Jauna kārtība rēķinu piegādē 14

Ažiotāžu starp Gulbenes iedzīvotājiem izraisījusi ziņa, ka izdrukātus rēķinus par atsevišķu samaksu drīz klientiem sāks sūtīt SIA “Alba” un SIA “Gulbenes nami”.

Uz redakciju nāk un zvana seniori, kuri uzskata - elektroniski šo firmu rēķinus saņemt ir apgrūtinoši vai par neiespējami, jo ne visi iedzīvotāji pārvalda mūsdienu tehnoloģijas. Gulbenieši vaicā, vai tad nebūtu iespējams informāciju par saviem kārtējiem rēķiniem saņemt uz vietas SIA “Alba” norēķinu centrā vai pašvaldības klientu apkalpošanas centrā. Diemžēl nevarēs gan – to “Dzirkstele” noskaidroja, interesējoties uzņēmumā “Alba”, kā arī vietējā pašvaldībā.

SIA “Gulbenes nami” jau izplatījusi informāciju, ka bez maksas savus kārtējos šā uzņēmuma izrakstītos rēķinus iedzīvotāji pēc katra mēneša 10.datuma varēs saņemt elektroniski savā e-pastā, uzņēmuma mājaslapā vai uz vietas “Gulbenes namu” kantorī. Ja kaut kādu iemeslu dēļ pats klients nevar atnākt un noskaidrot sava kārtējā rēķina informāciju, var uzticēt to darīt pilnvarotajai personai (kura “Gulbenes namiem” uzrādīs izsniegto pilnvaru). Tā var būt, piemēram, dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona.

Līdzīgas iespējas saviem klientiem piedāvā SIA “Alba”. Arī tur katrs sava rēķina informāciju varēs noskaidrot uz vietas kantorī. Varēšot savā vietā uzticēt to darīt pilnvarotajai personai. SIA “Alba” pieļauj, ka saziņa ar saviem klientiem un rēķinu informācijas skaidrošana varēs notikt arī telefoniski.

Kā jau informējām, SIA “Alba” ar 1.maiju rēķinus papīra formātā līdz pastkastei piegādās par atsevišķu samaksu. Klientam tas katrreiz maksās 80 centus kopā ar PVN. SIA “Gulbenes nami” rēķinus papīra formātā klientiem par 70 centiem kopā ar PVN sāks piegādāt ar 1.jūniju. Tiem klientiem, kuri izvēlēsies taupīt savu naudu un gribēs turpmāk saņemt elektroniskus rēķinus, ar iesniegumu jāvēršas katrā minētajā uzņēmumā.

Jau vēstīts, ka jaunā kārtība ar rēķinu piegādi ir saistīta ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes regulu  par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Vairis

Īsti suņu burķšķi. Kā tad tagad notiks norēķini? Man pašam jādrukā rēķins ko nest uz kasi lai tur noplēstu papīra sloksnīti ar zīmogu ka rēķins apmaksāts?
Vai pietiks atnākt un pateikt: meklējiet par ko jāmaksā un es maksāšu.

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 09:43

ZZZ

Algas, pabalsti un tml palielam tiek skaitītas uz kontiem ( ja vien tās nav "aploksnē" ) un rēķinu apmaksu veikt no tiem ir ērti un arī lētāk . Pret senioriem šis te gan ir "nesmuks gājiens", ja ņem vērā, ka "Gulbenes nami" 100%, "Alba" - pagaidām daļēji, ir pašvaldības uzņēmumi. Pašvaldības - kurai ir jādomā par savu iedzīvotāju - īpaši maznodrošināto labklājību.

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 11:12

Gulbis

Pēdējo 10+ gadu laikā senioriem ir bijis tik daudz iespēju apgūt datora lietošanas pamatprasmes, ka grēks būtu sūdzēties par nespēju lietot mūsdienu tehnoloģijas. Cerēt, ka tehnoloģijas nebūs nepieciešamas un tāpēc nav jāmācās, ir muļķīgi.

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 12:06

zzz

Apguvu datoru un tad ...Ar kūjiņu uz bibliotēku ( dators un interneta pieslēgums ar maksā naudu, tāpat kā zāles), lai izdrukātu un samaksātu rēķinus vai meklēju citus "risinājumi" t.i. kantorus, telefonus utt, ja rēķinu apskati un samaksāšanu mierīgi varētu veikt vienā vietā.
60+ir padomju laika cilvēki, kuri bieži vien pat baidās no tehnoloģijām, dažādiem inovatīviem risinājumiem , bet ir apzinīgāki maksātāji, neka i paaudze.

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 12:20

Labais - Gulbis

Kas tad Tu tāds esi, lai 80-90 gadīgiem cilvēkiem norādītu: 10+ gadu laikā Jums ir bijis tik daudz iespēju apgūt datora lietošanas pamatprasmes!!! Daži ir apguvuši, daži nav, dažiem nav līdzekļu ierīcei, netam, dažiem veselība neļauj u.t.t. Tā kā nav ko te visus vienā katlā mest, nodzīvo viņu gadus un tad spriedelē......

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 09:11

Ance

Izdomāja, ka tikt pie naudas. Bet nav jābrīnās, jo par elektrību un avīzēm jau visu laiku ir jāmaksā komisijas maksa. Un ja vēl jāsūta nauda, tad pavisam ir liela. To ka ne brīnāmies.

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 10:35

Kika

Nenormālā peļņa, varētu padomāt, ka papīrs, elektrība, printeris un krāsas, kā arī rēķina piegāde adresē neko nemaksā!

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 11:42

Jautājums Kikai

Vai tad tas papīrs, elektrība, printeris un krāsas, rēķina piegāde jau nav ietverts rēķinā?

Tad jau par veikalā izrakstītu rēķinu man būs jāpiemaksā atsevišķi?
Sak, par papīru....

pirms 3 gadiem, 2018.05.03 21:31

Vijolīte

Nauda tiks iekasēta par rēķina nosūtīšanu, nevis par izrakstīšanu. Aploksne maksā 0.02 Eur, marka 0.50 Eur, PVN 21 %. Vēl uz aploksnes kādam jāraksta adrese, jāaizlīmē. Ar cilvēkiem vajag runāt, skaidrot. Žēl, ka no tautas šīs iestādes tā patālu, zin tikai kā kabatās ielīst, nekā cilvēcīga. Gan jau nākamais paaugstinājums būs par papīru, datoru, printeri, programmām.....

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 09:19

Labais - Vijolītei

Kur Tu, vismaz pilsētā, esi redzējusi rēķinu aploksnē ar marku?

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 11:07

Ups

Labais - Vijolītei...Tagad redzēsim rēķinus aploksnē ar marku.

pirms 3 gadiem, 2018.05.05 09:20

Lāsma Gulbe

Ejam Maximā pie kases,maksājam,pārdevēja jautā:'Jums čekiņu vajadzēs?Ja jā,tad jāpiemaksā 10 venti,jo papīrs,tinte,kases aparāts maksā naudu".Tas ir tāpat,kā šī regula.Arī par personas datu aizsardzību,jo varbūt ne katrs grib,lai kāds zin cik viņš maksā par preci.

pirms 3 gadiem, 2018.05.05 09:43

Gulbis

Atšķirību tiešām neredzat?
Viens ir čeks veikalā uz kura nav nekādu jūsu personīgo datu, otrs ir rēķins uz kura ir jūsu personas dati, dzīvesvieta un rēķina summa.

pirms 3 gadiem, 2018.05.05 10:23

Labais -Gulbim

Ir arī čeki veikalos, aptiekās, uzpildes stacijās ar personīgajiem datiem nodokļiem, grāmatvedībai pašnodarbinātajiem u.t.t.. Un? Kur ir tā lielā atšķirība? Kārtējais birokrātisms....Man personīgi uz rēķina personas datus vispār nevajag, pietiktu ar piešķirtu individuālu rēķina numuru un pārējie dati atrastos pašā uzņēmumā.....

pirms 3 gadiem, 2018.05.05 12:43

Vietējās ziņas