Jaundzimušajiem dāvanā – sedziņa

Gulbenes novada amatnieki un mākslinieki ir iesnieguši piedāvājumus piemiņas dāvanām jaundzimušajiem mazuļiem.

Pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane stāsta, ka kopumā tika saņemti 12 piedāvājumi. Tie bija ļoti dažādi – katrs ar savu stāstu un ideju, taču katra lieta bija rūpīgi nostrādāta, domājot par šo dāvaniņu saņēmējiem – mazajiem novadniekiem. Starp piedāvājumiem bija gan rotaļlietas, gan rotaslietas, gan pastaliņas, gan albumi, gan praktiskas lietas – lacītes (priekšautiņi), sedziņa, saliekama žirafe bērniņa auguma mērīšanai un citi.

Izvērtējot visus piedāvājumus, šogad pašvaldība saviem mazākajiem novadniekiem dāvinās rokdarbu salona “Arlian” darināto kokvilnas un flīsa auduma sedziņu ar izšuvumu. Sedziņu rotā izšūts Gulbenes novada logo un mazuļa attēls, ko ieskauj gulbja spārns, kopā ar uzrakstu “Gulbenes novads ir manas mājas”.

SIA “Arlian” īpašniece Arnita Savicka “Dzirkstelei” saka, ka konkursa izvirzītais piemiņas dāvanas mērķis ir apliecināt piederību dzimtajam novadam. “Mazs bērns piedzimstot ir sargājams un mīļojams. Tā radās ideja, ka sedziņa varētu mazo bērniņu sildīt un vēstījums uz tās paliktu par atmiņu un apliecinājumu piederībai Gulbenes novadam. Veidojot izšuvumu, centos parādīt mazā bērna trauslumu un gulbja spārns, kas asociējas ar Gulbenes novadu, apņemot sargā šo mazo dvēseli. Tas parāda, ka šis jaunais cilvēks ir svarīgs novadam. Bērni ir tie, kas nākotnē veidos mūsu novadu. Tāds bija mans vēstījums un esmu priecīga, ka mans darinājums ir guvis atbalstu. Arī es pati esmu atgriezusies Gulbenē un gatavoju izstrādājumus pēc individuāliem pasūtījumiem,” stāsta A.Savicka.

Plānots, ka pašvaldība sedziņu dāvināšanu uzsāks marta vidū. Tās saņems visi mazuļi, kuri ir dzimuši Gulbenes novadā 2019.gadā (arī janvārī, februārī un martā dzimušie).

Rudenī tiks izsludināts jauns aicinājums par piemiņas dāvaniņām 2020.gadā dzimušajiem bērniņiem. “Līdz ar to potenciālie piedāvājumu iesniedzēji jau var ģenerēt idejas,” uzsver G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas