Jaunie karavīri Alūksnē dod karavīra zvērestu

Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, šodien, 5.jūlijā, 20 jaunie karavīri, kas uzsāka Militārās pamatmācības kursu šā gada maijā, svinīgā ceremonijā dos karavīra zvērestu, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente, majore Mairita Senkevicina.

Svinīgajā zvēresta došanas ceremonijā jaunos karavīrus sveiks Nacionālo bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs.

"Kursos jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās mācības priekšmetus. Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmais pmācību posms noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, bet līdz tam lielākoties notiek teorētiskā mācības. Otrajā pmācību posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas. Militārās pamatmācības kurss noslēgsies 30. augustā. Šogad profesionālajā dienestā plānots uzņemt līdz 710 karavīru, un viņu mācībāme plānoti 14 militārās pamatmācības kursi," stāsta M.Senkevicina.

Piebilstams, ka kareivja profesiju, kas ir militārās karjeras sākumposms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē vai Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos. Lai kļūtu par kareivi, kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kas ieguvis vismaz pamatizglītību un ir vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Pēc pamatiemaņu apgūšanas militārais dienests turpināsies, izvēlētājā vienībā apgūstot iemaņas specialitātē un turpinot kolektīvo apmācību.

"Izvēloties militāro karjeru, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu atalgojumu, kas patlaban ir no 900 eiro pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tostarp valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 procentu apmēru no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs," skaidro majore M.Senkevicina.

Viņa stāsta, ka ceļš uz militāro karjeru pat 20 un vairāk gadu garumā sākas ar pieteikšanos profesionālajam dienestam. To var izdarīt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tajā skaitā Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”, kur ir pieejama informācija arī par pamatprasībām militārajam dienestam, vakancēm, pieteikšanās vietām, atlases posmiem, kā arī ir sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

2016. gada 16.  jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 17500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas