“Jaungulbenes Alejās” - siekalu testi katru nedēļu 9

“Jaungulbenes Aleju” vadītājas Marikas Andževas pirmdien, 28.decembrī, “Dzirkstelei” sniegtā informācija liecina – Covid-19 “pozitīvi šobrīd ir 29 klienti”. Viņu tuvinieki pastāvīgi tiek informēti par situāciju. Pašlaik nedarbojas “Jaungulbenes Aleju” ēdināšanas bloks, ēdināšanu nodrošina cita iestāde.
Neviens no inficētajiem “Jaungulbenes Aleju” klientiem pašlaik nav slimnīcā, cīņa ar vīrusu notiek ambulatori. Ir arī jauni gadījumi darbiniekiem, bet tajā pašā laikā darbā sāk atgriezties tie, kuri iepriekš bijuši identificēti kā kontaktpersonas, taču neinficējās. Janvārī darbā, visticamāk, atgriezīsies arī pirmie darbinieki, kuri ir bijuši Covid-19 pozitīvi. “Tas saistīts, kā ģimenes ārsti skatās simptomātiku,” saka M.Andževa. Viņa skaidro, ka ar katru nākamo testēšanu (siekalu testu) iestādē tiek atklāti arvien jauni inficēšanās gadījumi, tie visi ir kontaktpersonām vai klientiem, kuri atradušies “novērošanā”. Siekalu testi tiek veikti katru nedēļu.  
“Varbūt šis "gredzens" kaut kad noslēgsies,” “Jaungulbenes Aleju” vadītāja pauž cerību par infekcijas izplatības apturēšanu.
“Dzirkstele” sazinājās ar kādu “Jaungulbenes Aleju” klienti, kura atrodas izolācijā sakarā ar Covid-19. Viņa pastāstīja, ka atrodas atsevišķā istabiņā, cer izveseļoties. Viņai esot nedaudz paaugstināta ķermeņa temperatūra – virs 37 grādiem, esot slikta apetīte, nekas negaršo. Katru dienu seniore lūdzot dievu. Viņa ir iestādes darbinieku pastāvīgā aprūpē.
Jaungulbenē un Līgo pagastā iedzīvotāju satraukums par saslimšanu ar Covid-19 “Jaungulbenes Alejās” ir liels, jo cilvēki domā, ka no iestādes vīruss var aizceļot tālāk uz ģimenēm, uz citiem darba kolektīviem. Šādas aizdomas pauda kāda Jaungulbenes iedzīvotāja, kura piezvanīja “Dzirkstelei”.
Nebaidīties zvanīt uz praksi savam ģimenes ārstam un jautāt par Covid-19 aicina Jaungulbenes doktorāta ģimenes ārste Līga Vebruāle. “Nevis “Dzirkstelei” jāzvana, bet mums, mediķiem! Nevienam netiek atteikts dot padomus, sniegt konsultācijas. Ārstu praksēs tam ir apmācīti visi mediķi,” viņa uzsver. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Aija

Vai kauna nav braukt uz māju un pārbaudīt darbinieku,vai tiešām slims ar kovidu? Apšaubīt ģimenes ārsta darbu? Jums neviens nav atļāvis prasīt ar ko ir slims darbinieks. Tā ir tikai ģim ārsta darīšana. Nepietiek,kā jūs māsiņas nodzenat pa piecām dienām un 12 stundām,kas strādā vienā darba vietā. Vienreiz jābeidz tā skraidīšana un strādāšana pa citiem novadiem. Jāpieņem kārtīgs darba laiks un tad nevarēs tā. Kā tad lai darbinieki nesaslimt,ja visapkārt ir pilns . Ceru ka ģimenes ārstam pietiks saprāta nedzīt tūlīt darbā,lai atkal saslimtu. Tad gan var bēdīgi beigties.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.30 15:20

Maija

Ne tikai var aiznest mājā, bet jau ir aiznests.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.30 15:27

Kirzans

Negribas man noņemt no vienas vietas kāpēc man nestāv varbūt man tur ir carona.***.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.30 17:25

Nezinu

Ja vīruss tiek aiznests mājās, vai kāds kontrolē, kas notiek ar mājiniekiem. Tās var būt ģimenes, kas neaizdomājas, ka jāpārbauda arī bērni, kuri pēc nedēļas dosies uz skolu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.31 06:20

Pimis

Man vajaga noņemt testu no ***s man nestāv ko lai es daru.?

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.31 08:25

****

Nez ko ar stāvošu darīsi,distance tak jāievēro,ja vien Tev nav divmetrīgs!

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.31 12:02

Zābaks

Pote palielina tavu peni par centimetru.

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.31 13:13

Sniedziite

...brauc surp pie manis, uzreiz staawees...:)

pirms 7 mēnešiem, 2020.12.31 16:26

Vera

Tam lielajam plātīzeram tāpat nekad nav stāvējis

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.01 15:02

Vietējās ziņas