atveidošana uzticēta aktierim Uldim Anžem, kura dzimtā pilsēta ir Gulbene, bet Antonijas lomu atveidos Dita Lūriņa. Ar šo iestudējumu Druvienas estrādē atgriezīsies arī tie aktieri, kurus daudzi skatītāji atceras vēl no 1986.gada brīvdabas iestudējuma, tostarp Astrīda Kairiša, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Lāsma Kugrēna un citi. Pēdējo reizi Nacionālais teātris ar izrādi Druvienā viesojās 1991.gadā. Izrādes atgriešanās Druvienā būs arī kā piemiņa tālaika teātra direktora vietniekam Zigfrīdam Kalniņam un režisoram Alfrēdam Jaunušanam.

Pēc izrādes visi aicināti uz Līgonakts un Jāņu rīta dančiem kopā ar grupām “ElektroFolk”, “Auļi” un “Dārdi”, kā arī Jāņu nakts tautas sadziedāšanos pie lielā ugunskura kopā ar folkloras kopu “Pērlis”.

Jāatgādina, ka 23.jūnijā uz pasākuma norises vietu Druvienā kursēs īpaši norīkots autobuss no Gulbenes. Izbraukšana paredzēta pulksten 16.00 no Gulbenes, atgriešanās – pulksten 24.00 no Druvienas. Maršruts: Gulbenes kultūras centrs-Galgauska-Tirza-Druviena. Biļetes cena vienā virzienā ir 2 eiro, turp un atpakaļ - 4 eiro. Biļetes var iegādāties iepriekš Gulbenes autoostā vai uz vietas autobusā. Interesenti ir aicināti pieteikties braucienam līdz 20.jūnija pulksten 16.00 pa tālruni 26557582 vai 64497729.Pievieno komentāru

Komentāri 11

http://dzirkstele.diena.lv/forums

Dirksteles forumā lasījāt par biļešu cenu?

pirms 4 gadiem, 2016.06.20 14:10

uniitis

es, piemēram, nebraukšu! Pat ja skaists pasākuns ne! Un ne jau tāpēc, ka negribētu, bet gan tāpēc, ka biļetes - "maigi izsakoties" ir stipri nedraudzīgas!
Arī atlaižu dažādām cilvēku kategorijām (kā tas ir uz citiem lieliem pasākumiem)- nekādu!

pirms 4 gadiem, 2016.06.21 10:40

pardon

Var jau būt, ka pasākums ir domāts perfekts, bet, piedodiet, tiem , kuriem jāpērk biļetes x 4, vai par 40.oo EUR, ir jāpadomā, kas ir izdevīgāk, galds jāņu vakarā par šo naudiņu, vai izrāde Silmačos un plus vēl...

pirms 4 gadiem, 2016.06.19 21:08

Galds +++

Izrādi varēs tiešraidē skatīties TV

pirms 4 gadiem, 2016.06.20 14:08

uzsildīta vakardienas zupa

Pa TV būs dienu vēlāk,tā ka to par tiešraidi gan nevar nosaukt.

pirms 4 gadiem, 2016.06.20 14:54

ddd

Skumji...un kratīties atpakaļ ar autobusu, mazā šmigucī...nav diez kas.

pirms 4 gadiem, 2016.06.21 16:48

ō,jā

Galvenais balle "'super"' Auļi, Dārdi, un Elektomuzons-tātik balle uz Jāņiem....... Bet ja tomēr gribās tur paballēt 10 eiro par telti un līdz rītam,kāpēc šmigucī ar aobbusu jābrauc mājās ? Bet vēl labāk ,lai Gulbenes k-gi aizved, vai Druvienas.........

pirms 4 gadiem, 2016.06.22 14:46

Tirzmalietis

Nesaprotu ko Jūs te visi žvangstat?? Cena normāla, kaut kas nepatīk tad nebraucat. Nepatīk mūziķi?? NEBRAUCAT!! Būtu teikuši paldies novadam ka spēj pielaust braukt Nacionālo teātri uz mazo Druvienas pagastiņu!! Nekad Jums nav labi - notiek pasākumi, tad pa dārgu biļetes, slikta mūzika utt, nenotiek pasākumi, tad arī nav labi!

pirms 4 gadiem, 2016.06.22 16:01

Vietējās ziņas