Jaunatnes parkā ķiparojas ķipari 2

Gulbenes uz Ķiparu balli bija ieradušies bērni gandrīz no visām rajona pirmsskolas izglītības iestādēm
Gulbenē 1.jūnijā - Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā - Jaunatnes parkā pirmo reizi notika Ķiparu balle, uz kuru bija ieradušies mazuļi no Stāķu, Litenes, Jaungulbenes, Lejasciema, Beļavas, Rankas, kā arī Gulbenes 1. un 2. pirmsskolas izglītības iestādes kopā ar audzinātājām un vecākiem.

Saulainā un siltā balle pulksten 10.00 sākās ar bērnu gājienu, kas vijas cauri parkam, bet krietni pirms tās pirmsskolas izglītības iestādes dažādās parka vietās iekārtoja radošās darbnīcas, kurās ikviens - liels vai mazs - apguva dažādas interesantas iemaņas. Visiem sapulcējoties pie skatuves, tika teiktas svētku uzrunas un parku pieskandināja Sandras Lipiņas vadītās bērnu vokālās grupas "Pērlītes" dziesmas. Svētku laikā uz skatuves kāpa mazo vokālistu konkursa "Cālis" un vokālo studiju dalībnieki, kā arī bērnu dramatiskie kolektīvi no Bērzu pamatskolas un Stāķiem. Kļūs par tradīciju

Pasākumu organizēja Gulbenes pilsētas dome sadarbībā ar Gulbenes kultūras centru."Svētki ir jāsvin īstajā dienā. Nevar Ziemassvētkus svinēt 20.decembrī, bet Jāņus 22. jūnijā, tāpēc arī svētki bērniem ir jāsvin 1.jūnijā. Svētku dalībnieku vecums ir dažāds, jo ikviens, kas ir atnācis uz parku, ir arī pasākuma dalībnieks," saka pasākuma organizatori un cer, ka šis pasākums kļūs par jauku tradīciju arī turpmāk.

Dānijas uz Gulbeni atceļojis arī Ķiparu balles talismans - lelle, kurai apģērbu darinājusi kāda dāņu pensionāre, kura dzīvo pansionātā un tādējādi pelna naudu ceļojumam. Ceļojošais svētku talismans tika nodots Rankas pirmsskolas izglītības iestādei kā nākamajiem šā pasākuma rīkotājiem.

Pārsteidz ar izdomu

Pirmsskolas izglītības iestāžu radošās darbnīcas pārsteidza ar izdomu, piemēram, Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestāde "Pienenīte" apliecināja, ka dažādu krāsu polietilēna maisiņi spēj pārtapt ābeļziedos un pienenēs, dažādos kukaiņos un krāšņos tauriņos, bet no pavisam vienkāršiem materiāliem iespējams darināt somas. Ar paša rokām gatavotu koši dzeltenu somu, ko rotā vēl košāks taurenis, drīz vien parkā lepojās ne viens vien svētku dalībnieks. It kā pa jokam jaunu veidolu ieguva vienreiz lietojamie plastmasas šķīvji. Lejasciema pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Kamenītes" darbnīcā tapa kamenītes. Kamēr vieni gatavoja kamenes, otri sacentās riņķa griešanā un lēkšanā ar maisu.


Darbojās arī "Ziedu salons", bet zālē cita pie citas bija izaugušas mājas, kas gatavotas no kartona. Ar pērlīšu palīdzību parasts mazs laukakmens pārtapa skaistā kaklarotā, kas, iestiprināta ādas strēmelītēs, rotāja ne viena vien svētku dalībnieka tērpu. Gulbenes 1.bērnudārza darbnīca, kur klaudzēja āmuri un smaržoja pēc koka, visvairāk piesaistīja zēnus, jo ir tik interesanti paša rokām izgatavot tanku vai lidmašīnu. Bērnudārza "Rūķītis" radošās darbnīcas apmeklētāji apguva lidmašīnu izgatavošanas prasmi. Šīs iestādes vadītāja Irēna Libeka atzina, ka šādi svētki ir vajadzīgi.

"Mēs jau sen sapņojām, ka bērnudārziem vajadzētu sarīkot savus dziesmu un deju svētkus. Tagad ir kaut kas līdzīgs. Pamācīsimies no kļūdām un - uz priekšu!" saka I.Libeka.

Stāķu pirmsskolas izglītības iestādi noteikti ir apsēduši taureņi, jo viņu radošajā darbnīcā tie tapa ātri un izdevās skaisti. Ar radošo izdomu pārsteidza arī Litenes un Beļavas pirmsskolas izglītības iestādes, tāpēc vai kāds brīnums, ka pieaugušo sarunās vairākkārt izskanēja: "Nemaz nezināju, ka to iespējams izgatavot tik vienkārši! Pat vecumā nav par vēlu kaut ko iemācīties no bērniem!"

Gulbenes novadā uz nākamo Ķiparu balli nākamā gada 1.jūnijā aicinās Rankas pirmsskolas izglītības iestāde "Ābelīte", viņiem palīdzēs Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestāde "Pienenīte".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

Paldies par jauko tusiņu! Maniem bērniem patika!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.02 20:16

Vietējās ziņas