Jaunā Lielbritānijas paveida Covid-19 izplatību konstatē arī Gulbenē 29

Pagājušajā nedēļā pārbaudot 1071 paraugus, vismaz 9,34% gadījumu konstatēts Covid-19 jaunais Lielbritānijas celms, šodien valdības ārkārtas sēdē informēja E. Gulbja laboratorijas speciālists Miks Gavars.

Viņš norādīja, ka visplašāk jaunā Lielbritānijas paveida Covid-19 izplatība konstatēta Rīgā, kur atklāti 28 jaunā Lielbritānijas celma gadījumi. Tāpat šāda vīrusa mutācijas izplatība ir arī Preiļos - 17, Gulbenē - 11, Jelgavā - astoņi, Balvos - seši, Madonā un Salaspilī - pa četriem katrā, Kuldīgā un Daugavpilī - pa trīs katrā, Līvānos un Lubānā - pa diviem katrā, Siguldā, Ādažos, Jūrmalā, Ogrē, Dobelē, Cēsīs, Ķekavā, Krāslavā un Rēzeknē pa vienam katrā novadā.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš, vērtējot testu paraugu sekvenēšanas rezultātus, norādīja, ka šogad pusotra mēneša laikā jaunā Lielbritānijas paveida Covid -19 skaits ir palielinājies no 1% līdz 8%. Tas nozīmē, ka jaunā Lielbritānijas celma gadījumi palielinās pakāpeniski un nav sprādzienveidīgs uzliesmojums.

Ja Covid-19 gadījumu skaita dinamikas tendence Latvijā būs analoga Igaunijas situācijai, aprīļa sākumā stacionāros varētu būt ap 1700 Covid-19 pacientu, kas būtu būtiski vairāk nekā "pīķa laikā" pēc gadumijas, valdībā prognozēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Kā sēdē skaidroja SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs, centrs modelējis dažādus situācijas attīstības scenārijus. Viens no tiem, kam par pamatu ņemta Igaunijas situācija, kur patlaban notiek saslimstības pieaugums, paredz, ka līdz aprīļa sākumam stacionēto pacientu skaits pie vidējā scenārija būtu 1704, pie minimālā - 1500, bet pie maksimālā - 1909.

Savukārt modelējot stacionēto skaitu un par pamatu ņemot Lielbritānijas situāciju pērn decembrī, kad pēc ierobežojumu mīkstināšanas notika straujš saslimstības pieaugums, SPKC prognozē, ka aprīļa sākumā pie vidēja attīstības scenārija stacionāros varētu ārstēties kopumā 2017 pacienti. Pie zemāka izplatības scenārija stacionēto skaits aprīļa beigās varētu būt 1775, bet pie maksimālā izplatības scenārija - 2259.

Tāpat Perevoščikovs atklāja, ka patlaban tiek novērota gadījumu skaita samazinājuma tendence - Covid-19 gadījumu skaits septiņu dienu laikā sarucis par 3%. Tomēr samazinājuma tendence epidemiologa vērtējumā ir ļoti neliela, turklāt to potenciāli skaidro saslimstības samazinājums sociālās aprūpes centros un ārstniecības iestādēs, kur pagājušajā nedēļā sarucis gadījumu skaits.

Vienlaikus epidemiologs norādīja, ka patlaban saslimstība ar Covid-19 samazinās gandrīz visās vecuma grupās, tomēr bērnu vidū tā pieaug. Šis saslimstības pieaugums bērnu vidū ir no mēneša sākuma, un šo tendenci eksperts daļēji skaidroja ar to, ka jaunais Lielbritānijas Covid-19 paveids var veicināt saslimstības pieaugumu tieši ģimenes locekļu un bērnu vidū.

Kopumā aizvadītajā nedēļā 52,4% gadījumu epidemiologiem izdevās atrast infekcijas avotu, kas ir par 1,2 procentpunktiem vairāk nekā pirmspēdējā februāra nedēļā.

Jau ziņots, ka SPKC uzskata, ka Latvijas sabiedrībai kopīgiem spēkiem ir jādara viss, lai neļautu saslimstības ar Covid-19 trešajam vilnim ieskrieties, turklāt saslimstības līkni nepieciešams mazināt jau tagad.

Kā aģentūru LETA informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja, ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Latvijā turpina pakāpeniski samazināties - aizvadītajā nedēļā fiksēti kopumā 4667 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19, salīdzinot ar 4813 jauniem gadījumiem pirms septiņām dienām. Šajā laika periodā saslimstība ar Covid-19 ir samazinājusies par 3%.

Pievieno komentāru

Komentāri 29

G punkts

Nu tie kas potējas ar cv19 tie arī ir jaunā paveida virusa izplatītāji!!!

pirms mēneša, 2021.03.02 12:34

Šis ir slikti

“Paldies” visiem, kas neievēro pašizolāciju

pirms mēneša, 2021.03.02 13:34

Inta

Paldies sakiet visiem uri te braukalē ...meklēju līdzbraucēju Gulbene Rīga u.c., jūsu dēļ vēl ilgi šādi dzīvosim.

pirms mēneša, 2021.03.02 13:37

Bodīte

Un ko var runāt par rindām veikalā? Apsargs stingri noregulē ar groziņu izsniegšanu, bet starp plauktiem viens pie otra spiežas klāt un arī pie kasēm neievēro distanci. Varbūt vajadzētu veikalā uz grīdas uzzīmēt bultas iešanas virzienam, lai iekšā tikušie neskraidītu uz priekšu un atpakaļ, bet tikai stingri vienā virzienā ietu? Tad varbūt arī būtu pirkumu saraksti un raitāka iepirkšanās!

pirms mēneša, 2021.03.02 14:28

Es

Paldies arī tiem kas braukā brīvdienās uz laukiem no Rīgas,pēc lauku labumiem un paciemoties! Cilvēki ir ļoti bezatbildīgi,itkā šis viss uz viņiem neattiektos!

pirms mēneša, 2021.03.02 14:41

Brauca, brauc un brauks

Manuprāt, uz 2-4 nedēlām liegt pārvietošanos Gulbenes novadā un arī iebraukt un izbraukt būtu samērīgi. Un, protams, maksimāli vakcinēties.

pirms mēneša, 2021.03.02 15:29

!!!

Sapotējies un sēdi pagrabā! Neviens pat nepamanīs ka tevis nav.

pirms mēneša, 2021.03.02 16:15

Vietejais

Kurš ta tev to darīs? Mūsu dome kura zin pie algas pielikt ka novadā ir tik daudz slimo? Pieliek algu par labi padarītu darbu, normāli novadā covids savazāts!

pirms mēneša, 2021.03.03 12:36

acs

Ja lielveikslā (un tā notiek aptuveni 50% gadījumu), kāds rindā pie kases stumjas man virsū, es NIKNI viņam uzšņācu, un vainīgais pieraujas (100%!). Bija laiks, kad to darīju pieklāgi un tad vēlamā pretreakcija bija ap 50%. Tādēļ tagad man pofig, ko domā uzmācīgais, jo ir pienācis laiks, kad veselības saglabāšana - manas un viņa - ir prioritāte!!!

pirms mēneša, 2021.03.02 15:37

Gulbeniesi

Jau ir apriebusi,kas braukā no Rigas uz laukiem kas par cilvēkiem.Tadus vajaga sodīt.driz būs visa Gulbene ar jauno coronu bet tā arī būs.

pirms mēneša, 2021.03.02 16:18

Gulbeniesi

Gulbene iet trešais vilnis,bet saimes deputāti sev algas pieliek,un ko jūs tagad domājat.Visa dome jāslēdz ciet un attālināti lai strādā.Labak būtu domājusi par gulbenes iedzīvotājiem kā viņi lai izdzīvo.Ir tādām ģimenēm kam ļoti ir vajadzīgi jo šī palīdzība naudas.Bet jums viss pie ***s,ka tik mums ir naudas pielikums.

pirms mēneša, 2021.03.02 16:26

!

Veikali nebūtu trakākais. Kaut arī tur ir visa kā. Stāv tantes veikala vidu , pļāpā. Kamēr cilvēki ārā gaida. Bet vairāk tiešām sāpina kas neievēro pasizolaciju. Pusslimi dodas ielas , uz darbu. Vēl kuri skrien pakaļ covidbļaustekļiem. Ir nogurums no visa šitā. Bet ir kam viss pie vienas vietas un dēļ tādiem ciešam visi. Ar piesardzību grūti apturams vīrus kur nu vēl ja provocē.

pirms mēneša, 2021.03.02 16:35

Es

Beidziet vienreiz d......Kā viss šitais cirks un murgs apnicis.Kad atnāks tāda diena liekas nekad kad klauni paklanīsies un manēža aizvērsies.Lauki Rīga.a tos kas ceļo uz ārzemēm un paveidus ved .To visi tagad uzzinaja ka jauns paveids.KUR CITAS SLIMĪBAS?????Nu ātri sāksies ērču laiks a pagājušā pavasarī netika nekas dzidēts.Pie Laboratorijas stāv rindas uz Covid kapēc Gulbenē nav punkta.Ja man jātaisa citas analīzes nu pareizi citu tak nav.Jums pašiem neliekas cik viss parspīlēts.

pirms mēneša, 2021.03.02 16:41

Kas

Tak Upes ielā ir covida punkts,ej un nodod un rēķinies ar pozitīvu testu! Tādēļ jau ir rindas pie gulbja ka tur vsm normāli testē!

pirms mēneša, 2021.03.02 22:10

Zane

Tie paniski nobijušies lai tak sēž mājās kaut vai gadu un nelien ārā.

pirms mēneša, 2021.03.02 17:14

ES

Bravo! Beidzot viens prātīgs komentārs. Tiešām likās, ka Gulbenē ir vairāk prātīgu cilvēku. Bet, spriežot pēc šeit lasāmā, visi masveidā skatās tikai tv ziņas un bļauj līdzi - mēs visi tūlīt mirsim! Cilvēki, ieslēdziet beidzot smadzenes un loģiku!

pirms mēneša, 2021.03.02 17:25

cietsirdīgajai Zanei un ES

Neviens jau nebļauj, ka tūdaļ visi mirsim. Vienkārši tiem anti-maskeriem un tiem, kas uzspļauj noteikumiem derētu drusku padomāt, ka ar savu rīcību apdraud cilvēku ar kādu nopietnu hronisku saslimšanu. Šajā riska grupā ir arī daudz ļoti jaunu cilvēku. Viņiem arī ir tiesības dzīvot tā, lai viņus neapdraudētu. Viņi arī grib dzīvot un redzēt izaugam bērnus un mazbērnus. Vai jūsuprāt šie cilvēki nav pelnijuši dzīvot?

pirms mēneša, 2021.03.02 18:07

111.

Pilnigi piekrìtu!

pirms mēneša, 2021.03.02 23:02

Onkuls

Lai atrak butu iespeja cilvekiem vakcineties!!!

pirms mēneša, 2021.03.02 17:32

Dzintra

Nu tad mïļie laiks säkt rīkoties,nevis tėlot mierīgos nosvērtos mietpilsonus,.ja redzat ka neievero AIZRĀDAM,plapā veikalāAIZRĀDAM,,nevis visu redzam,un burkšķam komentāros.Ne mana cūka,ne mana druva seit neiederėsies,JA GRIBAM DZIVOT.

pirms mēneša, 2021.03.02 18:47

!!!

Nelien ārā no mājas un nebūs jābaidās!

pirms mēneša, 2021.03.02 19:17

Manfreds

Stulbākais jau ir tas, kas daži dabūja samaksāt par pilnīgi idiotiskas komendantstundas pārkāpumiem, kamēr pa aviosatiksme nebij apturēta, visādi gateri telpās nebij apturēti, maximā visas ejas pārbāztas ar precēm, autobusi uz Rīgu pilni utt. Skaidrs, ka neviens tiem ierobežojumiem vairs netic. Paliks siltāks un vispār bū po uz visu, jo cieš jau arī psihiskā veselība.

pirms mēneša, 2021.03.02 19:41

to Es

Agrāk teici, ka izslimoji ar covid, nesen Vidus ielas sakarā, ka sēdi mājā kā kontaktpersona un Tev pienes vajadzīgo līdz durvīm. Ja tas viss tā patiešām ir, tad Tev arī labāk par neslimojušajiem ar covid būtu jāsaprot, cik tas ir nopietni, jo it kā izslimojušajiem joprojām turpinās nopietni veselības apgrūtinājumi. No tā jautājumi: 1. Esi hameleons vai kā? 2. Regulāri dzīvo netā un raksti tikai rakstīšanas dēļ, jo esi cilvēks, kuram nav sava viedokļa?

pirms mēneša, 2021.03.02 19:46

X

Sanāk, ka tieši Gulbenē dzīvo visaprobežotākie(stulbeņi) cilvēki. Citādi jau novads nebūtu tik pārņemts ar šo infekciju. Sākot ar vadību pašā kalnā un beidzot ar gaterščikiem, kas vēl arvien blēj, ka nekāda covida nau (nav)! Cilvēks parastais tak nevar novadā noteikt 2nedēļu,nedēļu lokdaunu. Bet, draugi, pavisam vairs nav labi! Uzņēmēji tak vismaz varētu testēt savus darbiniekus. Arī tā infekcija mazinātos. Tagad sanāk, ka varu pārņēmuši apsolūtie poh... Isti un tik mauc uz priekšu.

pirms mēneša, 2021.03.02 21:08

Manfreds

Protams. Gulbene ir psihenes atstojņiks. Te ir novietne psihiski slimiem deģenerātiem. Ko Jūs citu gaidat krīzes situācijā?

pirms mēneša, 2021.03.02 21:20

!

uzņēmēji tā arī dara - testē. kā tad tā statistika rastos? nudien neviens pats nevēlas saslimt. nez kāpēc visiem komentētājiem liekas, ka viņi ir visgudrākie. tad tik uz Saeimu!

pirms mēneša, 2021.03.03 08:44

Oga

Man nedod miera tās pārdevējas veikalos. Ja uzskata, ka tur noķer to vīrusu, tad kādēļ viņas neslimo? Laikam jau tomēr veikali nav pie vainas.

pirms mēneša, 2021.03.03 03:05

Saulīte

Mīlīši, tak izejat laukā! Nu ko var nepārtraukti rieties no dīvāniem! Starp citu - vakcīna nepasargā no saslimšanas, tā ir varbūtēja iespēja vieglāk izturēt saskarsmi ar slimību. Bet laba imunitāte (bez negācijām radītā stresa, rūgšanas un lamāšanās) ir vēl svarīgāka, lai sevi pasargātu no vīrusiem. Tā, ka mīlīši - laukā, saulītē, var paņemt kādu maisiņu, lai pavāktu suņu ziemas kakučus, jo nākamā tēma noteikti būs par tiem, bet ja pilsēta būs tīra, varēs papļāpāt par ko foršu, vai ne?

pirms mēneša, 2021.03.03 10:37

Es

Ja baidās no trakā vīrusa lai sēž mājās, nav ko vazāties apkārt, 1 dienā viena persona simts reizes var iet uz veikalu un tai pat brīdī klaigā uz citiem, ka neievēro distanci un tu tāds un tu šitāds

pirms mēneša, 2021.03.08 11:36

Vietējās ziņas