“Jaungulbenes Alejās” situācija vairs nav akūta

Gulbenes novada pašvaldības sociālās aprūpes centra “Jaungulbenes Alejas” vadītāja Marika Andževa “Dzirkstelei” saka – pirms gadumijas Covid-19 infekcijas klātbūtne tika konstatēta vēl pieciem šīs iestādes klientiem. Inficēšanos atklāja testēšanas rezultāti. Viņiem saslimšana noritējusi vieglā formā, jo nav nekādas simptomātikas. Šie cilvēki vienkārši jau laikus tika novēroti kā kontaktpersonas, atradās izolatorā. Covid-19 pozitīvs tests “Jaungulbenes Alejās” šobrīd ir kopumā 34 klientiem.

M.Andževa skaidro, kāpēc infekcija pamazām ir tikusi atklāta arvien lielākam klientu lokam. “Analīzes tika veiktas dažādā veidā (sakarā ar individuālu pieeju - red.) – vieniem siekalu tests, otriem ņemot uztriepi no deguna dobuma un rīkles. Analīzes uzreiz neaptvēra visus klientus, noritēja pakāpeniski,” viņa saka.

Jāatgādina, ka “Jaungulbenes Alejās” pirmais klients saslima ar Covid-19 pēc atgriešanās no Balvu slimnīcas decembra sākumā. Sākās infekcijas izplatīšanās ķēde starp klientiem un darbiniekiem.

M.Andževa uzsver – no Covid-19 ir nosargāta vairāk nekā puse visu klientu un jāturpina sargāt. “Jaunais gads sācies mierīgākā gaisotnē. Vairs nav akūtas situācijas. Ja sūdzību vairs nav, ja nekādu simptomu vairs nav 72 stundu laikā, cilvēks principā ir vesels un var no izolatora atgriezties savā istabā - tam līdzi seko mūsu vecākā māsa. Tomēr jāturpina būt uzmanīgiem. Šīs nedēļas laikā darbā atgriežas gandrīz visi slimojušie vai karantīnā bijušie (kontaktpersonas – red.) darbinieki. Ar 5.janvāri darbu atsāk mūsu ēdināšanas bloks. Pastiprināta drošība iestādē tiek ievērota arī tagad. Lietojam individuālos aizsardzības līdzekļus. Mums ir jāturpina būt modriem, kamēr situācija nestabilizēsies visā Latvijā. Atslābt nedrīkst, ierastajā dzīves ritmā vēl nevaram atgriezties,” viņa saka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas