Jauna pieredze Skolēnu mācību uzņēmumu festivālā

Divas mācību firmas no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas bija uzaicinātas uz starptautisko skolēnu mācību uzņēmumu festivālu Rīgā.

Skolotāja Edīte Kanaviņa stāsta, ka festivālā pulcējās vairāk nekā 500 dalībnieki no 11 Eiropas valstīm. Mācību uzņēmumā „Miagro", kurā darbojas Vanda Kanaviņa, Kristīne Kārkliņa, Aiva Antonova, Sandra Bašķere, uzņēmuma prece ir krūzītes. Otrā mācību uzņēmumā „Lightfull" darbojas Ieva un Alise Baumanes, šīs firmas prece - fotorāmīši.


Tirdzniecības centrā „Rīga Plaza" katram uzņēmumam bija jāprezentē savas biznesa idejas un paveiktais, pārliecinot žūriju un apmeklētājus par savas preces vai pakalpojuma vērtību un kvalitāti.

 

"Kā būtisks vērtēšanas kritērijs šogad tika noteikts preces kvalitāte, komandas stenda noformējums un koptēls, kā arī pārdošanas spējas. Jaunās uzņēmējas, kas pārstāvēja Gulbenes novada valsts ģimnāziju, pārliecinājās, cik radošam, izdomas bagātam un inovatīvam jābūt uzņēmējam, lai spētu konkurēt mūsdienu biznesa vidē, cik būtiskas ir arī komunikatīvās un valodu prasmes," saka E.Kanaviņa.

 

Pasākumā meitenēm bija iespēja tikties un prezentēt savu preci Valsts prezidentam Valdim Zatleram.

 

Festivāla organizatori bija padomājuši arī par atpūtas pasākumiem jauniešiem, piemēram, izbaudot Havajas ballītes gaisotni.

 

E.Kanaviņa uzsver, ka starptautiskais festivāls bijis jauns ierosmes avots idejām, kuras meitenes varēs realizēt turpmākajos gados, darbojoties savos uzņēmumos. Uzņēmumu dibināšanas procesā meitenēm palīdzēja skolotāja Simona Sniķe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas