Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauni noteikumi tiešajiem maksājumiem

Ir noteiktas prasības un jauni atbalsta noteikumi tiešajiem maksājumiem lauksaimniekiem.

Jaunie noteikumi saglabā tādus pašus atbalsta piešķiršanas noteikumus vienotajam platības maksājumam, atsevišķajam maksājumam par cukuru, īpašam maksājumam par pienu un atbalstam cietes kartupeļu kvalitātes uzlabošanai, kā arī lopbarības augu sēklu un sēklas kartupeļu kvalitātes uzlabošanai. Šogad jaunie noteikumi ievieš pārejas posma valsts atbalstu un atdalīto pārējas posma valsts atbalstu, aizstājot līdz šim maksātos papildu valsts tiešos un atdalītos maksājumus.  

Zemkopības ministrijas speciāliste Rūta Rudzīte informē, ka noteikumi ir papildināti ar minimālo lauksaimniecības dzīvnieku blīvumu prasības ieviešanu laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumos, paredzot, ka lauksaimniekam būs jānodrošina vismaz 0,2 liellopu vienības uz vienu pļavu un ganību, aramzemē sēto ilggadīgo zālāju un nektāraugu hektāru, ja saimniecības platība ir vismaz 50 hektāru, bet iepriekšminēto kultūru platība ir vismaz 50 procenti.

 

Tiem lauksaimniekiem, kuri pieteiks atbalstam lauksaimniecībā izmantojamo zemi ar kultūraugiem, ko paredzēts izmantot biogāzes ražošanai, papildus platību maksājumu iesniegumam būs jāiesniedz deklarācija par lauksaimniecības kultūru audzēšanu biogāzei. Tas ļaus noteikt, cik lielās platībās tiek audzēta šī kultūra.

 

Ir paredzēts, ka 2014.gadā var mainīties laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumos ieviestie minimālo lauksaimniecības dzīvnieku blīvumu prasības kritēriji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas