Jaunais gads sagaidīts mierīgi 10

Gadumija mūsu novadā aizvadīta bez nopietniem nelaimes gadījumiem un bez lieliem incidentiem.

Valsts policijas Gulbenes iecirkņa priekšnieks Ilmārs Ginevičs “Dzirkstelei” stāsta, ka  gada nogale un arī gadumija Gulbenes novadā aizvadīta salīdzinoši mierīgi. Izsaukumi vairāk ir bijuši uz sadzīves konfliktiem, kuru pamatā bijis alkohols.

“Bija arī sabiedriskās kārtības normu neievērošana. Ir saņemts viens pieteikums par auto zādzību, bet pagaidām tiek noskaidroti apstākļi. Alkoholu svētkos lietoja - kurš vairāk vai mazāk, bet šogad viss norisinājās daudzmaz normas robežās. Atsevišķi protokoli ir par pārmērīgu alkohola lietošanu un atrašanos tādā reibuma stāvoklī, ka paši nevar pārvietoties, tāpēc tika nogādāti gan dzīvesvietā, gan Balvu atskurbtuvē,” stāsta I.Ginevičs.

Arī Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards piebilst, ka svētki aizvadīti mierīgi, protams, bijuši ģimenes skandāli, bet masveida kautiņu nav bijis, kā arī pilsētā nav postīti vides elementi.

Arī autovadītāji, salīdzinot ar citiem gadiem, uzvedušies prātīgi. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala stāsta, ka bija atsevišķi gadījumi, kad autovadītāji vīrieši vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā, bet kopumā svētki aizritējuši mierīgi.

“29.decembrī pulksten 23.01 Lizuma pagastā pa Kalna ielu 1980.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Opel”, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā sasniedza 1,59 promiles. Savukārt 30.decembrī pulksten 7.47 Daukstu pagastā autoceļa Ozoli – Liezēre – Tirza – Stāķi 52.kilometrā 1989.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Mercedes-Benz” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, turklāt būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā sasniedza 2,51 promili. Abiem vadītājiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli,” informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Reidi sākās jau 22.decembrī un beidzās 1.janvāra vakarā. Reidu laikā pieķerti arī ātruma pārkāpēji.

“Neņemot vērā sliktos laikapstākļus, jo bija gan lietus, gan slikta redzamība, nakts stundās atsevišķi autovadītāji ātrumu pārsniedza, pārsvarā braucot ar 115 līdz 130 kilometriem stundā. Iemesls, kāpēc pārkāpa ātrumu – steidzās  uz mājām vai svinībām,” stāsta V.Gibala.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka “Dzirkstelei” stāsta, ka gadumija mūsu pusē aizritējusi salīdzinoši mierīgi – bez smagām traumām un notikumiem. Palīdzība iedzīvotājiem bijusi nepieciešama saslimšanas gadījumos, kā arī kādam 49 gadus vecam vīrietim Lejasciema pagastā, kurš jaunā gada pirmajā dienā izsauca “ātros”, jo pirms trim dienām bija uz ielas paslīdējis un kritis. Ar iespējamo kājas lūzumu mediķi viņu nogādāja Alūksnes slimnīcā.

Savukārt Gulbenes ārste infektoloģe Ilze Ābrāma “Dzirkstelei” stāsta, ka svētku dienās un arī vēl vakar infekciju nodaļā nokļuvuši vairāki pacienti ar vēdera vīrusiem. Interesējoties, vai varbūt tas saistīts ar mielošanos pie svētku galdiem, daktere skaidro, ka saslimšana nav kolektīva un nav tā, ka saslimuši vairāki no vienas ģimenes. Viņa arī piebilst, ka pagaidām gripas slimnieku nav.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

mja

Svētku dienās vispār varēja noteikt alkoholu izelpā 0 promiles. Kā vairāk, tā pēc pilna repertuāra.

pirms 3 gadiem, 2018.01.03 18:42

56

Kāpēc tieši svētku dienās?

pirms 3 gadiem, 2018.01.04 14:33

Labais

Priekš Tevis svētku dienās obligāti vajadzēja noteikt alkoholu izelpā 0 promiles un, kā vairāk, tā pēc pilna repertuāra.Cilvēkam, kurš skaidrā raksta tādas muļķības. alkohols ir ļoti, ļoti, ļoti kaitīgs! :D

pirms 3 gadiem, 2018.01.03 21:06

Čehija, kur alus ūdens vērtībā

Alkohola maksimālā koncentrācija asinīs [g/l]
0,0 g/l Transportlīdzekļa vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu
0,0 g/l Transportlīdzekļa vadītājiem ar īsu stāžu
0,0 g/l Profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem

pirms 3 gadiem, 2018.01.04 21:08

!!!

Bet visu mīļajā Lielbritānijā 0,8 !

pirms 3 gadiem, 2018.01.05 10:20

tam !!!

Nestāsti pekstiņus:
Apvienotā Karaliste - Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu - 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem - 0,0.

pirms 3 gadiem, 2018.01.06 08:42

gogo

........ kad autovadītāji vīrieši vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā..........Var redzet ka si pilsone ienist viriesus. Pec vinas teikta izriet ka tikai viriesi sture reibumā, bet sievietes ir svetas .

pirms 3 gadiem, 2018.01.04 09:25

serviss

Es tā saprotu, ka policijas galvenais darbs ir izvadāt alkāņus pa mājām.

pirms 3 gadiem, 2018.01.04 16:16

Nu-ka, davai - ka

nav jau vairs cilvēku, kuri varētu būt nemierīgi Tie visi Dublinā vai Londonā...

pirms 3 gadiem, 2018.01.04 17:50

Vietējās ziņas