Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaungulbenē vakcīnas jau beigušās

Gulbenes novadā arī Jaungulbenes pagasts savulaik bija atzīts par bīstamu teritoriju, tāpēc tur tika veikta bērnu vecumā no 1 līdz 18 gadiem potēšana par brīvu pret ērču encefalītu. Kā informē Jaungulbenes doktorāta darbiniece, bezmaksas vakcīnas doktorātā beigušās jau 2008.gadā. Ja vecāki vēlas vakcinēt savus mazuļus pret ērču encefalītu, viņiem vakcīna jāiegādājas par maksu.

Novadā bērnu potēšanu vecumā no 1 līdz 18 gadiem par brīvu pret ērču encefalītu veica Beļavas. Galgauskas, kā arī Lejasciema pagastā. "Dzirkstele" jau informēja, ka valsts arī šogad turpina šo kampaņu, bet minētajos mūsu novada pagastos tā no jauna uzsākta netiks.

 

Kā informē Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Epidemioloģiskās uzraudzības nodaļas vadītāja Dace Viļuma, bērni, kas ir deklarēti Beļavas, Galgauskas un Lejasciema pagastu teritorijās un pērn uzsākuši vakcinēšanos, saņemot pirmās divas bezmaksas vakcīnas devas, šogad saņems arī trešo bezmaksas poti, tādējādi izejot pilnu valsts apmaksāto pamatvakcinācijas kursu. Par trešās bezmaksas potes saņemšanu vecākiem jāvienojas ar savu ģimenes ārstu.

 

Arī šogad bērnu no 1 līdz 18 gadiem vakcinēs par brīvu pret ērču encefalītu. Top jauns teritoriju saraksts, bet tajā nebūs to teritoriju, kas bija iepriekšējā sarakstā.

 

No šā gada Latvijā vairs nav pieejams pretērču imūnglobulīns, ko cilvēkam ievada pēc ērces koduma, informē Latvijas Infektoloģijas centrs. Izrādās, ka Krievijā ražoto pretērču imūnglobulīnu, ko līdz šim izmantoja pret ērču encefalītu nevakcinētam cilvēkam, ja viņam bija piesūkusies ērce, neatzīst Eiropas Savienība, tāpēc Latvijā vienīgais līdzeklis pret ērču encefalītu ir vakcionēšanās. Iedzīvotājiem, tostarp arī bērniem, vakcinācija ir maksas pakalpojums. Vakcīnas cenas ir atšķirīgas, taču vidēji viena vakcīnas pote maksā no 20 līdz 26 latiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas