"Jaungulbenes Alejas" un Stāmerienas pils pretendē uz nosaukumu "Gada labākā būve Latvijā 2019" 1

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” finālam ir izvirzīta 41 būve no 90 būvēm, kuras piedalījās skates otrajā kārtā. Uz trešo kārtu nominācijā “Pārbūve” izvirzīts arī sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes Alejas” un nominācijā “Restaurācija” - Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošana un restaurācija.

Būves vērtē žūrija, kurā ir 51 eksperts no 26 Latvijas būvniecības nozares profesionālajām organizācijām, augstskolām, valsts un pašvaldību institūcijām.

Skates trešā kārta notiks 13.martā Rīgas Tehniskajā universitātē, Arhitektūras fakultātē (Ķīpsalas ielā 6, Rīgā), bet skates uzvarētāju apbalvošana notiks 2.aprīlī Latvijas Universitātes Zinātņu mājā (Jelgavas ielā 3, Rīgā). Skates trešā kārta ir publiska. Finālā iekļuvušās būves prezentē to būvētājs/pasūtītājs, stāsta par būves tapšanas gaitu un pamato, kādēļ šī būve pretendē uz nosaukumu „Gada labākā būve Latvijā 2019”, kā arī atbild uz žūrijas un interesentu jautājumiem. Uz skates trešo kārtu ir aicināts ikviens interesents bez maksas.

Skate „Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22.gadu. Skate tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem (skates nolikums: http://gadabuve.lv/index.php/nolikums-2019/ ), objektus novērtē nozares labākie eksperti, kurus darbam žūrijā deleģējušas nozares profesionālās organizācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

Atjaunotā Stāmerienas pils fasāde izskatās lieliski. Ja kāds vēl pats klātienē nav redzējis atjaunoto pili, tad to varat apskatīt šajā video YouTube https://www.youtube.com/watch?v=6rppXzbh6dQ&t=15s .

pirms gada, 2020.04.02 17:47

Vietējās ziņas